Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre nagyobbak az személyautó...

Egyre nagyobbak az személyautók, ez már lassan kezelhetetlen. Ki kéne tiltani a városból egy bizonyos méretnél nagyobb autókat?

Figyelt kérdés
Az utcákat nem a mai autók méretére tervezték, sok már akkora, mint egy régebbi kisteherautó vagy mikrobusz. Alig férnek el az utcákon, a sávokat meg teljes szélességében elfoglalják, szinte összeérnek a tükrök.
2012. jún. 29. 06:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy megkérdezem, de neked milyen autód van hogy ez feltűnt? Nekem még soha nem tűnt fel. De ha belegondolok akkor igazad van abban hogy nagyobbak mint régebben, de mi alapján tiltanád ki őket?
2012. jún. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért nem tűnik fel ez könnyen, mert csak lassan, hosszú évek alatt növekednek az autók. De 10-15 éve még egy 2x1 sávos utcán biztonságosabban el lehetett férni. Még régebben a városi max. sebesség is 60km/h volt a mai 50 helyett.

Például egy Clio, ami kiskategóriás, már régóta akkora, mint egy korábbi középkategóriás Astra például. A SUVokról nem is beszélve, azok akkorák, mint egy szoba. Legalább 30%-kal nagyobb az átlagos autó, mint 15 évvel ezelőtt, nem csoda, hogy dugó van. Így a dugók hossza is 30%-kal nagyobb a normálisnál.

2012. jún. 29. 07:11
 3/20 A kérdező kommentje:
Egységes európai szabályozást kellene hozni, hogy nem lehet x cm-nél hosszabb és y-nál szélesebb személyautót gyártani. Sok hülye szabályt hoznak azok, de ennek legalább lenne értelme.
2012. jún. 29. 07:12
 4/20 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nagyobbak az autók a kispolákhoz, meg a Trabanthoz képest, de azok nem is autók!

:)

Mégis van helyük a motorosoknak lavírozni a sorok között!


"Egységes európai szabályozást kellene hozni, hogy nem lehet x cm-nél hosszabb és y-nál szélesebb személyautót gyártani"


Meglep ha azt mondom, van ilyen szabályozás?


A járművek méreteire vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


5. § (1) Motorkerékpár pótkocsijának a szélessége az 1,00 métert, fokozott hőszigetelésű jármű felépítményének a szélessége a 2,60 métert, minden egyéb jármű szélessége a 2,55 métert nem haladhatja meg.

(2) A személygépkocsi pótkocsijának a magassága a 3,00 métert, egyéb jármű magassága a 4,00 métert nem haladhatja meg.

(3) A jármű hosszúsága - a félpótkocsit kivéve - a 12,00 métert, a félpótkocsi hátsó pontjának függőleges síkja és a királycsap tengelye közötti távolság a 12,00 métert nem haladhatja meg.


A forgalmi sávokra is vannak rendelkezések és bőven van ráhagyás! Ne a régi M0-ból indulj ki, az nem út csak egy vicc!


[link]

2012. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nem lep meg hogy van ilyen, de ezek nem is személyautóra vonatkozó szélesség és magasságkorlátozások, szóval ez kevés.
2012. jún. 29. 07:48
 6/20 A kérdező kommentje:
illetve hossz.
2012. jún. 29. 07:48
 7/20 anonim ***** válasza:

Igazából el nem tudom képzelni, hogy konkrétan melyik autónál kaptál vérszemet.

Itt Baján időnként szokott lenni egy Ford F160-as. Nézzél rá képeken hogy mekkora batár állat, és eddig akárhányszor elmentem mellette, sose volt az az érzésem hogy most össze fogok vele koccanni. A szűk egyirányú utcákon is végig tudott menni, ahol mind a két oldalon parkolnak. Igaz hogy lassan, és óvatosan, meg egyszer kétszer egy picit vissza kellet tolatnia a kereszteződésben mert pár hülye közel állt a kereszteződéshez, de akkor is balesetmentesen képes volt haladni.


Ez a szabályozás úgy lett kitalálva, hogy ezekkel a méretekkel még pont biztonságosan lehet közlekedni. Ha nem lenne biztonságos, akkor napi szinten több ilyen kisebb baleset lenne a "nagy" autókkal. De amíg csak országos szinten hetente 1-2 idióta jár így akik azt hiszik hogy övék a világ, és nem hajlandóak félrehúzódni, addig én sem látom értelmét egy komolyabb szabályozásnak.

2012. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

"nem lep meg hogy van ilyen, de ezek nem is személyautóra vonatkozó szélesség és magasságkorlátozások, szóval ez kevés" Ezek a maximális méretek ( amihez nem kell útvonalengedély ) és vonatkoznak személyautóra is.


" sok már akkora, mint egy régebbi kisteherautó vagy mikrobusz" Ok, akkor tiltsuk ki a kisteherautókat és a mikrobuszokat is..


"Alig férnek el az utcákon, a sávokat meg teljes szélességében elfoglalják, szinte összeérnek a tükrök."

Egy normál sáv 3 méter széles. Ha én elférek az országban szinte bárhol hűtős nyerges szerelvénnyel, ami 260 cm széles, akkor nehogy már a személyautók ne férjenek el.


De mielőtt kitiltjuk a nagy személyautókat ( végülis mi a nagy? a Volvo S80-asom 4 méter 85centi hosszú és 186cm széles, ez nagy? ), előtte tiltsunk ki mindenkit, aki a nagy személyautóknál nagyobb. Pl teherautókat, buszokat, trolikat, kisteherautókat, kommunális járműveket. Tényleg, kommunális járművek, a kukáskocsi furcsamód mindenhol elfér, pedig 2,50 széles és 8-10 méter hosszú. Az utolsó mocskos kis f*sszopó utcába is bemegy, sőt ki is jön ...)

2012. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező milyen autód van? A másik meg: Nem lehet, hogy egyszerüen csak nem tudsz vezetni? Szerintem abszolút friss jogsis, kezdő vezető vagy. Hülyeségnek tartom amit irsz. Nekem sohasem volt ilyen problémám. Mellesleg szerintem egy személyautó minél nagyobb, annál jobb, mert biztonságosabb és jobban lehet vele közlekedni, hamarább beengedik sorolni, mint valammi kis vackot. Egy nagy autóra szinte rá van irva a határozottság. Ha azt érzed, hogy a tükreid majdnem összeérnek, hát próbáld meg az út jobboldalán tartani az autót. Ha most még nem is, de később biztosan belejössz a vezetésbe és ezen az időszakon vigan fogsz nevetni!
2012. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kezdő, már vagy 12 éve vezetek. Két autóm van, egy nagyobbacska, meg egy városi. De ne ezen rugózzatok már, nem személyes jellegű problémám van az autókkal, hanem objektív szempontból nézem a helyzetet. Lassan, de biztosan romlik a helyzet, ahogy nő az autók mérete. Ezért szűkülnek a helyek és egyre nagyobb a dugó.

Ha nem értitek ezt a problémát, olyanok vagytok, mint a mesében béka, amelyet hideg vízben tesznek fel főzni, és nem ugrik ki, mert nem veszi észre hogy lassan melegszik a víz.

2012. jún. 29. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!