Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy buszsofőr kihagy egy...

Ha egy buszsofőr kihagy egy megállót melyik magatartás a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés

a) lehetőség, hogy visszafordul, amint tud és elmegy a kihagyott buszmegállóhoz, de ekkor simán összeszed 5-10 perc késést.


b) lehetőség, hogy nem fordul vissza, viszont ekkor a kihagyott buszmegállóban várók hoppon maradnak és a járat sietni fog, tehát lehet, hogy többen is lekésik a buszt miatta.



2018. jan. 14. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb egyértelműen az 1. variáció lenne, de sajnos mindig a 2. lehetőséggel találkozom. Engem is hagytak má nem egyszer a megállóban, hiába szóltam be a volánnak, nem csináltak semmit a sofőrrel.
2018. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Miért hagyja ki? Direkt? Vagy véletlenül nem veszi észre, hogy állnak a megállóban, mondjuk a hirdetőtábla mellett állnak és nem látszik a várakozó?


Ha direkt, akkor azért nem fog velel foglalkozni.

Ha véletlen, akkor meg azért mert nem is tudja, hogy vissza kéne menni,


Amúgy meg a megállókban szoktak várakozni, ha nagyon sok percet sietnek.

2018. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%

Nyilván nem mindegy hogy hol közlekedik a busz. Egy pesti "5percenkéntjár" busznál nem annyira nagy baj ha kimarad egy járat. Ez elég sokszor előfordul.

Viszont ha egy vidéki, helyközi avagy tàvolsági buszról van szó, ami mondjuk jó esetben félóránként, rossz esetben 3 óránként jàr, ott igenis nagy baj ha nem àll meg a sofőr. Ha én lennék a sofőr, ilyen esetben vagy visszatolatnék, vagy megfordulnék, vagy satufékkel megállnék és bevárnàm hogy odasétáljanak 20 méterről az emberek.

2018. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert új még és nem ismeri az útvonalat. Nálunk van olyan hely, ahol balra be kell kanyarodni és 2-3 perc buszozás után lesz a buszmegálló egy visszafordítóval. majd ugyanahhoz a kereszteződéshez ér vissza busz, ahol befordult balra, csak most megy tovább egyenesen. Ha ezt elfejti a sofőr és nem kanyarodik le balra, akkor kapásból 5 perc sietésben lesz.
2018. jan. 14. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettes: sajnos még a műholdas járműkövetés szinte teljes körű elterjedtsége ellenére sem igaz, hogy a több perces sietés eltűnt volna a hazai gyakorlatból. Próbálj ki bármilyen hosszabb vidéki helyi járatot egy szombati munkanapon vagy egy aprófalvas térség késő esti utolsó járatát és ne lepődj meg, ha mínusz 5-10-es különbségekkel mennek el.


Természetesen az egyetlen helyes megoldás az, ha a hiba miatt adott esetben elég lehetetlen helyzetbe kerülő utasért visszamennek, bár ennek lehetnek forgalomtechnikai korlátai (megfordulasi lehetőségek hiánya). Magam is jártam úgy, hogy hiába jeleztük a diszpécsermek: ott hagyott minket tíz perc sietéssel a busz, érdemi reakció nem volt és gyalogolhattunk.

2018. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyant már én is tapasztaltam, hogy beugró sofőr volt a helyközi járaton, és tőlünk, utasoktól kérdezte meg, hogy be kell-e menni ezzel a járattal egy adott zsákfaluba. :) (Be kellett menni.)


Amúgy 5-10 perc mínusz a kutyát nem érdekli.

Egyszer rászoktak a sofőrök, hogy 8-10 perccel korábban jártak (talán utolsó járatuk volt), és emiatt időnként lekéstem a csatlakozást, mert vonattal érkeztem oda.

Mikor egy héten már harmadszorra kellett stoppal hazamennem, beültem a kocsiba, és a buszpályaudvaron elkértem a vásárlók könyvét (panaszkönyvet).

Kb. 10 percig vitatkoztunk a diszpécserrel, mert én mindenképpen be akartam írni, ő meg mindenképpen azt akarta, hogy ne írjam be. Gondolom, abból a sofőröknek is bajuk lehetett volna, meg a diszpécsernek is, mert neki is tudni kellett, ha 10 perccel hamarabb ért be a végállomásra a járat.

Végül abban maradtunk, hogy nem írok be, de a legközelebbi alkalommal garantáltan. A diszpécser megígérte, hogy személyesen fog beszélni az érintett sofőrökkel, hogy az illető megállóból ne induljanak el hamarabb.

(Hogy végül mi lett, azt nem tudom, mert egy darabig nem jártam dolgozni, utána meg megváltozott a menetrend, máshol volt a csatlakozás. Előtte viszont vagy 10 alkalommal kellett félórákat stoppolni, mire felvett valaki a kihalt úton.)


Most már van mobilnet, mobiltelefon, fel lehet hívni a buszpályaudvart, hogy mi a helyzet. Ha megoldható, és nem lesz újabb busz rövid időn belül, akkor vissza fogják fordítani az illető járatot. Tavaly mondta valaki, hogy így visszafordultak, a részleteket nem tudom.

2018. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: azt tapasztalom, hogy egyes szolgáltatók elkezdtek elfelejteni a menetrendi lapokról az információs telefonszámaikat, mivel a 100 százalêk feletti mobilpenetráció miatt ma már tényleg azonnal kellene intézkedniük és nem csak azért hívják fel a buszállomást az emberek, hogy a 3 nap múlva esedékes utazásukat megtervezzèk vagy a gyerek tornazsákját előkerítsék. Így például a Volánbusz menetrendi tájèkoztatóin már nincs is telefonszám, ami elég komoly visszalépés, guglizhatod ki, miközben minden perccel távolabb lesz a buszod.
2018. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
A helyes magatartás, hogy írok egy panaszlevelet a közlekedési cégnek, hogy ezt a felháborító gyakorlatot fejezze be a sofőrjük.
2018. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Visszafordítani sosem szoktam buszt, még akkor sem ha tényleg a sofőr hibázott.

Attól hogy kihagyott egy megállót a sofőr, még koránt sem biztos hogy a busz máshol előbb fog közlekedni.

Egyébként majdnem minden társaságnál oda van írva, hogy a menetrend tájékoztató jellegű pár perces eltérések előfordulhatnak.

egy forgalmista

2018. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Gratulálok!

Új fokozat született a „rendőr, postás, vasutas” kategóriában!!! :-))))


A „pár perces eltérések előfordulhatnak” nem egyenlő a faképnél hagy kategóriával, a péri szélén, esetleg zuhogó esőben, Isten tudja milyen hosszú várakozási időre ítélve!


Egy utas, aki ha forgalmista lenne, ez után a válasz után letagadná azt! :-)))))

2018. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!