Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit szóltok ehhez az ellenőri...

Mit szóltok ehhez az ellenőri intézkedéshez?

Figyelt kérdés

Debrecenbe volt a multkorában,hogy jöttek a villamoson az ellenőrök,hárman voltak és egy srácnak se jegye se bérlete nem volt,a srác mondta,hogy akkor leszáll és nem utazik,hanem megy gyalog. Az ellenőr mondta,hogy rendben leszáll ő is és személyit lakcímkártyát kér,ugyanis már azzal igénybe vette a dkv szolgáltatását,mikor a villamosra fellépett.

Úgy volt,a srác leszállt az ellenőr is vele,de kacsintott a másik két ellenőrnek is,hogy ők is szálljanak le. Leszállt a másik kettő is,én is pont ott szálltam le és a sráccal intézkedő ellenőr mondta,hogy személyiigazolvány,lakcímkártya,erre a srác ellenkedett ,nem adta oda,és el akart menni,de az ellenőr utánalépett és megfogta a karját,mire a srác mondta,hogy "nincs joga hozzámérni,nem érhet hozzám" az ellenőr mondta,hogy magának meg nincs joga ingyen utazni,közben fogta a srácot és mondta,hogy ő nem csinál semmit csak azért nem engedi el,mert visszatartja a rendőrök kiérkezéséig.

Mondta a srácnak,hogy ha bárki egy betörőt tetten ér,visszatarthatja a rendőrök kiérkezéséig és ő is csak azért fogja a karját,hogy nem bántja,mert ahhoz tényleg nincs joga,de ezzel visszatartja a rendőrök megérkezéséig őt. Ezt mondta neki.


Néztem és hallgattam egy picit távolabbról az eseményt,mert biztos minden napos ilyen"akciójuk"van az ellenőröknek csak nekem volt új,mert én ritkán látok ilyet,álltalában,ha valakit megbüntetnek oda szokta adni a személyit az ellenőröknek. Aztán tovább nem vártam hanem mentem a dolgomra,ott fogta a srárnak a karját biztos továbbra is ,gondolom rendőrt hívott.


Tényleg igaz,hogy ha valaki elkap egy betörőt nem bánthatja,de van joga visszatartani a rendőrökig és ugyanúgy az ellenőr sem nyúlhat a bliccelőhőz de mégis van joga neki is visszatartani a bliccelőt míg meg nem jön a rendőr,tehát a karját megfoghatja vagy elé állnak ,hogy ne tudjon elmenni?

Ezen gondolkodtam.


Ti mit szóltok ehhez az ellenőri intézkedéshez?


Én csak annyit,hogy bátor ellenőr lehetett.

Gyerekkoromban egyszer megbüntettek és úgy szégyelltem magam a többi utas csak nézett,de eszemben sem lett volna ellenkedni és én is az ellenőrnek adok igazat.



2018. márc. 23. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez teljesen jogos volt, nem menekülhet el. Ha meg megtámadnak jogos önvédelemre van mód.
2018. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Visszatarthatja a rendőrség kiérkezéséig.

A DKV-ellenőr nem hivatalos személy, de a vele levő közterület-felügyelők igen. Ha tehát ellenáll a bliccelő, az hivatalos személy elleni erőszak, ami messze túlmutat egy kis pótdíjas büntetésen. Pont azért kísérik így az ellenőröket, mert sok volt a visszaélés és az erőszak.

2018. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2-es válaszhoz hozzátenném, hogy a közösségi közlekedési dolgozók - így a jegyellenőrök is - szolgálatteljesítés közben közfeladatot ellátó személynek minősülnek. A közfeladatot ellátó személy elleni erőszakot a törvény a hivatalos személy elleni erőszakkal azonos mértékben bünteti.
2018. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel a menetjegy nélkül való utazás nem bűncselekmény és nem is szabálysértés (mondjuk szabsértésnél sem tartóztathat fel senki csak bcs.-nél), ezért ellenőr nem állhat eléd, nem tartóztathat fel, nem érhet hozzád mert ezzel a Btk. 194. § (1) alapján bűncselekményt követ el és fel lehet jelenteni érte. Ez csak annyi hogy megszeged a közlekedési vállalat szabályzatát így az a saját hatáskörében pótdíjazhat. Ha az irataid nem adod át, tulajdonképp semmit sem tehet, maximum rendőrt vagy közterest hív, amit nem vagy köteles megvárni.

Viszont egy féreg aki nem vesz jegyet vagy bérletet.

2018. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ellenőr elvileg nem foghatja meg, de körbeállhatják a rendőr megérkezéséig. Ha viszont ő ér az ellenőrhöz, az közfeladatot ellátó személy elleni erőszak.
2018. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, most akkor ez úgy működik, hogy nem potyázunk!

Se így, se máshogy!

Egyébként nem értem a hisztit...

2018. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!