Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » -Milyen iratokat kérhetnek...

Vandor75 kérdése:

-Milyen iratokat kérhetnek tőlem a TÜV vizsgaállomáson, ha német forgalmit szeretnék csináltatni a kint vásárolt német autóra?

Figyelt kérdés

Németországból szeretnék autót behozni MO. -ra, és forgalomba helyezni. Az autón nincs TÜV vizsga, de kint elintézik. Az autó jó állapotban van. (2010-es)

A probléma az, hogy nem az a "kereskedő" intézné, akitől az autót venném, hanem egy "szervíz" (akivel kapcs. -ban áll! ). Így az adásvétel és a vizsgáztatás elválik egymástól. Először ki kell fizetnem a kereskedőnek a kért vételárat, utána várhatok a TÜV-re.

(A szeríz "talán elszámolhat javítási ktg. -et, alkatrészcserét is, amit el sem végzett, vagy értelmetlen volt, mert jó volt még az előző? ")

A kérdéseim:

-Milyen iratokat kérhetnek tőlem a TÜV vizsgaállomáson, ha német forgalmit szeretnék csináltatni a kint vásárolt német autóra:

1. ADÁSVÉTELI szerződés?

2. Jogosítványt?

3. Kell-e "németországi lakcímmel" rendelkeznem, ha importálni akarok Mo. -ra autót, azaz a német biztosítás megkötésének és ideigleines rendszám kiadásának, feltétele-e?

(Ha IGEN, akkor már elbukott az egész dolog, mivel csak mo. -i állandó, és osztrák ideiglenes van. -Úgy hallottam vktől, hogy igen. )

Hasznos hozzászolásokat várok, témában jártas, tapasztalt emberektől!


2016. jún. 23. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyet meg nem csinaltam, bar vettem mar par nemet autot, de szerintem a kovetkezoek kellenek:


Auto jelenlegi forgalmi engedelye, es nem art ha megvan a torzskonyv. Adasveteli legyen, bar nem szoktak kerni. Elozo TÜV papir is legyen meg. Jogsit szerintem nem kernek, vehetsz te autot jogsi nelkul is. Termeszetesen ervenyes szemelyi okmanyok is legyenek. (szemelyi vagy utlevel)


Ideiglenes, export piros rendszamhoz nem kell nemet lakcime, a forgalmit arra a cimre allitjak majd ki, ahol mondjuk magyarba laksz . De arra figyelj, hogy biztositast kell ra kotni (x napra ervenyes), az nelkul nem irjak a nevedre, es nem adnak piros rendszamot. Lehet, hogy a ceg ezt elintezi neked esetleg kis plusz penzert piros rendszammal egyutt, ezt toluk kell megkerdezni. Bar en megcsinalnam magam, igy is borsos ara szokott lenni.

2016. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!