Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkv folyamatosan hirdet...

A bkv folyamatosan hirdet hogy jelentkezzünk hozzájuk buszvezetőnek. Ti lennétek buszsofőrök?

Figyelt kérdés
Én csak akkor lennék ha nem lenne más lehetőség.
2018. aug. 1. 08:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Dolgoztam olyan helyen ahol emberekkel kellett foglalkozni tudom milyenek
2018. aug. 1. 10:04
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én simán lennék, pici szerencsével szinte mindig modern, kényelmes buszban ülsz egész nap, és járod a várost, nekem kimondottan feküdne ez a dolog. Csak egyrészt nem vagyok fővárosi, másrészt pedig van olyan foglalkozásom, ami még jobban is fizet, így már nem opció a buszsofőrség. De volt idő hogy komolyan gondolkoztam rajta.
2018. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

nem rossz a fizetés az elvégzett munkához képest, de car a beosztás.


Én volt mikor vállatam volna, de mivel a színtévesztők nem kaphatnak hivatásos jogsít így alapból ki vagyok zárva, ami amugy elég vicces mert vagy 20 éve vezetek B jogosítvánnyal, gyakran 3.5 tonnás kisteherautókat is.


Vagyis stabil jól fizető munka a bkv buszsofőri állás, főleg ha nincs diplomája az embernek

meg van a kb300nettó és az nem rossz ha azt vesszük hogy a hivatalos átlag bér 220 nettó Magyarországon!

2018. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

"Én mindig azt mondom, hogy akkor már jobban jársz egy kamionos munkával. Ott legalább nincsenek utasok a nyakadon."


Cserébe nem is vagy otthon minden este, vagy akár minden héten.

Ha úgy vesszük a végzettséget nem igénylő szakmákhoz képest egyáltalán nem fizet rosszul a BKV, kicsit monoton a munka. Egy összeszerelő üzemben sem izgalmasabb..

2018. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%
Egy városi buszsofőr élete teljesen kiszámítható, míg a kamionon rakodni fogsz, meg minden második este ottragadsz valahol, mert lejár a vezetési időd.
2018. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha a WC-zési lehetőség megoldott lenne (1 perc-20 perc közti "lehetőség"), és ha a "kedves" utasok egy része is tudna tömegközlekedési eszközön emberként viselkedni, akkor igen.
2018. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Semmi pénzért nem csinálnám. Az oka pedig, hogy engem még utasként is zavar a többi utas viselkedése.
2018. aug. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

Kizárt, lószar fizetésért stresszelni, ha áthelyeznek, oldd meg magad, az irányt, mert nincs próbanap, stb.


Fos, és még az utasok is téged szidnak.

2018. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Városi buszon, főleg a BKV-nál, a sofőrnek konkrétan nulla dolga van az utasokkal, sok buszban el is van szigetelve a sofőr fizikailag is tőlük. Szóval ez nem tekinthető reális hátránynak szerintem.
2018. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%

Buszsofőr vagyok. Kell hozzá egy megfelelő személyiség, pl. nekem ez nagyon fekszik.

Vagy kapsz egy klímás, kényelmes buszt, amit kellemes vezetni, vagy egy régi Ikarus-t, amit meg élmény vezetni, így nem igazán foglalkozom a klímával meg a kényelemmel.

Szeretem az olyan helyzeteket, ahol fel kell találni magad, pl. mikor elküldenek egy olyan vonalra, ahol életedben nem jártál még (ritka), vagy villamost/metrót pótolni (nem a tervezett pótlásról beszélek, a 4-6os pótlásnál nem nagyon van rosszabb műszak).

Elég jó a fizetés, bár én mellette még mással is foglalkozom.

Persze az éjszakázás vagy az osztott műszak az nagy szívás, de ez a munka része, ezt is ki kell bírni.

Az utasokon én csak röhögni tudok, egy zárt fülkében nem igazán érzem magam veszélyeztetve.

Szóval nem fog mindenkinek tetszeni ez a meló, de ha olyan típus vagy, meg tudod kedvelni.

2018. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!