Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Taxisoknak nem kötelességük...

Taxisoknak nem kötelességük segíteni be, és kipakolni a csomagokat?

Figyelt kérdés
Bunkó taxis végignézte ahogy nő létemre kínlódva beteszem a 40kilós bőröndöket a csomagtartóba, és nem segített semmit. Mikor megkértem, hogy segítsen azt mondta, hogy fáj a dereka, és örüljek amiért nem számol fel még 350forint várakozási időt ami alatt bepakolok.

2018. jún. 30. 08:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően saját joga eldönteni, hogy akar-e segíteni vagy sem. Innentől nem mindegy, hogy kérdezett a kérdező. "Segíts már bmeg" szinten vagy normálisan.


Mondjuk a taxisokat sem kell félteni, Budapesten örülj ha egyáltalán elvisznek a hiénák, mert a külföldi utast jobban át lehet verni.

2018. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

A csomag rakodása az utas dolga. Nem hordár a taxis, ha hordár kell akkor fizess egyet meg, vagy kérd meg a palidat hogy rakodjon . A kétszép szemedért nem fogja más emelgetni a vackaidat.


De a lényeg, hogy nem kötelességük a taxisoknak rakodni,lehet pampogni verni a tamtam dobot a neten,meg sirámozni ,attól még így van..


40 kg meg költői túlzás, ha te 40 kg-ot lazán bedobsz a csomagtartóba (25kg egy csemperagasztós zsák amit átlag nő megmoccantani se tud nemhogy felemelni és rakodni) akkor semmi szükséged segítségre mert valami súlylökő nő vagy.

2018. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló cégnél dolgoztam én is, de minden esetben automatikusan pakoltam be az autóba én.

Mi van, ha az utas úgy rak be valamit, hogy valamit eltör, elront, stb?

Engem inkább az bosszantott fel, amikor nem hagyták, hogy én pakoljam be, vagy vigyem a bőröndöt. Azt hitték, olyankor automatikusan jár valami nekem.

De magyarázhattam ezt pl a románoknak, vagy a franc tudja kiknek. Semmilyen nyelven nem beszéltek.

2018. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Akkor miért ilyen drága a taxi, ha nem várhatom el, hogy bepakoljanak? Ha lenne autóm akkor a taxi tarifa töredékéből elmehetnék a világ végére.
2018. jún. 30. 10:26
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Azta mindenit, de okos vagy! Rájöttél hogy a vállalkozók abból élnek, hogy hasznuk van?


Ha magadnak veszel egy kocsikát ami ha olyan szintű mint egy taxisé akkor nagyon alap hangon 4 millió.Plusz tankolnod kell, meg szervizelni,adót fizetni. Számold ki hogy azért hány km-t fuvarozná a segged egy taxis. Persze vehetsz 200 ezerért zsigulit is,akkor tisztára jól fogsz járni :D De vegyél csak saját autót,hidd el a pampogó kényeskedő utasra nincs is igazán szüksége a taxisoknak.


Aztán majd reklamálj a kőművesnek ,festőnek is ,hogy ha vennél egy ecsetet meg egy fándlit 3 ezer ft-ért,akkor magadnak megcsinálnád a házadat,vagy reklamálj az étteremben hogy te azt a tál kaját negyedéből megfőzted volna.

2018. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
1300forintért alig vitt pár utcával odébb, és kevesebb mint 10perc alatt megérkeztünk. Én azért a pénzért több mint 2órát dolgozom, ő meg 10perc alatt megkereste! Ezekután teljes joggal elvárhatja az ember, hogy segítsen pakolni! Nem azt kértem tőle, hogy vigye fel a csomagokat a tízedik emeletre.
2018. jún. 30. 10:54
 17/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha kevesebb mint 650forint az órabéred, és ennyire sóher vagy, akkor miért engeded meg magadnak azt a luxust, hogy taxival utazol? Amiért csóró vagy, és olcsón dolgozol ne várd el, hogy más bagóért kinyalja a feneked. Komolyan, manapság a nincstelenek igényesebbek, mint a tehetősek.
2018. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 bp1985 ***** válasza:
85%
Menjél taxisnak, és te is keresel akkor annyit.. Az, h sz@r a fizetésed, nem a mi bajunk. Amire te gondolsz, hogy pakolnak helyetted, úgy hívják, h teher taxi
2018. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

Aki 600 as órabérben van az ne taxival járkáljon. Ott a busz menjen azzal ,vagy biciklivel,vagy ha két utcányi az egész nyugodtan gyalogolhat is.

Másrészt ezt nem tisztán keresi meg a taxis sem,kismillió költsége van. És nem is 8 órában folyamatosan szállít.De ha szerinted akkora biznisz vegyél egy taxinak való kocsit,szerezd be a tucatnyi engedélyt és állj be nyugodtan a drosztra,vannak ám női taxisok is, bár ők sem szoktak 40 kg-os bőröndöket emelgetni.

2018. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%
40 kilós bőrönd... Szerintem minden vacka benne volt, mert kivágta a palija, és azonnal költöznie kellett. Ilyen stílussal nem is csodálom.
2018. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!