Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Be kell ez esetben fizetnem a...

Westside13 kérdése:

Be kell ez esetben fizetnem a büntetést?

Figyelt kérdés

Ket berletem van, egy MAV-os kiegeszito, es egy BKK.

Most vettem mind a kettot, de nem egyszerre, igy fordulhatott elo az (utolag rekonstrualtam), hogy a kesobb megvett MAV berletet az uj BKK helyere tettem a penztarcamban, azt pedig kidobtam.


Napok ota eszre sem vettem, semelyik ellenor nem szolt. Viszont nap elejen megbuntettek kifele, en meg neztem nagy szemekkel, hogy hogy lehet.

Akkor meg nem tudtam, hogy nincs meg a berletem, igy kaptam egy csekket a 2000 ft-os utolagos berlet bemutatasrol. A szemelyimet kertek el, illetve egy alairas kellett.


Viszont otthon vegul kiderult, hogy nincs meg az a berlet, igy nem is fogom tudni bemutatni.


Be kell fizetnem ezt a buntetest, vagy sem?

A nevem, a szuletesi datumom meg a szemelyi szamom lett felirva. Vissza tudnak keresni barmit is, hogy szamon kerjek rajtam? 19 vagyok, diakmunkazom csak, tehat meg erre sem tudnanak megkerulni.


Illetve tovabbi kerdesem, hogyha be kell fizetnem.. kartyaval fizettem a BKK berletert, vagyis meg van a lehuzott penz nyoma, amit be tudok mutatni. Ez esetleg hasznalhato arra az esetre, hogy csak a 2000-t kelljen kiperkalnom?



2018. febr. 9. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod igazolni, akkor bünti
2018. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azt nem ertem az egeszben, hogy ugye nekik csak a nevem meg a szemelyi szamom van meg.

Akkor hogyan lehet joga egy cegnek tovabbi adataimnak utanakeresni, csak, hogy a buntetest behajtsak rajtam.

2018. febr. 9. 11:26
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a BKK az elveszett/lopott bérleteket akkor sem pótolja, ha tudod igazolni (akár számlával is) hogy vettél bérletet.


Így marad a büntetés befizetése (minden adatod náluk van, ha most nem fizeted be, később meg fog találni a behajtó egy ennél jóval magasabb összeggel), viszont nem 2e Ft-ot kell becsengetni, hanem 16-ot...


Ha nem tudod egy összegben befizetni, akkor kérhetsz méltányosságot (részletfizetést lehet kérni, elengedést nem).

2018. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem a BKK kéri le az adataidat, hanem a behajtó cég. Amindek szintén díja van, amit te fogsz végül kifizetni. Pillanatok alatt duplájára fog nőni a büntetés, ha megvárod amíg a behajtó keres.
2018. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hat koszi a segitseget.

Szanalmas az egesz banda. Nem hiaba nyertek mar pereket a buntetesekkel kapcsolatban ellenuk. De, hat igy jartam.

2018. febr. 9. 11:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha még ma bemész, akkor a 16 helyett megúszod 8-cal.

Még ez is istentelen magas, de a semminél több.

2018. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A 8e két napon belüli befizetésre vonatkozik, ha nem csúsztál ki még belőle, tényleg jó ötlet, érdemes mihamarabb túlesni rajta.
2018. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, mar be is fizettem.

Nem tudtam mast csinalni.


Koszi a segitseget mindenkinek!

2018. febr. 9. 14:07
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kidobtad az érvényes bérletedet, ezután anélkül utaztál és tök jogosan megbüntettek.

Tehát te voltál a hülye, nem értem min vagy felháborodva.


Protipp: A MÁV pénztárban is lehet Budapest-bérletet venni.

2018. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ugy is szoktam, de azon a napon nem egyszerre kellett a ketto. De azert koszi a tanacsot.


Masodreszben pedig igen, tisztaban vagyok vele, hogy az en hibam volt. A gondom azzal van, es mindenkinek ezzel, hogy aranytalanul magas a buntetes osszege.

Legyen akkor annyi, amennyi a berletem ara.


De pl, ha en egy egyszeri karancslapujtoi utas vagyok, nem ertek az egeszhez, de mondjuk annyi intezmivalom volt a varosban, hogy oda-vissza megyek valamivel 5 megallot, akkor azert mert nem vettem meg a jegyet, 8 ezret kell perkalnom? Az a 22x-ese a jegy aranak.

2018. febr. 9. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!