Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem a MÁV tehet egy bizonyo...

Ha nem a MÁV tehet egy bizonyos nagyobb késésről, miért a mávot szidják akkor is sokan?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja,hogy a mávot sokan szidják,mert nem mindig pontos,késik ilyesmi.


Egyszer a szélvihar ráborított a vágányra egy fát ami ugye sehol sem a máv hibája,és ugye nem tudott tovább menni az IC,amikor a kalauz mikrofonon bemondta a vonaton,hogy bizonytalan ideig állni fog a vonat,az okot is mondta,sokan elkezdték a vasutat szidni,hogy na megint ez a...,nem írom le mit,csúnyán szidták,holott erről nem a máv tehet,míg mások csendben voltak csak elkeseredtek.


Ilyenért,ami nem a máv hibájából kifolyólag származik késés,bármennyi legyen az,miért akkor is a vasutat szidják sokan?



2018. máj. 29. 21:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Arról még nem is beszélve,hogy a felsővezetéket is rendbe kell rakni ,ugyanis akkor a felsővezetékre dőlt rá a ra és úgy a sínre.

A felsővezeték is rendesen sérűlt. Másnap reggelre csinálták meg,a vasút mindent megtett,hogy a másik pályán haladhasson a forgalom de úgyis csak 60-80 percek lettek belőle.


Az mettővel előbbi válaszoló biztos nagyon fiatal még,hogy azt hisz,dózerrel két perc alatt le lehet a fát tolni. Nem lát bele a dolgokba,hogy az nem így működik.

2018. máj. 31. 18:38
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha külföldön történik ilyen (ami eleve nagyon ritka), akkor miért nem lesznek belőle több órás késések, mint a MÁV-nál?
2018. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ha külföldön történik ilyen (ami eleve nagyon ritka)"



Egyrészt ha karban van tartva a pálya környezete az már egy dolog, a másik oldal viszont az, hogy a külföld kicsit tág fogalom, hidd el sok más országban is vannak késések bőségesen. A gazdagabb országokban persze kevesebb, de azért ne hasonlítsuk össze a körülményeket. :)

2018. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy tudjuk nem a MÁV lökte a fát a sínekre. Ám azt is tudjuk, hogy a MÁV hibája, hogy az a fa ott volt. Védőtávolságon belül elmaradt a növényzet gondozása. Errők ki tehet?:)

Aztán ott a probléma módfelett suta kezelése is. Egy nyári vihar után szintúgy fa dőlt a sínekre. Ennyit tudtunk. Ezt sem a kalauz árulta el, sem pedig a hangosbemondó, hanem a neten láttam a telefonomon. Mivel bizonytalan idő hangzott el. És már eltelt némi idő, gondoltam megkérdem a kallert, hogy mégis mire számítsunk. Rám sem nézett. Flegmázott. „Mi ő? Jós?”

Majd közöltem vele, hogy arra gondoltam van valamiféle információáramlás a kidőlt fa körüli brigád és a MÁV „köpont”, ezáltal az utasokkal konktaktban lévő kalauzok között. Erre ő egy okoskodó hülyegyerek beszólással reflektált.

Kissé zokon vettem. Tudniillik az egész azért érdekelt volna, mert ha tegyük fel még 4 óráig semmi forgalom, akkor próbálok intézni autót. De ha onnantól kezdve 1 óra azt még kibírom. Jó lett volna, ha tud az ember tervezni, kalkulálni.

Számon próbáltam kérni a stílusát a kalauznak és elkértem a számát. Ő nem adta meg hanem gyors léptekkel lelépett. Közben azt mondogatta, hogy ha nem hagyom békén azt fogja hazudni, hogy megütöttem.


Utasbarát stílus és tájékoztatás. Biztonsági előírások leszarása.

És akkor nem jogos a szidalmazás?

Vicc.

2018. jún. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát én a kalauzt bejelentettem volna,az ilyet rúgják ki.


Amikor tavely ez történt,ott egyből a kalauz bemondta a vonaton és tájékoztatott mindenkit,azt is bemondta,hogy jön egy másik vonat amire át kell szállni és a másik vágányon már járhatnak a vonatok ott indulunk.


A durva az volt mikor a nyilt pályán kellett átszállni és még egy km-t lépésben mentünk.

2018. jún. 1. 19:08
 16/16 anonim ***** válasza:

2012.: Lőkösháza - Békéscsaba - BP Keleti Gyorsvonat


Menetrend szerint indul: 06:50

Békéscsaba menetrend szerint 07:12

Csatlakozás Szeged felé 07:45


DE! A vonatot Lőkösházán 07:10-kor kezdték el összetolni

07:30-kor sikerült elindulni, ezáltal sikerült a szegedi csatlakozást lekésni.....


Másik eset, tavaly, BP Nyugati - Esztergom

Menetrend: 20:00 (vagy 20:20 már nem tudom pontosan)


1 és 2 vágányokról szoktak indulni az esztergomi vonatok, de mindkét vágányon le voltak zárva a szerelvények, nem lehetett beszállni

Indulási idő után 10 perccel bemondják, hogy a 8-asról fog menni

Ott meg áll a Desiro mellett 4 vasutas (kettő ebből a vonatra váró jegyvizsgáló) és azt beszélik, hogy nincs masiniszta a szerelvényre

Közel a következő vonat indulásához, végül csak sikerült elhagynunk Pestet......

2018. aug. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!