Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elvileg a máv-startnál vagy a...

Elvileg a máv-startnál vagy a máv-trakciónál lehet kérni mozdonyra való felszállási engedélyt! E-mailben lehet kérn, de nemtudom ezt az e-mail címet. Mi ez az e-mail cím?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a mávot és mozdonyait, annyira, hogy mozdonyvezető szeretnék lenni, de addig nem bírom ki, hogy ne láthassam egy mozdony vezér állását.

#közlekedés #MÁV #MÁV-Start #mozdony #máv-trakcio #vezető állás
2018. jan. 2. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A vasúttörténeti parkban van ilyen "mozdonysimogató" lehetőség, olykor még vezetni is lehet, nézz utána.


Forgalomban 1000% hogy nem mehetsz fel a mozdonyra, nem adhatnak ki ilyen engedélyt.

2018. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi! ha lehet vezetni mit lehet? szili,gigant esetleg?? ők a kedvenceim, vagy esetleg teknős vagy régi leo?
2018. jan. 2. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
1-es , ez így nem igaz, mert kellően indokolt esetben, meglehetősen sok pénzért, de kiadnak olyan utazási engedélyt, ami a vezetőálláson is feljogosít utazásra. Ezt sosem volt könnyű beszerezni, ezért pl jómagam is a vezérekkel egyezkedtem inkább - akik azonban az időközben jóval szigorúbbá vált ellenőrzés miatt ma már nem nagyon állnak kötélnek. Pedig milyen jó volt Kazincbarcikáról Miskolcra szerelvénymenetes Bézével taxizni a zsúfolt diákvonat helyett :)
2018. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Menetrend szerint közlekedő vonatoknál idő sincs arra, hogy udegeneknek mutogassák a vezér állást, és biztonsági szempontok miatt sem engednek ismeretleneket a mozdonyra.

Más kérdés, hogy ismerősnek mozdonyvezetők megmutatják a birodalmukat, de idegent nem engednek oda

2018. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én összehaverkodtam eggyel. Sokat beszélgettünk többször találkoztam vele. Egyszer aztán rákérdeztem, hogy a fiam nem-e mehetne vele egy megállónyit.

Meghívott mindkettőnket egy Budapest oda-vissza útvonalra. Ez összesen több mint 400 km-es út volt. Óriási élmény volt mindkettőnknek. Megmutatott mindent a mozdonyban. Elmagyarázta az összes jelzést táblát egy kicsit bele pillanthatunk a vasút életébe.

2018. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a történetek, ha valamelyik aktakukac fülébe jutnak, a vezér állásába kerülhetnek.

Tényleg járhatóbb út, ha az embernek ismerőse egy mozdonyvezető. Nem szem előtt lévő mellékvonalakon talán több esély van.

2018. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hivatalosan is kérni engedélyt miden gond nélkül ki is adják, csak fizetni kell érte, de elég húzós ára van, hó pár éve is 5000Ft körül mozgott egyetlen fix útra, de úgy hogy mellé a menetjegyet ugyanúgy meg kellett venni.


Amúgy meg tényleg egyszerűbb ha valami kisebb állomáson illedelmesen megkéred a vezért, hogy szabadna-e megnézni a gépet. Én is fel szoktam engedni embereket ha van rá idő, de azért mondjuk Keletiben nem kockáztatnék meg ilyesmit, már csak azért mert mindig vannak rosszakaró emberek, akik örömmel tesznek keresztbe.


Vezérállásról, géptérről interneten viszont találhatsz rengeteg képet, minden típusról jóformán.

2018. jan. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

#1 vagyok.

Nekem csak egy keskeny nyomtávú erdei vasúton sikerült egy menet a vezérállásban. Az is csak úgy, hogy holtidő volt, utas egy darab nem volt, csak a szerelvényt át kellett vinni a másik végállomásra. Így is vigyáztunk arra, nehogy véletlenül valaki meglássa (különös tekintettel a kollégáira), nem akartunk rosszat a vezérnek. Életreszóló élmény volt, végig videóztam, de pont az említett okok miatt nem tettem fel egyik megosztóra sem.

2018. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
2 éve a Vasúttörténeti parkba gyereknapon Nohabot lehetett vezetni rövid szakaszon 2000 forint + belépőért :) Ki is próbáltam :) A vasúttörténeti park honlapján érdemes körülnézni, mert ott meghírdetik.
2018. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nézni fogom a vasút történeti park honlapját hátha, vezér ismerősöm van, de a kockázat miatt nem engedne fel, mellék állomáson majd megpróbálom, hátha. :)
2018. jan. 7. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!