Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a mozdonyvezetőre rájön a,...

Ha a mozdonyvezetőre rájön a, , szapora, , mit csinál?

Figyelt kérdés
Tudodm, hogy elsőre elég hülyén hamgzik a dolog, de mozdonyvezető szeretnék lenni, és ez egy természetes dolog, de mégis érdekelne, hogy pl. Szeged-Bp. nyugatiba tartó IC cegléd ferihegy között nem áll meg állomásokon le- és felszállás céljából és az IC-t V43 szilik vagy TRAXX mozdonyok húzzák és tudtommal (szilin sztem tuti nincs wc)a mozdonyon nincs wc. ilyenkor megállhat állomáson vagy kénytelen ferihegyig kibirni vagy ha végképp nem bírja a vezető nyíltpályán megállhat elintézni ügyes-bajos dolgát?

2017. aug. 29. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Összekuleli magát, aztán műszak végén takarít. Be is bszna ha a MÁV még azért is késne mert a mozdonyvezetőnek éppen hugyálhatnékja van Mucsajröcsöge és Kisfalu között, ezért megállítja az IC-t... :D
2017. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor az ügyes-bajos dolgok elintézése is veletartozik a ,,forgalmi okból történő késésbe,,? Mondjuk mégse mondhatják azt,hogy azért késik a vonat 5-10 percet mert a mozdonyvezetőnek csikart a hasa :DDD
2017. aug. 29. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy ilyen munkakörben okosan táplálkozik az ember és nem keveri a rohadt barackot az aludttejjel műszak előtt. Persze vírusfertőzés még okozhat fejtörést, ha az első tünetek pont szolgálat közben jelentkeznek - ilyenkor jelzi a menetirányítónak, hogy ő öt percre elhagyja a helyét a következő állomáson. És ha kell, kéri, hogy váltsák le. Az biztonsági szempontból is kockázatos, ha valaki a fiziológiai igényeivel kénytelen foglalkozni vezetés helyett.
2017. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

MO nem az a hely, ahol kibírhatatlan lenne a dolog, azt még megértem, ha valahol 6-8 órán keresztül nem lehet elmenni wc-re ott valóban meg kell oldani valahogy, de nálunk erre nem igazán van példa.

1-2 órát meg minden egészséges ember kibír, részemről ha tudom hogy több órát megyek, akkor még előtte intézem a dolgokat, még ha nem is kell nagyon, akkor biztosan nem lesz gond, illetve vizet is úgy fogyasztok, hogy elhetőleg nem indulás után fél litert, hanem inkább mikor már tudom hogy 45-30 perc és lesz rá lehetőség, hogy kimenjek.

2017. aug. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Hugyozni lehet Cappys flakonba. A hétköznapi kulát meg alapvetően órákig vissza lehet tartani komoly erőfeszítés nélkül.

Ha mozdonyvezető lennék, mindig lenne nálam nagy szemeteszsák meg WC-papír vékonyfosás esetére.

Attól meg bárhol meg tudsz szabadulni :)

2017. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

"MO nem az a hely, ahol kibírhatatlan lenne a dolog, azt még megértem, ha valahol 6-8 órán keresztül nem lehet"


Záhony - Nyugati 4,5 óra

Záhony - Keszthely 9 óra

2017. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De nem megállás nélkül, nagy a különbség.
2017. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha pl. a mozdonyvezető hajnal óta szolgálatban van, és szolgálat végén vagy ha hajnali kettőkor kezdte de alig ment pár órát és majd leesik a feje a fáradtságtól, mit tud tenni? (Apu is mozdonyvezető szeretett volna lenni, de akkoriban nem volt felvétel és kamionsofőr lett, és pont vele beszéltük ezt, hogy mivan akkor ha a mozdonyvezetőnek nagyodolga van, vagy ha fáradságtól leesik a feje nem állhat félre mint apa kamionnal azt elintézi a dolgát a benzinkúton, vagy félreáll egy bokorba vagy utmenti parkolóban alszok stb stb. )
2017. aug. 30. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát aki mozdonyvezető az tudja mivel jár ez, és úgy csinálja a pihenést is, hogy kipihenten tudjon kezdeni. Ezt tervezni kell mindig előre. Én is ha tudom, hogy hajnali 3 kor kell kelnem, akkor lefekszem már este 6 óra fele, még ha nem is vagyok fáradt.


Nagydolog meg olyan dolog, hogy addig tartani kell nincs mese.

2017. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt senki nem várja el, hogy összecsináld magad. Ha elkerülhetetlen, akkor meg kell állni, elintézni. Leváltó úgysem lesz, a vonatot más nem fogja továbbvinni. Ez egy rendkívüli helyzet, meg kell oldani valahogy, ha kell, megállással. Igen, addig áll a vonat, van ez így. De mivel odafigyelünk az étkezésre stb., nem szokott ebből gond lenni, de ha gond lenne 30 év alatt egyszer, és nem bírnánk ki, a forgatókönyv ez, nem a szatyor meg mit írt itt még valaki. Persze, vezetés közben szemeteszsákba üríteni, aki ezt kitalálja. :D


Ha rádjön a fáradság, itt akkorsincs megállás, menni kell. Úgy kell szolgálatba menni, hogy kipihent legyél, ez alapvető előírás. Ha így teszel, nem lesz ebből probléma.

2017. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!