Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Múltkor utaztam a buszon, és diákjegyet vettem, mert nem volt pénzem az egészre és feltétlen haza kellett jutnom. Balszerencsémre volt ellenőr a buszon, és követelték az irataimat, mert látták amikor fizettem a sofőrnek.


Szerdán fog letelni az egy hónap, és milyen következményei lehetnek, ha nem fizetem ki?

Sajnos rossz az anyagi helyzetünk, és nincs lehetőségünk kifizetni a büntetést. A munka jól jött volna, és lett volna rá lehetőségem, de a sürgősségi osztályon kötöttem ki másnapra és még mindig gyógyulnom kell.


Előre is köszönöm a válaszokat, 19f.



2017. dec. 18. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Direkt vettél olcsóbb jegyet? Jogos, hogy megbüntettek? Majd felkamatozik és behajtják...
2017. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mennyire kamatozhatják fel, és milyen módon hajthatják be? Nem lehet késleltetni a kifizetést, amíg felépülök és lesz lehetőségem munkát vállalni?

Eddig mindig kifizettem az egészet, és nem volt szándékomban csalni.

2017. dec. 18. 10:41
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
100%

"és nem volt szándékomban csalni"


De azért megvetted a diák jegyet ugy hogy tudtad neked az nem jár........ehhez nincs is mit hozzáfűzni......

2017. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha diákjegyet tudtál venni, bizonyára VOLÁN buszjáratról van szó.

A VOLÁN-nak hét regionális társasága van, mindegyiknek saját üzletszabályzata van. Van, amelyikben szerepel méltányossági kérelem, van amelyikben nem.

A pontos válaszhoz tudni kéne, hogy melyik VOLÁN-társaság, illetve melyik VOLÁN-társaság ellenőrzésre szerződött cége szabta ki a pótdíjat?

2017. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Dél-alföldi Közlekedési Központ Zrt (DAKK Zrt.) cég szabta ki a pótdíjat.
2017. dec. 18. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A DAKK Zrt.-nek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által jóváhagyott, 2017. november 13-tól érvényes Üzletszabályzata XII. Cím 1. fejezete 1.3. pontja szerint

„A kiszabott pótdíjak mértékét egyedi esetben a Szolgáltató, vagy megbízottja méltányossági alapon mérsékelheti.” (Üzletszabályzat 105. oldal)

Tehát hozzájuk lehet fordulni; bár ezt nem a határidő végén célszerű megtenni.


Egyébként, a pótdíj, 30 napon belül történő megfizetés esetén 8000 Ft. 30 napon túli fizetés esetén további 12000 Ft pótdíjat számolnak fel, újabb határidőt adva.

Ez a DAKK Zrt. közforgalmú menetrend szerinti személyszállítási szolgáltatásra és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokra vonatkozó Üzletszabályzatának 1. számú melléklete 4. pontja tartalmazza. (Üzletszabályzat: 132. és 133. oldal)


Amennyiben a megemelt pótdíjjal növelt összeg sem kerül az új határidőre megfizetésre, akkor a követelést jogi úton hajtják be. Ez az Üzletszabályzat XII. Cím 2. fejezetének 2.1. pontjában van. (Üzletszabályzat 105. oldal)

Sajnos, a behajtás költségei miatt, sokszorosára szokott nőni az összeg.


A DAKK Üzletszabályzata: [link]

2017. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a sofőr is hunyó hogy nem kért igazolványt. Felénk mindig kérik, kivéve ha sokat jársz a busszal és a 3-4 sofőr aki a vonalon jár már 'ismer'.

Egyébként gyalogoltam már haza éjjel 30km-ről mert se pénz se semmi nem volt nálam. A havernak aki vitt volna közbejött más dolog.

Esetleg próbálj meg bemenni a volán társasághoz és elmondani mi történt (ne mesét találj ki hanem az igazat mondd), talán megértőek lesznek (volt rá példa), bár ha kihúztad az 1 hónapot akkor már lehet elzavarnak.

2017. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Csak súgok nincsen a volánnak behajtója ;D nekem van egy ismerősöm akit megbüntettek de a mai napig nem hajtották be rajta
2017. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D. Brasco ***** válasza:
Ne aggódj.....ha a haverodnaknmajd rendesen felkamatozott mar a buntetes,akkor majd a nav fogja behajtani rajta........ami késik nem múlik.....
2017. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!