Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a haszna egy utasnak...

Mi a haszna egy utasnak abból, ha bejelent egy sofőrt?

Figyelt kérdés

Egy helyi járatos buszon ahol én is felszálltam,egy nő egy kisgyerekkel felszállt,a bérletet mutatta a nő,de megállt még az ajtóban kb 4 másodpercig,ekkor a sofőr szólt neki,hogy "hölgyem kicsit jobban igyekezzen már a felszállással,nem dísznek állok itt,a hölgy mogorva hangon mondta,hogy "jó,nem látja,hogy kisgyerekkel vagyok".

Mellesleg én sem tudtam addig felszállni míg ott állt a nő.

Amikor a busz elindult,a nő mondja a gyerekének,hogy csúnya sofőr bácsi,felírjuk a busz rendszámát és elő is vette a telefonját,gondolom azt írta be.


Most,ha bejelenti a sofőrt ezért,úgysem fognak semmit tenni,mert szerintem a sofőrnek van igaza,hanem körberöhögik a nőt.


Komolyan ennyiért felírta a rendszámot,még én is nevettem magamban.


Aztán olyat is hallottam,hogy a lakótelepeken van olyan unatkozó ember aki az ablakon nézeget és,ha látja,hogy a sofőr hamarabb elindult a megállóból ami a lakó házával szemben van,holott ő nem is utazik,már veszi is fel a telefont.


Kérdezem. Az apró emberi hibákért vagy,ha a sofőr komolyabban válaszól,sok ember miért kezd ennyiért jelentgetni?

Jutalmat kapnak,vagy több lesz a pénzük vagy miért?

Mi van az emberekkel,hogy nem lehet a másiknak szépen szólni,hogy kicsit gyorsabban menjen a felszállás,mert akkor már minden baj van?



2018. márc. 17. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez a stílus egy akkora bar***. A buszsofőrök nagy része havi 200 órát letol, mivel kevesen vannak. Figyel a buszra, az utasokra, többi r*t*rd közlekedőre, jegyekre, bérletekre, zaklatják az ellenőrök, egyebek. Az utasok még köszönni se bírnak, b*nk*znak, beszólogatnak. "Messze állt meg a megállótól" "Már megint késik" etc.


És ezek után még legyen jókedve? Amikor már aznap az a némber volt a 167-ik utas, aki köszönés nélkül felszállt és ahelyett, hogy haladna, szerencsétlenkedik az ajtóban, de majd tuti előremegy nyávogni, hogy késik a járat. Pont az a baj ebben az országban, hogy még mindig a buszsofőröket piszkálják minden butasággal. Akinek nem tetszik a sofőrök stílusa, járjon gyalog, kerékpárral vagy ahogy akar.

2018. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért ha egy buszsofőr hetente több alkalommal így viselkedik, az szerintem probléma. Önmagában nem súlyos dolog az ilyesmi, de nem való buszvezetőnek az, akinél ez rendszeresen előfordul. A központban ezt nem fogják másképpen észrevenni, csak akkor, ha a kis problémákat is megírja nekik valaki. Nyilván ha ez csak egyszer fordul elő, akkor ők is a helyén kezelik az ügyet, de ha sokan panaszkodnak ugyanarra a sofőrre, akkor jobban utánanéznek a dolognak.
2018. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Tényleg hagy kivetnivalót maga után néhány buszsfőr viselkedése. Ez tény. Ősbunkó ne legyen senki, még a legrosszabb nap után sem, DE az ilyen bejelentgetős idiótáktól én is a falra mászok.

És a legszomorúbb pedig az, hogy némelyik vállalat a saját emberébe rúg bele, holott tudják, hogy az utasok egy része sötét, mint az éjszaka. De ugyebár "első a vevő" elv működik mindenhol. Teljesen mindegy, hogy a vevő a hülye, neki van igaza.


Ahogy már előttem is írták, rengeteg inger és FELADAT éri a buszsofőrt, eleve már az, hogy óriási felelősséggel tartozik emberi életekért és magáért a több millió forintos járművért. Ezért általában nem megbecsülést, hanem ilyen tyúkagyúaktól beszólást vagy hasonló rosszakaró seggbe rúgást kapnak. Fizetésről ne is beszélve.


A bejelentgetős idióták 99%-a szerintem nem jogos. Csak a szánalmukat kompenzálják, rosszakarók vagy csak egyszerűen annyira el vannak kényeztetve, hogy meg vannak lepődve, ha egyszer hirtelen nincs kinyalva a p.csájuk.

2018. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az utas is megtanulhatna viselkedni. Birka szállítás, köszönni sem tudnak, szemetelnek, mindenért a sofőrt hibáztatják. Tisztelet a kivételnek!
2018. márc. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!