Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkk a mai naptól ismét...

A bkk a mai naptól ismét bevezetett néhány buszjáraton elsőajtós felszállási rendet? Ti jónak tartjátok ezt?

Figyelt kérdés
Én nem tartom jónak mert bár a bkk-nak több lesz a bevétele,de ezzel megint csak a szegényeket sarcolják meg még jobban
2018. jún. 30. 23:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
56%

Igen, tudom hogy álló helyzetben történik az ellenőrzés. De fenntartom, hogy ez nem a járművezető feladata kellene hogy legyen. Akik figyelik a forgalmat, a futárt, az utasokat, akik persze sokkal többen megfordulnak ott mint vidéken. Egy sokkal forgalmasabb és összetettebb közlekedési szituációkkal rendelkező fővárosról van szó. Nem egy kis településről. Szóval a vezetés sem éppen ugyanazt jelenti. De hát itthon divat mindenki nyakába több munkakört varrni... Jaa és mivel a fővárosban munkaidőn kívül sem 3 néni száll fel, mint a vidéki volánokon. Az utascsere igenis időt vesz el. Ne mondja senki hogy nem.


Ráadásul felesleges az egész. A sofőr nem tud ezzel foglalkozni mint mondottam. Egy srác két hónapot miskolci bérlettel járt és nem tűnt fel nekik.

És a BKK is ezt nyilatkozta:

„A járművezetőktől nem azt várjuk, hogy minden, éppen csak felvillantott jegyről vagy bérletről meg tudják állapítani annak érvénytelenségét, hanem hogy a jeggyel, bérlettel egyáltalán nem rendelkezőket, illetve a nemkívánatos elemeket az utazásból kizárják”


A kérdező is simán járhat ezután is ingyen. Ezen nem fog segíteni az elsőajtózás.



„hogy a csóróknak ingyen kéne járjon a tömegközlekedést”


Észtországban, Tallinnban már évek óta ingyenes a helyi lakosok számára. Idővel az egész országban ingyenes lesz.

Itthon pedig a jóformán hülyét csinálnak az utazóközönségből, a hamis ígéretekkel és csúsztatásokkal. Papírfecnikkel szórakozunk és mire kijön a RIGO már elavult is lesz. Más országok már a BLE beacon alapú rendszerek pilotját nyomatják.


Elmondom én mi van. Az meglévő, becsületes utasok utazásának minősége újfent a háttérbe szorult az olcsó harácsolás mellett.

2018. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
68%

Te _mihi_! Például Szeged, ahol már lassan húsz éve elsőajtózás van a buszokon mióta kis település?

Nem csak a munkanapokon napi kétszer járó karakóröcsögősi Vasútállomás-Kiskocsma viszonylaton között közlekedő "helyijáraton" van ám elsőajtózás, hanem Budapesten kívül gyakorlatilag mindenütt.

Én meg éppen Pestet nem értettem soha, rengeteg, de tényleg rengeteg olyan pesti kis forgalmú buszjárat van, ahol simán lehetne elsőajtózni egész nap és igenis van haszna, ugyanis a bliccelők egy részét már pusztán az, hogy egyáltalán nem osonhatnak föl a hátsó ajtón akármelyik buszra nyugodtan igenis elrettenti attól, hogy próbálkozzanak. Ha már Szegedet írom nálunk is 10-ből 9 bliccelőt a villamosokon kapcsolnak le átlagban, mert ugye ott nem működik az elsőajtózás, van hat ajtó fölslisszannak valahol. Ha a buszokon, trolikon sem lenne sokkal többen próbálkoznának ott is, persze van méltányosság, mikor reggel harminc-negyven felszálló rohan meg egy trolit vagy buszt, ott nyilván nem fogja a vezető betartatni szigorúan, de nap közben, mikor fel annyi utas van egyáltalán nem egy nagy elvárás, hogy a megállóban jobbra is kinézzenek a fülkéből.

2018. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
58%

„de nap közben, mikor fel annyi utas van egyáltalán nem egy nagy elvárás, hogy a megállóban jobbra is kinézzenek a fülkéből.”


Kinézzenek és afféle mumus szerepben tetszelegjenek. Tekintve, hogy csokipapírt is lengethetnék nekik. Ez annyira...

2018. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Minek a rövidítése a mihi?
2018. júl. 1. 23:12
 25/37 anonim ***** válasza:
75%

"Kinézzenek és afféle mumus szerepben tetszelegjenek. Tekintve, hogy csokipapírt is lengethetnék nekik. Ez annyira..."


Ez annyira pszichológia.


Másik válaszoló tök jól leírta, hogy az a haszna, hogy így senki sem száll föl nyugodtan.


Aki bliccelni akar sokkal lazább, ha tudja vagy lesz ellenőr vagy nem. Ha már a GKV is csekkolhat rögtön nem akkora pofájuk.


Ja én debreceni vagyok ott bizony ha nem mutattad föl sok buszvezető rád üvöltött, hogy addig nem megy tovább, ameddig nem mégy vissza előre megmutatni.


Hülye vagy ha azt hiszed nem ér semmit.

2018. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
60%

Te mihi ha ennyire nem ér semmit, mint hiszed és állítod, a kérdező miért szenvedte ki magából ezt a kérdést?

Nem érzed, hogyha úgyse ér semmit, mint hiszed róla, akkor nem kezdett volna el sírni, amiért így már nem bliccelhet olyan könnyen? Most képzeld el a szituációt, hogy beáll a busz a megállóba és máris rá van írva, hogy felszállás csak első ajtón, meg az is, hogy járművezetők jogosultak a jegyek, bérletek érvényességének ellenőrzésére, senki se tagadja, hogy van pár lusta, aki szarik az egészre, de ha nem érted magadtól, hogy milyen visszatartó erőt képvisel, nos nézd meg a kérdező hisztijét és máris rájössz.

2018. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
32%
Szóval fontosabb a néhány bliccelő elrettentése, mint az hogy a fizető utasoknak minél gördülékenyebb szolgáltatást biztosítsunk.
2018. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

Atya Úr ISTEN! Mihikém, hát tényleg, de szar is az élet, hát kénytelen lesz a fizető utas négy métert sétálni az első ajtóig és nem szállhat föl a középsőn bármelyik járatra, hát zokogjunk együtt eme nemzeti tragédián...


linkelem tanulmányozásra külön neked így kell hatásosan érvelni az elsőajtózás ellen, mert kb. ebben merült ki a tudományod

https://www.youtube.com/watch?v=qS7nqwGt4-I


Egyébként szívesen rávágnám, hogy a BKV azt csinál, amit akar, de nem a BKV éves költségvetésének kétharmadát nem az utasai, hanem az adófizetők adják, szóval igenis elsőajtózzanak szépen Pesten is, és kész, épkézláb érv nincsen továbbra sem, csak, hogy "extra munkakör" meg megzavarni a gondtalan utazást...

Persze megértem, mivel egy vidéken teljesen jól bevált rendszerről van szó, amit korábban már Pesten is csináltak és működik illetve működött értem, hogy sírdogáláson kívül más érv nincs ellene.

2018. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Jó hát le*zarom. Ha te nem veszed érvnek amiket eddig leírtam akkor azzal nem tudok mit csinálni. Én részemről itt befejeztem. És a kis haverjaidnak küldözgess ilyen mémeket ne nekem. Köszönöm.
2018. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%

Örülnék neki. Nem azért veszem meg a 9500 ft-os drága bérletet, hogy aztán ne merjek szinte leülni mert büdös csövesek utaztatják magukat csak úgy. Meg nem napon barnultak utaznak mit érdekli őket egy ellenőr pl.

Ez a szegényeket sarcolják dolgot meg úgy írod mintha eddig azért lett volna több ajtós felszállás, hogy a szegények ingyen tudjanak utazni. Amúgy akár hiszed akár nem a havi 200at kereső is tudná jobb helyre tenni a bérlet árát, az nem baj? Mindenki megtartaná azt a 10est nem jókedvünkből fizetjük ki, pláne nem erre....

1-es villamossal gyakran járok hát ami arra van, inkább az utasoknak kéne fizetni lassan hogy végig mernek utazni egy koszlott drogtanyán (mentén)

2018. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!