Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek interneten megvenni a vonatjegyet?

Figyelt kérdés
Az öregeket még megértem, de amikor látom, hogy huszonévesek állnak tömött sorokban a pénztárnál/automatánál kicsit elgondolkozom, hogy minek ezeknek okostelefon? Pedig ha tudnák mennyivel egyszerűbb otthon vagy akár a buszon megvenni és csak felmutatni a telefont (hiszen kinyomtatni sem kell), nincs sorbanállás, izgulás, lekésett vonat.
2018. febr. 25. 18:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
Készpénzzel hogy veszel neten jegyet?
2018. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Én sem értem. Megszokták, vagy esetleg a munkahely fizeti és számlát kell kérniük.
2018. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
77%

Mert havi bérletet szoktam venni, azt meg már nem lehet. Amikor elfelejtem a pályaudvaron az automatából megvenni, akkor én is beállok a sorba a városomnál :O

A legtöbben egyébként ilyenkor szintén bérletet kérnek, a többi nálunk ritkaság.

Volánbuszra meg azért nem szoktam, mert oda már futni szoktam, ha bemondják, hogy a vonat kimarad/késik 30 percet stb.

2018. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Manapság kinek nincs bankkártyája? Az már majdnem olyan mintha nem lenne adó kártyád.

Nem hinném hogy, mindenki vasárnap és péntek délután venné meg a bérletet, főleg nem bőrönddel nagytáskával.

2018. febr. 25. 19:41
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

"minek ezeknek okostelefon"


Az a Fészre meg az Instára van, nem tudtad? De viccen kívül, a fiatalok nagy része rendelkezik okostelefonnal, és mobilnettel is, és ezeket javarészt csak hülyeségre használják. Ott van pl. a FUTÁR is, 5 másodperc megnézni egy útvonalat, mégis napi szinten ír ki ide valaki kérdést, hogy x-ből y-ba hogy jut el Budapesten. És lehetne még sorolni az ehhez hasonló életképtelenségeket.

2018. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Jegyet és számlát pedig ki lehet nyomtatni, a pénztárosnak nem kell bajolni vele, én is úgy adom le mindig.


Szóval nem értem miért jó ez nekik.

2018. febr. 25. 19:46
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

Nem mindenki okostelefonfüggő,meg netfüggő kockaarc.

Sokan biztosabbnak tartják magát a kézzel fogható jegyet,mint a sok elektronikus szemetet.

2018. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Az otthon nyomtatott jegyhez csak elektronikus számlát adnak, és az nálunk például nem fogadják el. Az automatából átvett jegy esetén lehet kérni papír számlát, azt elfogadják, sőt gyakran a pénztárban is olyat adnak, gépi számla, amit nem kell lepecsételni sem.


Mondjuk szerintem az otthon nyomtatott jegyekre adott 10% (sőt néhol 20%) kedvezmény már elég vonzó, valószínűleg azért is találták ki, hogy erre csábítsák az embereket.

2018. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Hát ez mennyire szomorú, hogy a munkáltatók is ilyen visszamaradottak.

És igen, a 10% kedvezmény sem elhanyagolható.

2018. febr. 25. 20:03
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

"Az otthon nyomtatott jegyhez csak elektronikus számlát adnak, és az nálunk például nem fogadják el."


Trehány vagy tudatlan a könyvelő, de ilyet nem mondhat, mert ugyanolyan számla, mint a papír.

2018. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!