Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik ha busz ott hagy...

Mi történik ha busz ott hagy egy utast?

Figyelt kérdés

A távolsági buszokra gondolok amik olykor 5-10 perceket megállnak valamelyik köztes állomáson, ilyenkor néhány ember leszáll elmegy wc-re elszív egy cigit stb. De mi van ha esetleg valaki nem ér vissza és közbe elindul a busz az utas ott marad a cuccai meg fent a buszon, vissza fordulhatnak érte, vagy így járt?

Utaztam már én is ilyen buszon volt olyan sofőr aki indulás előtt végig sétált és megnézte megvan e mindenki, volt aki megkérdezte, de olyan is aki nem figyelte csak mikor idő volt indult.



2018. jan. 1. 21:20
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Mindenki a saját felelősségére száll le. A busz nem fog visszamenni érte, nem is teheti a sofőr.
2018. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A jó édes ***** válasza:
92%

Volán szablyzatból:

Ha az autóbuszjárat indulási idejére vagy ha a közölt tartózkodási idő leteltével az utas nem jelentkezett, a lemaradásból, továbbá a leszállási szándék jelzésének elmulasztásából származó kárért a VOLÁN nem felelős.

2018. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha időre nem ér vissza az utas, akkor azonnal jelezni kell ezt az adott autóbusz állomás diszpécserének. Ha vissza nem is fordul a busz, az értékek biztonságba helyezése elvárás a járművezető felé, ha e célból biztonságosan félre tud állni. De ez amúgy is helyzetfüggő, mondjuk egy utolsó indulásnál inkább visszafordítják a buszt, legalábbis én már tapasztaltam ilyet egyszer.
2018. jan. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Buszsofőrként dolgpzom. Belföldi, távolsági járatoknál, ahol nincs utaslista, ott a menetrend szerinti időpontban indulok. A nemzetközi utakon (eurolines, flixbus) van utaslista. Olyankor indulás előtt végigmegyek, és megszámolon az utasokat.

Természetesen, ha valaki szól, hogy hívja a természet, akkor meg szoktuk várni.

2018. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te, ez bizony szhopáás. Amúgy régen sokat utaztam távolsági busszal, ahol nem volt utaslista. Sokszor előfordult, hogy valaki sokat időzött a budin, de a buszsofőr nem indult el. ha kevesen voltunk a buszon, a sofőr magától észrevette, ha hiányzik valaki (megfigyelte az arcokat indulásnál), ha sokan voltunk, akkor pedig mindig volt 1-2 korrekt utas, aki szólt, hogy hiányzik valaki.
2018. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak szólok, de pont emiatt szokás szólni közbülső megállónál a sofőrnek, hogy neki bizony vizelnie/kábelt fektetnie kell.
2018. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor leszállsz(vagy előtte) szólni kell a sofőrnek! Esetleg egy közeledben ülő utasnak,hogy ha nélküled akarna indulni a sofőr,akkor szóljon neki.
2018. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!