Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha már cigány származású az...

Ha már cigány származású az utas, a felszálláskor kérni kell a jegyet? Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Bejött a vonat Pestről Szolnokra ami ment tovább Debrecenbe,a kalauz leszáll és az utasok szállnak felfelé,én is,valamint egy cigány származású srác meg a barátnője,a barátnője is cigány származású. A kalauz odalép és azt modta nekik,hogy "állj jó estét kívánok,jegyeket legyenek szívesek" . Elővették és mutatták,a kalauz mondta,hogy a "helyjegyeket is" ,megmutatták erre a kalauz mondta,hogy jó mostmár parancsoljanak és felszálltak. De senkitől nem kérte a jegyet még fel sem szálltak a vonatra csak tőlük a kb. 20 felszálló közzűl.


Most komolyan,oké tudjuk,hogy legtöbb magyar nem kedveli a cigány származású embereket,de ők is emberek,miért kell így különbséget tenni? Magyar ember is bliccel ugyanúg,Magyar embertől is lehetne jegyet kérni míg fel sem szállt a vonatra.


Egyébként ugyan ilyen sztori volt már,láttam ilyet csak az Nyíregyházán volt.


Miért kell így kifogni őket? Ez biztos ciki lehetett a srácnak és a barátnőjének ott akkor,hogy mindenki előtt csak úgy csak hozzájuk odalép a kalauz és rögtön a jegyet kéri,még fel sem léptek a vonatra. Benézte a kalauz,mert megvolt minden jegyük.


Ti mit szóltok ehhez az általánosításhoz?

Szerintem nem szép dolog,hogy ha már cigány az illető akkor biztos bliccelni akar és minden cigány származásúnak ellenőrìzni kell a jegyét még felszállás előtt,így általánosítani.Számomra felháboritó.


Mit szoltok az ilyen történethez,láttatok már ti is ilyet?



2018. jan. 14. 22:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy az érintettek cigány származásúak voltak, Te milyen megbízható antropológiai dokumentumból derítetted ki ?
2018. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Muszáj volt ide ez a hegyi beszéd? Te is nagyon jól tudod, hogy miért tőlük kérte a jegyet.
2018. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Jaj szegény. Vajon hogy tudja ezt feldolgozni?
2018. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Jaj szegényeknek jegyet kellett venni, mekkora trauma hogy a kalauz végzi a munkáját...
2018. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom tapasztalat azt mutatja, hogy a cigányoknak gyakran nincs jegyük és csak a probléma van velük. Hogy ne kelljen a felesleges köröket lefutnia, megpróbálta időben lepattintani őket. Ezúttal épp szerencséje volt és normális cigányok voltak.

Egyébként meg semmi nem tiltja, hogy a felszállás előtt ellenőrizze a jegyeket a kalauz, szóval nem értem mi a problémád.

2018. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Én pont azt tapasztalom, hogy pl metrón tőlük nem kérik a bemenetelnél...
2018. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy azért kérte még a peronon a kalauz a jegyet tőlük,mert sok cigány származású ember jegy nélkül utazik,de az maradt meg bennem,hogy miért kell ilyen kivételt tenni,így általánosítani?

Én nem kérném a peronon,vonaton szokták és ott kérném,majd ott kiderüne,hogy kinek van és kinek nincs jegye,akinek nincs annak menne a bünti és mindezt származástól függetlenűl.

Tudom én is,hogy sok cigány ingyen szeretne utazni de ugyanúgy sok megveszi a jegyet becsületesen. Én nem általánosítanék.

2018. jan. 14. 22:59
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem általánosítasz mert te nem érintkezel velük nap mint nap, nemúgy mint a kalauz.
2018. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó: ettől még ugyanúgy megvárhatná, hogy felszálljanak, aztán rögtön odamegy, végigellenőrzi azt a szakaszt és kész. Ha előítéletesek vagyunk, csináljuk legalább elegánsan.
2018. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Könnyebb fel sem engedni mint ledobni őket...
2018. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!