Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszon megbüntettek! Szerintet...

Buszon megbüntettek! Szerintetek ki kell fizetnem a büntetést az alábbiak ismeretében és tudatában?

Figyelt kérdés
6-án vásárolt bérletemet elfelejtettem kicserélni, és teljes nyugalommal buszra szálltam. Mikor jöttek az ellenőrök át is adtam a bérletem, amiben persze az előző havi szerepelt! Elmeséltem, hogy otthon van az érvényes bérletem, amire azt a választ adták, hogy mutassam be az ügyfélszolgálati irodában, és akkor 1000 Ft-ot kell fizetnem. Amennyiben mégsincs meg a bérlet, akkor 20ezer ft-ot. Miután hazajöttem, olvastam el a papírt, amin az állt, hogy csak az előző napon megváltott bérletet fogadják el. Az előző napon ugyanúgy megvolt az előző havi érvényes bérletem, hisz 5-én 24 óráig érvényes! Szerintetek el fogják fogadni így, hisz folytonlagosan volt érvényes bérletem?
2012. júl. 7. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Mivel nem volt nálad érvényes bérlet, ezért mindenképen fizetsz büntetést.

HA otthon volt érvényes bérleted 6-ra, akkor csak a bemutatásért szóló díjat kell kifizetned.


Az előző napon megváltott dolog arra vonatkozik, hogy ha mondjuk 19-én nincsen bérleted, és megbüntetnek, akkor nem teheted meg azt, hogy gyorsan elmész a pénztárba, veszel egy bérletet 19-től, és akkor utána a bemutatásra szolgáló díjat fizeted ki. Minimum 18-tól érvényes bérletet mutathatsz be egy 19-i büntetésre. Remélem, érthető volt.

2012. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Mivel abból indulok ki, hogy elsődleges cél a büntetés behajtása, így azt mondom, hogy nem fogadják el.

Arra fognak hivatkozni, hogy előbb megbüntetett az ellenőr, és te utána vetted a bérletet, vagyis fizetned kell.


Azért az előző nap vásárolt bérlet az, amit elfogadnak, mert így biztos, hogy nem a büntetés után vettél bérletet, hanem még előtte.

Tehát ha 5-én vetted volna meg, akkor OK, ha nem, akkor fizethetsz.


A legjobb, ha udvarias, és kompromisszum kész vagy az ügyfélszolgálatossal, és próbálod meggyőzni. A távolsági bérleten rajta kéne lennie percre pontosan, mikor vetted, az ellenőrnek pedig jegyzőkönyvet kell készítenie, így össze lehet hasonlítani a két időpontot.


Ha nincs pontos időpontod, akkor felejtős.

2012. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki volánoknál rápecsételik a vásárlás dátumát, ami korábbi lesz, ha már otthon volt úgyis.

Budapesten a számítógép rögzíti mikor vetted, így megint nyert ügy ha már otthon volt, ugyanis akkor a bűntetés előtt lett véve.

Szerintem nem lesz gond.

2012. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondolkodok, mint az első kommentelő, hogy mivel pont bérletváltás volt, el kell, hogy fogadják, hiszen miért kellett volna megvennem 5-én a bérletet, amikor az napra még érvényes volt. Egyébként meg szoktam venni, de nem voltunk itthon a héten és 5-én érkeztünk haza, így csak 6-án vásárolta meg édesapám az e havi bérletet. Természetesen dátumot írtak az elismervényre, de pontos időpontot nem. Én is úgy gondoltam, hogy bemegyek, és megpróbálom velük megbeszélni, amennyiben viszont ez nem megy, akkor nem hagyom magam, hisz neke folytonlagosan volt érvényes bérletem. Azt gondolom, ha bíróságra is mennek a nem fizetés miatt, akkor jogilag nekem van igazam. Természetesen nem szeretném ha erre kerülne sor, és a büntetést, hogy a bérletem nem volt nálam, 1000 ft-ot zokszó nélkül kifizetem, hisz hibáztam, amikor nem cseréltem ki a régit az újra.

2012. júl. 8. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!