Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek interneten megvenni a vonatjegyet?

Figyelt kérdés
Az öregeket még megértem, de amikor látom, hogy huszonévesek állnak tömött sorokban a pénztárnál/automatánál kicsit elgondolkozom, hogy minek ezeknek okostelefon? Pedig ha tudnák mennyivel egyszerűbb otthon vagy akár a buszon megvenni és csak felmutatni a telefont (hiszen kinyomtatni sem kell), nincs sorbanállás, izgulás, lekésett vonat.
2018. febr. 25. 18:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%

"16. Hallottál arról, hogy bankkártya? Persze, lehet nincs mindig rajta pénz,"


Hát pont erről beszélek! Pont a huszonévesek azok, akiknek mindig tömve a bankkártyájuk, mi? :-)

2018. febr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
25%

Én a biztosra megyek, nehogy kifizetem a jegyet és pont lemerül, bedöglik a telefon vagy valami és még fizethetek büntetést :) Arról nem is beszélve, mi van ha valami gyanús alak van a közelbe és így inkább nem venném előtte elő csak a vonatjegyet. Ugyanis ha megvettem a jegyet telefonon és pont kifogok egy gyanus alakot, jön a kalauz 3 választásom lesz

1: Előveszem, semmi probléma (Ez a jobbik eset)

2: Előveszem, ellenőrzés, kalauz elmegy, utána a tolvaj a telefonnal több 10 ezer - 200 ezer kár

3: Nem veszem elé, büntetés, pótdíj (x forint)


Ha papír alapúval mész az a biztos :)

2018. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

#20:


Jujj, nehogy elélvezzél már itt a kárörvendésben.

2018. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

#22:


Hát momentán NEM kéne hagyni, hogy elvegyék a telefonodat.

2018. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%
Tulajdonképpen miért utazol rossz arcú egyének társaságában? Azért a legrövidebb vonatokon is van annyi tér tapasztalataim szerint, hogy ne kényszerüljek számomra nem bizalomgerjesztő utastársak társaságában utazni.
2018. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Beviz Elek ***** válasza:
23%

Több ok is lehet. Én speciel külföldön lakom és drága ha minden apróságért kártyával fizetek. Kérek öcsémtől egy 100ast, ha elfogy megint, majd megint és a végén egyben visszaküldöm transferwise-zal.

Egyébként szerintem ez nem a te dolgod, mindenki úgy veszi ahogy akarja.

2018. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
47%

Rendkívül egyszerű. Az oktatás hibája. Nincs algoritmikus gondolkodás. Problémamegoldás teljes hiánya. Még a kezükben lévő eszközöket sem tudják használni (lásd okostelefon és internet). Tájékozatlanság.

Gyakorlatilag nem találtam épkézláb érvet a hozzászólások között sem.

Az elektronikus számla ugyanolyan valid dokumentum, mint a papíralapú társa. Innentől kezdve érthetetlen, hogy a munkáltató nem fogadja el.


„Vagy nálunk virágzik a "szürke munka" sokan készpénzben kapják a fizetésük egy részét, és ezt úgy is költik el.”


Nekem is beesnek sajnos olyan munkák amik készpénzben fizetnek. Igyekszem ezt elkerülni, de olykor nincs más opció.

Mi is a praktikusabb? Havonta egyszer bedobni a pénzbefizetős ATM-be az összeget és élvezni a kártyás tranzakciók kényelmét és MÁV esetében a kedvezőbb árakat. Vagy minden vásárláskor, szolgáltatás igénybevételekor készpénzzel bohóckodni, sorban állni, hasznos időt szánni az egész procedúrára. Igen, tudniillik a telefos jegyvásárlást akkor bonyolítom mikor például épp úton vagyok az állomásra busszal.

Nem is beszélve arról, hogy akinek nincs a számláján pénz az nem tud online csekkeket befizetni, online mozi, színház és koncert jegyeket vásárolni. És természetesen a külföldi webshopos vásárlást is bukja. Azt gondolom, hogy blődség arra hivatkozni, hogy készpénzben kapja valaki a pénzét. Mert látszik, hogy havi egy befizetéssel számtalan kényelmi opcióhoz fér hozzá az illető. Szóval, ha valaki ilyesféle indokot hoz fel, annál nyugodtan csapjuk hozzá a sorban álláshoz a postai bohóckodást a csekkekkel. Hozzáteszem a Telekom is kedvezménnyel él, ha elektronikusan fizet az ember... Szóval itt már komoly anyagi dolgokról beszélünk hosszútávon. Nem csak a kényelemről. Számoljuk csak ki egy évre. Vagy többre.


Nem értem miért jó, ha a saját időnk és pénztárcánk ellenségei vagyunk. Arról már nem is beszélek, hogy a készpénz-rendszer fenntartása szörnyen környezetromboló... Igyekszem ilyesmit nem támogatni.


Természetesen az idősebb generáció nálam is kivételt képez ebben a témában.

2018. márc. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
47%

Elnézést. Egy régebbi, már nem használt profilban maradtam. Itt van újfent, hogy megtaláljam a „rendes” fiókomban is:D


Rendkívül egyszerű. Az oktatás hibája. Nincs algoritmikus gondolkodás. Problémamegoldás teljes hiánya. Még a kezükben lévő eszközöket sem tudják használni (lásd okostelefon és internet). Tájékozatlanság.

Gyakorlatilag nem találtam épkézláb érvet a hozzászólások között sem.

Az elektronikus számla ugyanolyan valid dokumentum, mint a papíralapú társa. Innentől kezdve érthetetlen, hogy a munkáltató nem fogadja el.


„Vagy nálunk virágzik a "szürke munka" sokan készpénzben kapják a fizetésük egy részét, és ezt úgy is költik el.”


Nekem is beesnek sajnos olyan munkák amik készpénzben fizetnek. Igyekszem ezt elkerülni, de olykor nincs más opció.

Mi is a praktikusabb? Havonta egyszer bedobni a pénzbefizetős ATM-be az összeget és élvezni a kártyás tranzakciók kényelmét és MÁV esetében a kedvezőbb árakat. Vagy minden vásárláskor, szolgáltatás igénybevételekor készpénzzel bohóckodni, sorban állni, hasznos időt szánni az egész procedúrára. Igen, tudniillik a telefos jegyvásárlást akkor bonyolítom mikor például épp úton vagyok az állomásra busszal.

Nem is beszélve arról, hogy akinek nincs a számláján pénz az nem tud online csekkeket befizetni, online mozi, színház és koncert jegyeket vásárolni. És természetesen a külföldi webshopos vásárlást is bukja. Azt gondolom, hogy blődség arra hivatkozni, hogy készpénzben kapja valaki a pénzét. Mert látszik, hogy havi egy befizetéssel számtalan kényelmi opcióhoz fér hozzá az illető. Szóval, ha valaki ilyesféle indokot hoz fel, annál nyugodtan csapjuk hozzá a sorban álláshoz a postai bohóckodást a csekkekkel. Hozzáteszem a Telekom is kedvezménnyel él, ha elektronikusan fizet az ember... Szóval itt már komoly anyagi dolgokról beszélünk hosszútávon. Nem csak a kényelemről. Számoljuk csak ki egy évre. Vagy többre.


Nem értem miért jó, ha a saját időnk és pénztárcánk ellenségei vagyunk. Arról már nem is beszélek, hogy a készpénz-rendszer fenntartása szörnyen környezetromboló... Igyekszem ilyesmit nem támogatni.


Természetesen az idősebb generáció nálam is kivételt képez ebben a témában.

2018. márc. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!