Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Taxisoknak nem kötelességük...

Taxisoknak nem kötelességük segíteni be, és kipakolni a csomagokat?

Figyelt kérdés
Bunkó taxis végignézte ahogy nő létemre kínlódva beteszem a 40kilós bőröndöket a csomagtartóba, és nem segített semmit. Mikor megkértem, hogy segítsen azt mondta, hogy fáj a dereka, és örüljek amiért nem számol fel még 350forint várakozási időt ami alatt bepakolok.

2018. jún. 30. 08:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
94%
Azt kellene felfognod, hogy neki nem a pakolás a munkája. A buszsofőr se fog neked segíteni cipekedni, a kalauz se, a hajóskapitány se. De vegyünk bármi más példát. Az elelmiszer üzletben az arufeltolto nem pakol be a taskadba, a festő nem mos ablakot, a postás nem adja fel a csekkedet. A taxi egy kényelmi szolgáltatás, és mint ilyen, nem olcsó. Ha nincs rá pénzed, menj busszal. Ha extra igényed van, akkor kerd és fizess érte.
2018. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van aki még taxiba ül pláne holnaptól? :D
2018. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek rá.
2018. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelessége, de illik, mivel a taxi egy szolgáltatás, és nem is kifejezetten olcsó. Én mindig felajánlom a segítséget a pakoláshoz, órát nem indítok addig, csak amikor elindulunk, érkezésnél óra állj, és segítek kipakolni, kvázi ingyen. Nálam ez része a szolgáltatásnak, szerintem így a normális. Na, amikor egy srác rajtam akarta kiél i homoszexuális hajlamait, azt "szervelett udvariasan" elküldtem a halál kóchengeres faccára, mivel az már nem része a szolgáltatásnak. De a csomagpakolás igen. Aztán lehet eü okok miatt tagadja meg a pakolást a taxis, ez gondolom érthető indok.

Üdv: egy taxis

2018. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Félek, hogy egy kicsit komoly lesz a válaszom a kérdező hölgynek, de azért leírom!


Feltételezve azt, hogy ez egy hivatalos taxis volt. Az általa képviselt cégnek (vagy saját magának, amennyiben szabadúszó) rendelkeznie kell utazási feltételekkel, amit az autóban is megtekinthetővé kell tenni.


Ez kb. ilyen:

"A személytaxi vezetője köteles az utasnak segítséget nyújtani be- és kiszállásnál. Amennyiben a címre érkezést követően a körülmények megengedik(!), a személytaxi vezetője a csomagokat szükség szerint...a csomagtartóban segít elhelyezni."

- ez egy részlet a City Taxi üzletszabályzatából.


Tehát, igazából a sofőr dönt. De emberileg mindenképpen jó dolog segíteni. Főleg azért mert ez a fizetésnél legtöbbször meglátszik. Valamint én is szívesebben nézném meg, hogy az emberek miket raknak be (ill. vesznek ki) az autómba/ból.

2018. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Véleményem szerint a taxinak nem kötelessége segíteni, de illik. Énis azt gondolom h bele kéne hogy férjen főleg ha egy hölgyről van szó, ugyanakkor nem várhatod el automatikusan.


Szerintem .

2018. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!