Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen Róma tömegközlekedése?...

Milyen Róma tömegközlekedése? Tényleg teljességgel megbízhatatlan?

Figyelt kérdés
2018. máj. 21. 21:36
 1/3 anonim válasza:
100%
A belvárosban sok a zsebtolvaj, de nem nagyon késnek a járatok, ha erre gondoltál. Az utak lehetnének jobbak is, ezért a belvárosban (főleg) a metró ajánlott. Nem mondanám olcsónak, de tűrhetőek az árak. Nagyjából ennyit szedtem elő a tavaly előtti emlékeimből így hirtelen
2018. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, nem tudom melyik Róma melyik belvárosában metróztál, de az biztos, hogy Olaszország fővàrosának turisztikailag frekventált részein nemigen jàr metró, leszámítva a Colosseumot és a Spanyol lépcsőt. A középkori belvárost csak busszal érheted el és a Vatikánt is könnyebb úgy elérni, mint a metrótól caplatva.


Nekem nincs jó benyomásom a római tömegközlekedésről, de azért használható. A menetrendek erősen tájékoztató jellegűek (még a valós idejű információkat közlő táblák is...), de a neten található hálózati térképek elég jól használhatóak. A viszonylag szűk utcákon a buszok nem haladnak túl gyorsan, bár nagyobb dugóban sem álltam - igaz, hétvégén jártam ott. A jegyárak szerintem tűrhetőek, ahogy a hálózat lefedettsége sem rossz és a járatsűrűséggel sincs probléma, bár A zsúfoltság vasárnap nagyobb a ritkább közlekedés miatt.

2018. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én tavaly kb. 1 hétig tömegközlekedtem Rómában. A metró és a villamos elég gyakran jár, de busznál előfordult, hogy több mint fél órát késett a menetrendhez képest. Érderdemes korábban elindulni, ha valahova időpontra mész, ne hagyatkozz a kiírásokra, Google-re.

Napközben gyakori a tömeg a járatokon, de dugóban is gyorsan haladnak a buszok. Inkább a busz és a villamos dominál, metró elég kis részen közlekedik. A járműveken lévő kijelző csak a közlekedési társaság logóját mutatta, úgyhogy rendesen figyelni kellett, hol kell leszállni. Viszont minden tömegközlekedési eszköz tiszta, modern és az utasok se büdösek. Zsebtolvajokat egyszer láttam a villamoson, ugyanannak a népcsoportnak a tagjai voltak, akik általában Pesten is ezzel foglalkoznak, szóval rögtön rá fogsz jönni, mikor kell magadhoz szorítani a táskádat.

Jegyet trafikokban, újságosnál lehet venni. Drágább, mint Magyarországon, de megfizethető.

2018. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!