Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van ha nem adok ki iratokat...

Mi van ha nem adok ki iratokat az ellenoroknek a buszon?

Figyelt kérdés
Ha nincs berletem, es hiaba keri az ellenor, en nem adom meg az adataimat es leszallok a buszrol mi tortenik? Azt hallottam nem kotelessegem kiadni az adataimat, es fel sem tartoztathat. Rendort hiv? Mi van ilyenkor? 😱😱🤷🏽‍♀️
2018. márc. 19. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha trükközni akarsz, sokan azt kamuzzák, hogy nincsenek nála az iratai és bediktál egy fals nevet és címet.

Ezt egy csajnál láttam, bár ehhez nagy arc kell szerintem.

2018. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Rendőrt hív, de ha közteressel megy - azzal szoktak járni -, az helyszínen foghat.
2018. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Szeretnék érdeklődni, tőled mit lophatnék el? Mert te ezt teszed, amikor bliccelsz. Tőlem lopsz, meg mindenki mástól.

Az ellenőr jogosítványa valóban nem több, mint mondjuk egy pincéré.

Megtagadhatod az együttműködést. Fel nem tartóztathat.

Viszont pont ezért Budapesten (talán máshol is) közterület felügyelővel együtt szoktak jönni, s ott már nincs mese. Igazoltathat, felírhatja az adatokat, s az továbbítható a BKK-nak.

2018. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Hogy mi van ilyenkor? meglopod az adófizetőket, te szerencsétlen nagy arcú..

..és fel vagy háborodva, ha leszálláskor rendőr vár..

2018. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én egyszer megcsináltam azt, mikor egy kis hülyegyerek verte a nyálát és mondta az ellenőröknek, hogy nem tartóztathat föl, akkor megkocogtattam a vállát, és mondtam neki, hogy az lehet, hogy az ellenőr nem, de ha én mint utastárs tartóztatlak föl, akkor azt meg nem fogod megköszönni, és működj szépen együtt, érdekes utána nem volt vele gond. Gondolom a 190 centimnek meg a 120 kilómnak volt köze hozzá, hogy elkezdett hallgatni az ellenőrökre. Általában ha valakivel baj van, akkor odaállok az ellenőrök mellé, hogy Segíthetek?

Leszámítva egy-két esetet, amikor tényleg félreértés miatt van vita hirtelen mindenki nagyon együttműködő szokott lenni.

2018. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A következő történik: az ellenőr véletlenül ott felejti magát előtted és nem tudsz tőle leszàllni. Ha meglököd, az már közfeladatot ellátó személy elleni erőszak. Nyilván billeghet a személyi szabadság korlátizása tényállás, így az ellenőr sem feltetlenül teszi explicitté, hogy miért áll ott, ahol, de ezzel együtt addig jó, amíg kicsit sem érsz hozzá, mert hát adott esetben a társa nem azt fogja látni, ami valóban történt, hanem kicsit színesebb lehet a történet a bíróság előtt. Ahol ugye nem akarsz állni csak azért, mert båsztál kifizetni napi egy sör árát a bérletre.
2018. márc. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolso elotti, te is csak kemenykedni tudsz...Pont lekakilnám ki menne az ellenor melle neked semmi kozod hozza,hogy en mit es hogyan beszelek az ellenorrel.Az csak kettonkre tartozik.A másik meg én nem szoktan kiadni semmit eloszor,hivjanak rendort neki odaadom másnak nem!
2018. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, persze, heteske! Tőled mit lophatunk el?
2018. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!