Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatok az átlagnál döntötte...

A vonatok az átlagnál döntöttebb nagyobb ívű kanyarokban hogyhogy nem dőlnek az oldalukra?

Figyelt kérdés

Még menetközben megértem a centrifugális erő miatt. Viszont mikor a vonat megáll egy ilyen durvább féloldalas leejtőn, magamat "tartanom" kell, a vonat pedig simán áll.


A magassága is nagyobb mint a szélessége a kocsiknak. Ennyire lent lenne a sulypontja a vonatoknak meg a vagonoknak, hogy lehetetlen elbillenteni?



2018. márc. 8. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A súlypont elég mélyen van, igen, hiszen az alváz, a forgóváz mind jóval nehezebbek, mint a felépítmény. És még az utasok / áruk is elég alacsonyan vannak.
2018. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
a vasúti pályamérnököket ezért tartja a MÁV, hogy ne dőljenek fel a vagonok.
2018. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki van az számolva, nem lesz baj, gondolj bele, egy tartálykocsi nem borul fel, pedig ott egészen magasan van a súlypontja, akkor egy személykocsi, aminek a súlyának nagy részét a forgóvázak és az alváz adja, az biztosan nem fog.
2018. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag válaszoltál magadnak, igen ennyire mélyen van a súlypontjuk.

Nem lehetetlen felborítani őket, csak olyan döntött ívet, amiben felborulnának, olyanra nem engedik őket, nagy valószínűséggel olyat nem is építenek, vagy eleve oda speciális vagonok kerülnek. Azért a gépész, jármű és vasúti mérnökök között van információcsere.

2018. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Hol van akkora szintkülönbség a sínek között, hogy a vonat látványosan meg legyen dőlve? Mert én még ilyet nem láttam.
2018. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ívekben, attól függően mekkora sebességre tervezték és milyen hosszú az ív.
2018. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
#5-ösnek, van ilyen Nagybátonyban a vasútállomásnál :) Eléggé döntött ívben állnak a vonatok :)
2018. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Azért van a jegyvizsgáló, hogy ilyen esetekben az utasokat a szerelvény megfelelő oldalára állítsa, hogy ne legyen borulás.....
2018. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, ezt mégis honnan szedted? :D
2018. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Szabadságon van a humorérzéked? Ez poén akart lenni, kár hogy nem nekem jutott eszembe. :-)
2018. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!