Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor lehet valamit csináln...

Ilyenkor lehet valamit csinálni, esetleg kártérítés?

Figyelt kérdés
A napokban utaztam haza Szegedről Nyíregyházára vonattal (IC), de a vonat Szegedről késett kb. 30 percet egy másik vonat lerobbanása miatt, ami egy ideig elzárta a pályát. Éppen ezért nem értem el a ceglédi csatlakozást, ahol próbáltam jegyet venni a következő IC-re, (automatából mert a pénztár már zárva volt) de arra minden helyjegy elfogyott 1. és 2. osztályra is. Ezért személyvonattal kellett mennem, ami 22:40 körül ért Nyíregyházára. (Ezen a vonaton egyébként nem is ellenőrizték a jegyemet.) Az eredeti vonat amit lekéstem az 20:30 ra ott lett volna. Az lenne a kérdésem most hogy akkor erre lehet-e valami kártérítést, vagy legalább a helyjegy visszatérítését kérni?

2018. jún. 2. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Milyen károd keletkezett, amit meg szeretnél téríttetni?


A helyjegyedet visszaválthattad volna az induló állomáson.

2018. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

1.3. Átalány-visszatérítés (átalány-kártérítés) a feláras vonatok késése esetén

1.3.1. A feláras vonatok késése esetén az utas az alábbi mértékű átalány-visszatérítésre jogosult a menetjegyen feltüntetett indulási állomás és célállomás között az utas célállomására vagy átszállási állomására késéssel történő érkezése esetén, ha az útvonalra a II. fejezet 6.2.11. pont szerinti meghatározásakor a Díjszabás mellékletében meghirdetett csatlakozó állomások és csatlakozási idők figyelembe vételével adták ki a menetjegyet és a menetjegye árát nem térítették vissza az 1.2.5.2. pont szerint:

- 30 – 119 perc késéssel történő érkezés esetén a menetjegy árának 25%-a;

- 120 perc vagy annál nagyobb késéssel történő érkezés esetén a menetjegy árának 50%-a.


[link]

2018. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első: Nemtudom elolvastad-e a kérdést , de ha nem, akkor leírom mégegyszer. A pénztár zárva volt. Egyébként hogyhogy milyen kár?? Olyan kár hogy az a plusz 2 óra, amit a családommal tölthettem volna, 3 hónapban egyszeri hazautazásom alkalmával, azzal telt el, hogy egy büdös húgyszagú vonaton kellett ülnöm kiabáló khm... “utasok” között. Másrészt meg szerinted ingyen vitt haza a taxi amikor már nem járnak buszok ( mégegyszer: ESTE 11:40)??
2018. jún. 2. 23:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat 10:40 elírtam
2018. jún. 2. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Első: létezik ám olyan fogalom is, hogy nemvagyoni kár. Ez elég szubjektív fogalom, de a kérdező leírta, hogy neki az időveszteség például az.

Gondolom, ha te csináltad volna végig ezt a tortúrát, nem lenne ilyen nagy a szád.

2018. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyjegy nélkül mentem volna az Ic-vel.

Az ottani kalauznak megmondtam volna, hogy ez van.

2018. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nem jár a két óra kártérítés, tekintve hogy az utazási szabályzat szerint mivel a csatlakozást a MÁV vonatának késése miatt késted le elmehettél volna a legelső IC-vel akár helyjegy nélkül is. Mivel azon a vonaton amivel végül mentél nem kezelték le a jegyed így valószínűleg a MÁV-nak itt azt kell feltételeznie, hogy az IC-vel mentél, így aszerint jár a kártérítés, hogy azzal mennyivel később értél volna haza.
2018. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, fel kellett volna szállni a következő IC-re helyjegy nélkül. Nem is értem, miért vagy ilyen önfeláldozó a MÁV-START-tál szemben, hogy 2 órát vársz inkább. Ez így kicsit életszerűtlen.
2018. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2018. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!