Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten Kelenföldről van...

Budapesten Kelenföldről van direkt vonat Simontornyára?

Figyelt kérdés
Meddig tart az út? Megbízható az ELVIRA? Lehet retúrjegyet venni? Nem vagyok retardált, csak nem vagyok magyarországi.

2018. jún. 5. 23:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A dombóvári személy megáll ott.

Az elvira megbízható, csak jelöld be, hogy átszállás nélkül mennél, akkor fix, hogy nem tévedsz el. :)

Az elvira ekkor is azt fogja jelölni, hogy átszállás Pusztaszabolcson, azért, mert olyan személy megy a Déliből, amit ott kettékapnak, fele Dombóvár, fele Dunaújváros. Neked annyira kell figyelni, hogy a dombóvári részbe szállj.


Kb két órás az út, és kérhetsz visszafelé is jegyet az állomason, természetesen. :)

2018. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kűfőddön nem jön be az Elvira?
2018. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van, csak Pusztasszabolcson szétszedik a vonatot, tehát a felszállásnál figyelj, hogy jó kocsiba ülj.


2 óra.

Igen.

100 km felett lehet retúrt venni. De nem olcsóbb, mintha külön megvennéd oda és vissza, szóval sok értelme nincs.

2018. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Hűha, hát remélem, akad ott valami kalauz-féle, akit megkérdezhetek, melyik kocsiba szálljak?

Az állomásokon egyébként általában ki van írva jól láthatóan a megálló neve?

Biztosan túlgondolom a dolgot, köszi a türelmet.

Második: ez a külföld nem egy jobb külföld, itt nincs is Elvira ;) Van valami hasonló, de abban sem bízom, míg rá nem kérdeztem valakinél, aki járt azon az útvonalon.

2018. jún. 6. 00:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kaluz mindig van, őt meg tudod kérdezni, de a szerelvénynek a kijelzőjén is ki van írva, hogy melyik rész hova megy. Ez melyik ország, ahol vagy?
2018. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Még egyedül azt mondjátok meg, bemondják az állomások nevét? Csak, hogy biztos legyek, hogy tudom majd, hol szálljak le.

Remélem nem okozom túl nagy csalódást, ha azt mondom, Szerbia. :)

2018. jún. 6. 10:20
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A menetrendben megnézheted melyik a megelőző állomás, mikor áll meg ott a vonat, mennyi idő múlva következik a leszállóhelyed, és akkor tudod menyi időd van a leszálláshoz készülni.

És, mivel írásod alapján jól tudsz magyarul, lesz számos utastársad, akiktől érdeklődhetsz, segítséget kérhetsz, mert akár gyakran utaznak ott.

Ne aggódj! Igyekezz élvezni az utazás élményét és amire kiváncsi vagy, kérdezd meg, ha nem találod kiírva, vagy nem tudod hol nézd, mi mit jelent pontosan?

2018. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok! :)

Igen, erre én is gondoltam, lesz nálam menetrend valamilyen formában.

Nekem anyanyelvem a magyar, viszont a barátom - akivel utazni fogok - nem beszéli a nyelvet, így kötelességemnek érzem, hogy minél informáltabb legyek. :)

Ha már ennyi kérdést feltettem, itt van még egy utolsó is: mit kell tudnom a pótjegyről? Nálunk ilyen nincs, viszont az Elvirán láttam. Olyan valami ez, amiről külön nekem kell gondoskodnom, vagy pedig a pénztárnál megkapom a szokásos menetjeggyel együtt és nem kell rajta törnöm a fejem?

2018. jún. 6. 11:07
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Te mindenképpen személyvonattal mész, az jár az adott vonalon, így neked ezzel nem lesz problémád, nem kell pótjegy.

Egyébként akkor kell venni, ha gyorsvonattal mész (sima pótjegy,adják automatikusan), vagy IC-vel (pótjegy/helyjegy, itt konkrétan szólni kell, hogy melyik vonattal mész).

Ha esetleg mégis átszállással mennétek, akkor lehet csak releváns infó, mert van olyab verzió asszem, hogy IC-ről Sárbogárdon szálltok át.

De én nem kockáztatnám a kavarodást, kevés a közvetlen vonat, de ha időbe belefér, jobban megéri nyugiban utazni. :)


Egyébként azon a vonalon 90%-ban újfajta, légkondis személyvonatok járnak, amin van kijelző, írja, hogy hol jártok, mi a következő, és azt is, hogy a vonat jó felében vagytok-e. Utóbbit az állomáson be is mondják indulás előtt.

Ha pont kifogtok véletlen egy régi fajta vonatot, akkor az állomásokon figyeljétek a táblákat, az állomás épületén nagyban, a peronon sok helyen kicsiben ki van téve oszlopokra. Akkor ciki, ha este utaztok, mert ezek nincsenek kivilágítva. Akkor marad a kérdezősködés.

De ha szóltok a kalauznak, hogy tessék már szólni Sárbogárd (utolsó nagyobb állomás) után, onnan már csak három rövidebb megálló. Ha nagyon jó fej, akkor Sáregres után szól, hogy ti következtek. :)

2018. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Újvidékről érkezünk Kelenföldre, így ez a vonat pontosságától függ, melyiket érjük el Simontornyára. Az egyik mellett írja, hogy IC, a másik mellett nem (17:02 és 18:47)
2018. jún. 6. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!