Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek azok akik blicceln...

Szerintetek azok akik bliccelnek a bkv járatain miért nem vesznek jegyet vagy bérletet? Igazuk van az ellenőröknek hogy megbüntetik őket?

Figyelt kérdés
Szerintem azért bliccelnek mert nem tehetik meg hogy tízererért bérletet vegyenek vagy minden alkalommal vegyenek vonaljegyet 350-ért.Ti mit gondoltok?
2018. jún. 26. 13:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

"Én úgy vagyok vele ha választanom kell hogy kenyeret vagy bérletet veszek akkor inkább kenyeret."


Mielőtt éhen halnál, áruld már el, hogy kb. hány százezerért vetted pl. az okostelcsidet?!

2018. jún. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Nem muszáj bkv-zni. Vehetsz magadnak egy bicajt, és járhatsz azzal. Mi tart vissza?
2018. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
22%

Én sem veszek, mikor nagyritkán hazamegyek, mert azért a színvonalért - mind közlekedés, mind járművek állapota - NEM fogok pénzt kiadni.


Eddig egyszer kaptak el, kifizetem azt a kemény kb. 50 franknak megfelelő összeget.

2018. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Büntetni csak hatóság szokott!


A közlekedési szolgáltatás igénybevétele egy egyszerű polgárjogi kategória. Az ellenőr pedig nem megbüntet, hanem az ászf szerinti pótdíjat, azaz kötbért fizettet.


Jogilag ez teljesen megegyezik egy be nem fizetett telefonszámla késedelmi kamatával.

2018. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Akinek nincs pénze bérletre annak lehet hogy biciklire sincs
2018. jún. 27. 15:49
 26/48 A kérdező kommentje:
05.04-esnek a telefonom 20 ezerért vettem tavaly.Lassan másikat kéne vennem de nincs rá pénzem egyelőre
2018. jún. 27. 15:51
 27/48 anonim ***** válasza:

20-30 ezer forintért, de lehet hogy olcsóbban már kapsz használt kerékpárt. Oké, nem egy csúcsminőség, de közlekedni tudsz vele. Mennyi ez? 3 havi bérlet ára? De ha úgy jobban tetszik: 2 nem a helyszínen fizetett pótdíj összege sincs.


És akkor nem bliccelsz állandóan, nincs feszkó, hofy mikor jön az ellenőr, és nem lopod meg a többi utast sem.


Persze, ez befektetés. De hány havi bérlet ára is? 2? 3? Utána meg a zsebedben marad a bérletpénz. Mondjuk egy notórius bliccelőnek ezt mondhatom...

2018. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
78%
Tök mindegy mit mondasz, ő lopni akar, mert ez így kényelmes és egyszerű. Minden más csak kifogás.
2018. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Szerintem először a béreket kéne megemelni amíg a közmunkások 50 ezret keresnek meg a minimálbér 90 ezer addig hagyják az embereket nyugodtan utazni
2018. jún. 27. 18:03
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

Pesten biciklizni életveszélyes.

Amúgy ha nem metrózol és nem éjszaka utazol, simán megéri bliccelni. Más járaton talán ha félévente egyszer lehet ellenőrrel találkozni. A helyszíni bírság 8000 Ft, kevesebb, mint egy havi bérlet ára. Ráadásul ha nincs közteres, nem vagy köteles megmutatni az igazolványodat, bediktálhatsz kamu adatokat, aztán hajtsák be egy nemlétező személyen a büntetést. A köztereseket meg megismerheted az egyenruhájukról, és ha meglátod őket a megállóban, gyorsan lyukasztasz vagy leszállsz.

2018. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!