Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Füzesabonynál bevárják egymást...

Füzesabonynál bevárják egymást a vonatok?

Figyelt kérdés

Egy gyorsvonatról kell átszállnom egy személyre, 2 perc van köztük! Megvárja a személy a gyorsat, ha az késne?

(Ha korábbi vonattal mennék, az 44 perc várakozás az állomáson.)



2018. ápr. 16. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg, hogy a .pdf menetrendben (mavcsoport.hu oldalon megtalálod) csatlakozóként jelzik e azt a vonatot. Alapvetően egyébként várnak egymásra, kivéve az InterCity vonatokat.
2018. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, nem jelzik csatlakozóként, örömmel fogadok tapasztalatot erről a vonalról.
2018. ápr. 16. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A vonatok csak akkor várják be egymást, ha max 1-2 ember szokott átszállni. Ha egy fél vonatnyi, akkor még véletlenül sem. Tapasztalat.

Minimum 2 percet pedig mindig minden MÁV-os vonat késik, nem érdemes ennyi idővel átszállást tervezni.

2018. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy várja.


2 perc... örülj neki hanem 15-tel később érsz be, mint amúgy kéne :D

2018. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha mentrend szerint utána ér be, akkor nem várja be.


Ha menetrend szerint előtte ér be, akkor csak abban az esetben nem várja be x vonat, ha x vonatnál ki van írva hogy csatlakozásra nem vár.

2018. ápr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha az egriről szeretnél átszállni a miskolcira, akkor bevárja. Sokan szoktak átszállni, ott lincselnék meg a forgalmistát, ha nem várná be.
2018. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Általában beszokták várni, az Eger felé bevárja mindig a miskolci ic-t és miskolci személy is megvárja az egri gyorst. De azzal számolni kell hogy 10-15 percet meghaladó késés esetén nyilván elfogják engedni a csatlakozó járatot nem borítják fel ezzel még jobban a menetrendet, kivéve mindig az adott napi utolsó indulás.

De ahogy kulcs szavakból ítélve ha miskolc felé mennél érdemesebb a sátoraljaújhelyi sebesekkel menni és akkor nincs átszállás gond.

2018. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Én az előző 2 hétvégén pont az általad említett Egerbe haladó gyorssal mentem, és mindig elértem a Miskolc felé haladó személyt. (kb. percre pontosan ért be a vonat, és pont a peron másik oldaláról indul a személy, szóval aluljárózni sem kell) De korábban volt már olyan, hogy nem várta be este a gyorsvonatot a személy és kb. 2 órát ültem Füzesabonyban...


De igazából jobb választásod nincs. A Máv teljesen tönkretette Dél-Borsod vonatközlekedését. Gyakorlatilag ezek a lehetőségeid:

-Sátoraljaújhelyre közlekedős sebesvonat: nincsen klíma, és nagy valószínűséggel nem férsz fel rá. (Én azért mentem az általad leírt gyorssal, mert az említett 2 alkalommal már álló hely sem volt a vonaton)

-Az IC-vel biztos 44 perc várakozás füzesabonyban.

-Az Egri sebes meg lutri...


Javaslat: tegyél panaszt a máv-nál, hogy tönkretették Dél-Borsod közlekedését...

2018. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

"-Az Egri sebes meg lutri..."

Ezt pont arra írtam, hogy nincs garancia, hogy bevárja.

2018. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Ha menetrend szerint előtte ér be, akkor csak abban az esetben nem várja be x vonat, ha x vonatnál ki van írva hogy csatlakozásra nem vár."

Szerintem ezt nem szokták betartani. Én pár éve a 20:55-re füzesabonyba érkező intercity-vel mentem. Késett 15 percet, a 21 órakor induló személy már nem ált bent az állomáson, és 23 órakor ment a következő...

2018. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!