Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszra felszálláskor előre...

Buszra felszálláskor előre kell engedni a nőket?

Figyelt kérdés

Ugye, minden ajtónál az van, hogy ki kell nyitni, és előre engedni a nőt, kivéve ha veszélyes/nem biztos helyre lépne be. Egy busznál, vagy más tömegközlekedési eszköz veszélyesnek számít? Mert ha meg a férfi megy előre, és este van, meg tömeg, akkor az se jobb, hogy addig a nő lent marad.

Rákerestem, azt találtam, hogy buszról lefelé menet a férfinek kell elől mennie. De ott is ugyanez lenne a gond, hogy a buszon meg addig fent marad sok idegen emberrel :P

Szóval, most csak elméleti síkon, ha ilyen nagyon eludvariaskodva kéne csinálni ezt, ti milyen sorrendben mennétek és miért? ^^

Köszi <3



2018. júl. 8. 04:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Egymás mellett XD
2018. júl. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg igen, de ha összeakadsz egy feminácival, akkor peched van. :)
2018. júl. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Ugyebár az illem is változik a korral, például a viktoriánus korszakban félő volt, hogy a férfi meglátja a nő bokájàt, így a kocsira előbb a férfiak szálltak fel. Napjainkban ez màr nyilván nem egy akkora erkölcstelenség :), így az utóbbi évszázadokban az említett veszélyesség-alapú megközelítés nyert teret. A magaspadlós járműveknél a fő veszély a leesés, tehát felszálláskor a nőt előreengeded és egyrészt biztosítod, hogy ha hanyatt is esik, elkapod, továbbá a csomagjàt is feladod utána. Leszálláskor fordítva, ráadásul ott a jármű és a peron közötti rést, mint veszélyforrást neked kell felmérni férfiként.


Azonban napjainkban az alacsonypadlós jàrműveken a fel- és leszállás már nem akkora veszélyforrás, így kezelheted sima ajtóként - igaz, a menyasszonyomat ilyen helyeken is előre menve szoktam segíteni, ha nem tud jól beállni a jármű a megállóba.

2018. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell előre engedni, csak ha meg akarod nézni a fenekét.
2018. júl. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Eljátszottam a gondolattal: előre kell engedni a sofőrt, a gyerekes nőket, az idős nőket, a nőket, a mozgássérülteket, a hivatalos személyeket, a maradék embert, majd utána jöhetek én a maradék állóhelyre, ami az 1. ajtónál lenne, de mivel ezzel a sofőrt zavarnám a kilátásban, így sajnos marad a következő busz, ahol ugyanezt el kell játszani, tehát marad a vonat...
2018. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

"kivéve ha veszélyes/nem biztos helyre lépne be"


nem egészen, mert pl étterem belépésnél is a férfi megy előre a feltérképezés miatt, aztán engedi előre a nőt;-) az pedig nem hiszem, hogy veszélyes hely lenne.

2018. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hatos, amikor mèg rendes világ volt és mindennaposak voltak a kocsmai verekedések, bizony a veszèlyfaktor miatt ment előre a férfi.


Ötös, nyilván nem kell mindig mindenkivel udvariasnak lenni, egy nagyvàrosbsn ez nek vezet sehová. De azért csak nem könyöklöd oldalba a várandós nőket vagy rúgod ki a nénike kezéből a botot, nem?

2018. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) Pl. a leesés eszembe se jutott, köszi :D
2018. júl. 8. 17:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi van az egyenjogúsággal? :D:D

Én az érkezési sorrendet választanám.

Ha a hölgy velem van azaz együtt érkeztünk, akkor pedig egyszerre szállunk fel és le. :D

Ugyanigy vagyok a lifttel is. :D

2018. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség, aki elöl van, és gyorsabb, az száll fel először, ennyi.
2018. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!