Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek interneten megvenni a vonatjegyet?

Figyelt kérdés
Az öregeket még megértem, de amikor látom, hogy huszonévesek állnak tömött sorokban a pénztárnál/automatánál kicsit elgondolkozom, hogy minek ezeknek okostelefon? Pedig ha tudnák mennyivel egyszerűbb otthon vagy akár a buszon megvenni és csak felmutatni a telefont (hiszen kinyomtatni sem kell), nincs sorbanállás, izgulás, lekésett vonat.
2018. febr. 25. 18:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%

Sok oka lehet.


Nekem például olyan bankkártyám van, amivel nem tudok online fizetni, ezért mindig kénytelen vagyok automatából vásárolni. Az is lehet, hogy nem is ismeri a lehetőséget, vagy bizalmatlan vele.


Vagy például nagyon sok ember bizalmatlan a kártyás fizetéssel, ismerek olyanokat akik minden pénzüket leveszik és készpénzben tartják. Vagy nálunk virágzik a "szürke munka" sokan készpénzben kapják a fizetésük egy részét, és ezt úgy is költik el.


Azt is észrevettem, hogy az automatáknál is bizalmatlanok az emberek. 2-3 áll üresen, miközben 20-30 fős sorok vannak a pénztárnál. Szerintem sokan azt hiszik, hogy bonyolult, vagy lassú. Vagy a BKK Online bérlet rendszere is eléggé tiszavirág életű volt.


Illetve a veszélyei is megvannak a telefonos alkalmazásoknak. Például vonaton felszáll 2-3 rossz arcú egyén, akkor nem biztos, hogy előttük akarok villogni a 150 ezres telefonommal.

2018. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy nincs a bankkártyájukon pénz, illetve jobban szeretik a készpénzt.
2018. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%

"Manapság kinek nincs bankkártyája? Az már majdnem olyan mintha nem lenne adó kártyád. "


Persze, csak nem mindig akad a számlán pénz, illetve ha ott van a zsebben a cash, akkor nem mindig éri meg online fizetni.

Tényleg nagy kocka vagy, barátom. :-)

2018. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%
Abban viszont egyet tudok érteni, hogy sokan nem használják ki a telefon/internet adta lehetőségeket és ezek - ha jól működnek - akkor nagyban egyszerűsítik az ember életét.
2018. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Hát jó, lehet, de ez akkor is egyszerűbb és jobb.
2018. febr. 25. 20:25
 16/28 anonim ***** válasza:
32%

Továbbra is megkérdezem: hogy veszel készpénzzel jegyet a neten???


Aki lepontozza ismét, legalább annyi legyen a puha pucájában, hogy utána indokolja is meg!

2018. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, miért zavar ez téged? Gondolom biztosan neten veszed ugye, akkor emg teljesen midnegy a másik emnnyit áll sorba, viszont ha te is sorban állsz, akkor miért nem neten veszed?
2018. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

16. Hallottál arról, hogy bankkártya? Persze, lehet nincs mindig rajta pénz, de ha tényleg csak azok állnának sorban, akiknek szükség lenne rá, akkor fele annyian se lennének. És bizony sokan használják az érintő funkciót az automatánál, akkor most hogy is van ez?


17. Kezdetben sorban álltam, de aztán rájöttem, hogy van ez a csoda, amit úgy hívnak internet és bankkártyás fizetés. És bizony látom a hosszú sorokat a nyugatinál, amikor utazok.

2018. febr. 25. 20:55
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor menj oda az embereknek, és mondd el, hogy úgy "jobb".
2018. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
48%
Én sem értem, hogy emberek tucatjai miért nem képesek a fejlődésre, de eljutottam arra a szintre, hogy már nem is érdekel. Csak szimplán jól szórakozom, hogy már a BKK ügyfélközpont előtt áll a Keletiben a sor, elsuhanok mellettük, majd felszállok a vonatra. Ugyan ez van bevásárlóközpontokban is, mikor 4-5 ember áll minden pénztárnál, én vigyorogva elmegyek mellettük, odaállok az üres önkiszolgáló kasszához, és már ott sem vagyok. Ők meg csak hadd álljanak sorba. Gyakorlatilag az én (meg így akkor a tiéd is) életem annál könnyebb és gyorsabb, minél több az ilyen kis digitális analfabéta. Élvezd te is az előnyét :)
2018. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!