Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ennyiért megbüntetni valakit...

Ennyiért megbüntetni valakit nem embertelen dolog?

Figyelt kérdés

Ma Debrecenben a villamoson ahogy elindult a jármű,rögtön feltette az ellenőr a karszalagot és dolgozott. Erre felpattan az űlésről egy srác és akkor kezeli le a jegyet a kezelőben.

Az ellenőr mondta neki,hogy ez így nem jó,felszállás után azonnal érvényesíteni kell a jegyet,a srác mondta,hogy érvényesítve van,az ellenőr pedig mondta,hogy persze,hogy érvényesíteni érvényesítette mikor meglátta az ellenőrt. Az ellenőr nem engedett,mondta,hogy ez 3 ezer forint. Vagy személyiigazolvány és 8 ezer,ha három napon belűl akkor csak 5 ezer. Valami ilyesmit mondott,de már a másik két ellenőr is pillanatokon belűl ott termett és körbeállták a srácot mint egy bűnözőt.


A srác mondta,hogy ő Nyíregyházán lakik,nem tudta,hogy azonnal érvényesíteni kell. Ellenőrök mondták,hogy de igen azonnal.

Aztán annyit láttam,hogy odaad 3 ezer forintot a srác az ellenőrnek,ő pedig egy papírt adott neki.


De ezt átérezni a srác helyében,hogy sokan őt nézték.


Elvégre amimor odalépett hozzá az ellenőr már érvényesítve vaolt a srác jegye.

Gondolom az ellenőr azt hitte,hogy el akarta bliccelni az utat.


Jogos,ha az ellenőr büntet jegy,bérlet nélküli utasokat,sőt jól is teszik,ne én fizessem másnak a jegyét,de szerintem ez picit embertelenség ,hogy az ellenőr ezért megbüntette,hogy volt érvényes jegye,de később kezelte le.

Nem csak bliccelés jár az ember eszében hanem volt már nekem is olyan,hogy régen jeggyel mentem felszálltam ,elgondolkodtam és még aztán jutott eszembe,hogy ki kellene lyukasztani a jegyet és kilyukasztottam.


Szerintetek ez nem embertelenség volt kicsit az ellenőr részéről?



2018. ápr. 24. 17:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, kérdező, régebben velem is előfordult, hogy elfelejtettem érvényesíteni a jegyemet. Akár két-három héten át is. Mindig csak akkor jutott eszembe, amikor láttam, hogy felszállnak az ellenőrök :)
2018. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen naiv: mindenki tudja, hogy az utazás megkezdésekor azonnal kell lyukasztani. A jegynek már kézben kell lennie. Nyilvánvaló, hogy a srác nem elfelejtette, hanem esze ágában nem volt lyukasztani, és amikor meglátta az ellenőrt, próbálta megúszni egy jegy árával. Nem sikerült neki.
2018. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyházán is azonnal érvényesíteni kell. Jól tették az ellenőrök. Érdekes, amint meglátta az ellenőröket egyből tudta hogy érvényesíteni kell?:-D
2018. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Elég barátiak a pótdíjak arrafelé...
2018. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem embertelen, nagyon helyesen cselekedett az ellenőr. Nyíregyházán is (ahogy kb. mindenütt) azonnal érvényesíteni kell a jegyet.
2018. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
A srác örüljön, hogy 3 ezerrel megúszta! Budapesten csekket kapsz 16 ezer forintról, ha a helyszínen nem tudsz fizetni!
2018. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Pont erről beszélek,hogy nem csak a srác hanem velem is ahogy írtam,meg veled is előfordult és ugyanúgy hány emberrel előfordul még,bár az hogy nálad rendszeresen fordult elő,ez megint gyanús de mindegy.


Mindenesetre az a biztos,ha azonnal lekezeljük,még ha nagy csomaggal van az ember akkor le se tegye,hanem előszőr a jegykezelés és aztán lepakolni és a többi.


Biztos ki van adva az ellenőröknek az is,hogy azt is figyeljék,hogy a jegyet azonnal lekezelik-e.

2018. ápr. 24. 18:36
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, az 1es ironizált
2018. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem volt érvényes jegye. Az akkor lesz érvényes ha lukasztasz is. Hiába van nálad 30 darab tömb ha egyik sincs lukasztva. Az mind érvénytelen lesz.
2018. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"... ő Nyíregyházán lakik,nem tudta,hogy azonnal érvényesíteni kell"

Nyíregyházán is azonnal érvényesíteni kell a felszálláskor, akkor is, ha nincs ellenőr. Ennek ellenére itt is mindig vannak, akik megpróbálják, hogy csak akkor lyukasztanak, ha meglátják a karszalagot. Nem mindig jön össze a dolog.

2018. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!