Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a mozdonyvezető túllépi...

Ha a mozdonyvezető túllépi egy kicsit a sebességet az nem gond?

Figyelt kérdés

Szigorú előírások vannak,hogy mennyivel lehet menni egy mozdonynak egy adott pályán és a vagonokat is max mennyivel lehet vontatni.


Viszont héfőn volt a Budapest-Debrecen vonalon az a nagy késés egész este és a pálya 120-as,illetve a legtöbb részen 160-as de amíg a biztosítóberendezés nincs megcsinálva addig úgy tudom 120-szal lehet max menni.


Mégis az egyik intercity amelyik szintén sokat késett,Szolnok és Debrecen között ráhúzott, 134 km/h -val ment.


Ez még nem gond,ennyivel még túl lehet lépni a sebességet? Van egy kevés százalék amennyivel túl lehet lépni?



2018. jan. 17. 21:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha késésben van a vonat, miért nem adhatna neki egy kis kakaót a mozdonyvezető? +10-20km/h nem a világ vége és simán kibírnak annyit a vonalak.
2018. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, tévedsz. Van egy ráhagyás azért de csak kb 10% vagy 10 km a megengedetten. Számítógépen szimulátorban vezettem már sokféle szerelvényt a határokat súrolva. Bp Keleti pu - Mende vonalon Ecsernél 143 km/h-nál kisiklott a vonatom, 120 a megengedett, tehát 23 km/h túllépés elég a boruláshoz, megközelíteni sem érdemes a sikláshatárt, mert a valóságban kopnak is a sinek.
2018. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem adhatna neki egy kis kakaót a mozdonyvezető?"


Egyszerűen azért, mert alapszabály a közlekedésben, hogy a biztonság javára kell dönteni bármilyen esetben. Főleg ha több 100 ember életéért felelsz.

2018. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Számítógépen szimulátorban vezettem már sokféle szerelvényt"

Úgy nagy vonalakban igazad van, de ez a program nem lehetett valami jó.

Ha 143-nál siklás lenne, akkor kb. 80 lenne a megengedett. Esetleg 100, de 120 semmiképpen.

2018. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

"Egyszerűen azért, mert alapszabály a közlekedésben, hogy a biztonság javára kell dönteni bármilyen esetben. Főleg ha több 100 ember életéért felelsz."


+10-20km/h mégis miért nem lenne biztonságos? Azért a vonalak sem úgy vannak ám kitalálva, hogy ha kicsit is gyorsabban hajtasz, akkor kisiklás legyen a vége. Én megkockáztatom, hogy kb. 50km/h plusz felett jönne csak szóba egyáltalán a kisiklás lehetősége, de mi most sokkal kisebb sebességről beszélünk.


A szimulátorról nem tudok mondani, én is játszottam már többfélével és mindegyik máshogy kezeli a túlhajtásból okozó kisiklást.

2018. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
*nem tudok mit mondani
2018. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 10 deka farhát ***** válasza:
77%

"Számítógépen szimulátorban vezettem már sokféle szerelvényt a határokat súrolva."


Ti most komolyan egy játékhoz viszonyítjátok a valóságot? :)


Gondolom, a következő az lesz, hogy egy sérült katonának azt javasoljátok, bújjon egy faláda mögé és várja meg, míg a piros lüktetés elmúlik, mint a Call of Dutyban :D


Kösz fiúk, ma is érdemes volt ide benéznem :D

2018. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!