Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik az internetes...

Hogyan működik az internetes vonatjegyvásárlás?

Figyelt kérdés

Megvan a weboldal:

[link]


Van ismertető is az oldalon, de nagyon hosszú. Akinek van tapasztalata, örülnék, ha megosztaná. Szóval a lényeg, ahogy én képzelem: neten keresztül regisztrálok, bejelentkezem, kiválasztom a jegyet, megadom a bankkártyaszámom, a rendszer levonja onnan a jegy árát, letöltöm a jegyet a laptopomra, és onnan már csak a kalauznak kell a laptopon bemutatni a jegyet.

Átvételi pontokat írnak a neten, de ezeket szeretném kikerülni, hiszen pont az a lényeg, hogy letöltöm a jegyet, on-line fizetek, és nem kell külön jegypénztárhoz menni, nem keletkezik papír (jegy).


Még böngészem a hosszú ismertetőt, de aki járatosabb a témában, megköszönöm, ha kijavít, ha valamit nem jól tudok, ha nem egészen úgy megy a dolog, ahogy elképzeltem.


2017. dec. 18. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lényegében így működik, igen. Az átvételi pontok egyébként jegykiadó automaták, ahová egy 10 jegyű kódot kell beütni, amit a vásárlás után kapsz, ha azt a módot választod, de a laptopos elképzelésed is teljesen működőképes.
2017. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És választani lehet, hogy az átvételi pontot keressem-e fel, vagy hogy letöltsem-e a laptopra a jegyet?
2017. dec. 18. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet választani, igen. Laptop helyett telefonon is bemutathatod, az véleményem szerint kényelmesebb. Otthon is kinyomtathatod a jegyet, ha valamiért nem szeretnéd az előbbi lehetőségeket választani. Az automatás átvételre 5% kedvezmény jár. Az otthoni jegynyomtatásra és laptopos/telefonos bemutatásra 10%, a menetrendi keresőben @-al jelölt vonatok esetén 100 km-es út felett 20% kedvezmény jár.
2017. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Telefont nem igazán használtok, laptopot igen, ezért gondoltam a laptopra.


Még azt szeretném kérdezni, hogy ha átszállok és intercity jegyet is veszek, akkor a kettő jegyet lehet-e egyszerre. Vagyis egy menetjegy útmegszakítással, és átszállás után IC-vel mennék tovább. Mehet ez ugyanúgy egy menetjeggyel és egy IC jeggyel, ahogy hagyományos jegyvásárlásnál?

2017. dec. 18. 18:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Illetve még a számlázási adatokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Azt írják, ha megadom az adataimat, 2 napon belül ellenőrzik. Amíg nem ellenőrizték, addig nem vehetek jegyet? Például ma este beírom a számlázási adatokat, akkor holnap reggelre még nem vehetek jegyet?
2017. dec. 18. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kiválasztott ajánlatra 1 db e-vonatjegyet fogsz kapni, függetlenül attól, hány átszállás van benne, van-e hely/pótjegy (akár végig, akár szak egy szakaszon). A rajta lévő QR kódot kell bemutatni az ellenőrzéskor, illetve egy személyazonosító igazolványt, mivel az e-vonatjegy egy adott személynek szól (ezért fontos a pontos adatfelvitel: név és születési dátum).


A számlával kapcsolatban: Ellenőrzik az adatokat, ha magánszemélyként akarsz számlát, mivel kedvezményes jegyről csak magánszemélynek adható számla, és így szűrik ki, nehogy vállalkozás kapjon róla. Valóban 2 nap lehet ennek az átfutása, de elvileg van egy beépített algoritmusuk is, és ha azon átmegy a neved, akkor nem kell kivárni a 2 napot.


Mivel e-vonatjegyet csak számlára lehet venni, ezért igen, sajnos addig nem tudsz ilyet venni, amíg nincs érvényes számlázási adatod. Ennek az az oka, hogy valamilyen bizonylatot köteles kiadni a MÁV-START, és mivel az e-vonatjegyet nem veszed át, ezért kiesik az a lehetőség, hogy nyugtaként is szolgáló menetjegyet kapj.

2017. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy tűnik, megvettem életem első elektronikus vonatjegyét, le is töltöttem. Szóval a kalauznak azt a számunkra értelmetlen ábrát kell mutatni, oda kell görgetni a PDF nézővel?
2017. dec. 18. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a QR kódot.
2017. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!