Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mennek lassan a vonatok...

Miért mennek lassan a vonatok a Székesfehérvár - Pest Déli vonalon?

Figyelt kérdés
Pár napja a vonatok totyorogva mennek az út harmadán át, megállnak pár percre út közben, stb... Nem értem miért, nem tudom az okát. Közleményt se láttam az állomásokon. Szerintetek ez meddig fog fennálni ez az állapot?

2018. márc. 13. 06:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom azèrt mert olyan xar a pálya állapota,hogy sebbessèg korlátozás van az adott pályaszakaszon..
2018. márc. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

1-es, az érintett szakaszt néhány éve újították fel, tehát a te verziód kizárt.


Kérdező, Érd felső és Kelenföld között a párhuzamos 40a vonalon teljes kizárásos vágányzár mellett folyik a szakasz felújítása, így zsúfoltabb a 30a vonal érintett szakasza. Ha bármi nehézség, késés adódik, az óhatatlanul kihat a te vonatodra is. Ráadásul a munkaterület közelsége miatt időszakosan a te vonalakon is sebességkorlátozásra lehet szükség, főleg Háros-Kelenföld között. Ez a munkafázis várhatóan 2019 márciusáig tart, de ugye ebben van egy kiszámíthatatlan időjárású téli időszak is, szóval mérget ne vegyél rá.

2018. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Éppen tegnap olvastam egy zseniális Sándor György aranyköpést ami ide vág: Azért mennek lassan a vonatok, mert fenn kell tartani azt a látszatot, hogy nagy ország a miénk.
2018. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért, mert telített az útvonal? Ha a vonat előtt vannak, akkor bizony le kell lassítania és a jelzőnél megállnia, ameddig ki nem ürül az előtte lévő szakasz.
2018. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Tegyük hozzá, hogy a személyforgalom csak marginálisan nőtt meg a 30a-n a 40a miatt, hiszen a régi martonvásári Z30-asok helyett vannak az S40/42-es vonatok Tárnokig. Van 1-2 plusz százhalombattai S40-es csúcsidőben, az az összes növekedés.


A teherforgalom egy kicsit erősebben nőtt, mivel ott kicsit jobban fizetnek. A normális számú személyvonat nem kifejezetten célja a MÁV-csoportnak, sőt ott sikernek számít, ha csökkenhet a vonatok száma.


Érden most kb. fele annyi vonat áll meg, mint azelőtt (sovány vigasz, hogy a 40a-n eddig sem volt sok értelme utazni a pálya állapota miatt), illetve Martonvásár is erősen megsínyli ezt a vágányzárat. Arról nem is beszélve, hogy a 40a utasainak milyen kellemes most: +15 perc menetidő, az amúgy is igen hosszú menetidőhöz képest.


Aztán jönnek még az olyan dolgok, hogy Pusztaszabolcsnál elég sokszor befigyel +15-30 perc késés, ami így a 30a-ra is kihat.


Érdekes ez a vágányzár, megnézem, hogy a 100a-n vagy a 120a-n mikor szülnek meg egy ilyet. Sajnos túl "csábító" lehetett, hogy ott van közel a 30a, ami alapvetően ebben a formában alkalmatlan a 40a pótlására, de el lehet adni, hogy minden rendben lesz...

2018. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam én le senkit :/
2018. márc. 14. 14:41
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Jól mondják, a 40a vágányzára miatt. A vonalat alig 10 éve újították föl, elvileg nemsokára 160-nal mehetnek majd rajta a vonatok. Jelenleg 120 km/óra a megengedett sebesség Fehérvár és Budapest között.
2018. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a 160 szerintem álom marad, már évek óta hallom hogy hamarosan 160-al mennek majd a vonatok ezen a vonalon. Már csak azért nem tudom elképzelni, mert a csak a Flirt vonatok tudnak annyival menni, és más vonatok is mennek ezen a vonalon.
2018. márc. 14. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Reméljük, nem marad álom, mert az anyag, amit beleraktak, az 160 km/h-ra teszi alkalmassá a vonalat, jelenleg csak szoftveres okai vannak, hogy ez nem lehetséges. Ha mégsem lesz 160-as pálya belőle, az felveti a hűtlen kezelés gyanúját is, hiszen akkor bőven elég lett volna 120-asra megépíteni.


Valóban szinte csak a FLIRT-ek képesek 160-as sebességre, de az is valami, ha azok mehetnek ennyivel, aztán majd szépen cserélik a kocsikat és a mozdonyokat.

2018. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Traxx és Taurus mozdonyok is bírják a 160-anat (Taurusok a 230-at is), viszont kocsi kevés van, ami 160-anas. Halberstadtiból van sok, azok 140-esek.
2018. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!