Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az interneten vásárolt,...

Az interneten vásárolt, különleges e-vonatjegy kedvezményes jegyek esetén mi történik ha lekésem a vonatot?

Figyelt kérdés
Ha interneten veszek jegyet akkor a @ jeles járatokra 20% kedvezményt adnak. De mi van ha ezt lekésem, és mondjuk a következővel megyek, ami már nem @ jeles, szóval csak 10% kedvezmény jár rá. A pénztárnál kifizethetem a különbözetet és nyugodtan utazhatok vagy buktam a jegyet?

2018. aug. 24. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Buktad a jegyet. A @-os kedvezmény adott vonatra szól, így más járatot nem vehetsz igénye azzal a jeggyel (még akkor sem, ha az is @-os). Nincs olyan lehetőség, hogy kifizeted a különbözetet pénztárban, eleve nem is foglalkoznak e-jegyekkel pénztárban. Az egyetlen lehetőség a visszaváltás lenne, de ha már a vonat lekéséséről van szó, akkor a visszaváltás határidején túl vagy.
2018. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy, hogy ez az eset jelenleg az üzletszabályzat által szabályozott kérdéskörön kívül van, így legfeljebb bonyolult polgári jogi érvelések sorozatával tudnád megúszni, hogy elbukd a jegyet. Kérdés, megéri-e?
2018. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért se veszek ilyen szar elektronikus jegyeket csak a baj van velük,a problémázás. Majd talán 10 év múlva beérik a dolog.
2018. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2


Most nem olvastam át az ÜSZ-t, de szerintem van benne olyan rész, miszerint ez a kedvezményes jegy egy adott vonatra szól. Innentől kezdve a MÁV-START kikezdhetetlen polgári jogi értelemben is, ha az utas lekéste a vonatot. (Persze lehetnek olyan speciális helyzetek, hogy mi van, ha a vasút hibájából késte le a vonatot, ilyenkor nyilván nyitva kell tartani a kérdést. De ha csak annyi történt, hogy elaludt, és későn ért ki, akkor így járt.)


A helyjegyek, és a pót- és helyjegyek is csak adott vonatra szólnak, és ha lekésed, akkor így jártál. Régebben még az összes e-vonatjegyet is adott vonatra kellett megvenni, és ha nem azzal mentél, akkor megint csak így jártál. Most azért határozottan jobb már a rendszer.

2018. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Többek között ezért szoktam a vonatjegyet a Vonatinfón mobilnettel megvenni akkor, amikor már kiértem az állomásra, vagy már látom, hogy biztosan élérem.
2018. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

Ha adott vonatrol IC akkor azt elbuktad!

Ha sima sebes zónázó vagy személy érvénytartamon belül az adott viszonylaton fel lehet használni..!!!

Viszont visszatérités és egyébb reklamácio csak internetes felületen illetve ügyfélszolgálaton....


A jegy PL. 8.25 ös vontra vetted meg akkor viszont az indulás leghamarab 10 percel korábban lehet megkezdeni vagy is 8.10 kor


Érvénytartama bármilyen távolságra is szól csak érvénytartam első nap 24 óráig érvényes...



Felhivom ugyan akkor a figyelmedet,ha csatlakozó vonattal is mész tovább ( helyjegyköteles ) a Vonatinfo a legegyszerübb leggyorsabb eljutást hozza ki!!

Ahol 5-10 perces átszállási idő van biztos hogy nem fogod elérni!!!Igy buktad...


PL.Debrecen - Siófok ( Köki - Kelenföld )

Kelenfröl ha helyjegyes vonattal mész Debrecen felöl biztos késni fog a vonat....



Probáltam érthetően le írni és talán olyat is ami nem a kérdés csak sokan nincsenek ezzel tisztába....


Jó utat !

2018. aug. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Csak olyanokat írtál, ami nem a kérdésre válasz. A kérdés a @ jeles vonatokra vett jegyekre vonatozott, ezek adott vonatra szóló jegyek, ellentétben a normál jegyekkel.

"Ahol 5-10 perces átszállási idő van biztos hogy nem fogod elérni!!!" - Ez esetleg úgy igaz, hogy NEM BIZTOS fogod elérni, az, hogy BIZTOS NEM, azért túlzás.

2018. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is érdekes, hogyha olyan vonatot kiválasztva akarok e-jegyet vagy vonatinfós jegyet venni, aminél @ jel van, automatikusan a 20 % kedvezményes jegyet adja, nem választhatom azt, hogy lemondok a plusz 10 % kedvezményről azért, hogyha lekésem, későbbi vonatra is érvényes legyen a jegyem.
2018. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!