Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen közel kell ráz meg a...

Milyen közel kell ráz meg a vonat felsővezetéke? Mi történik ha egy kődarabot rak be valaki a sín alá? Mekkroa dolgot kell a sínre rakni, hogy kisikoljon?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék ilyesmiket megtenni, kiváncsi vagyok.

2018. szept. 9. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Normális embernek ezek eszébe sem jutnak.
2018. szept. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

- Ha nedves az idő, a vezetéktől 1 méterre is megcsaphat az áram.

- Ha kődarabot rak valaki a sín alá, semmi nem történik. Ugyanis kődarabok vannak a sín alatt (a talpfák között).

- Voltak akik azzal szórakoztak, hogy mitől siklik ki egy mozdony. Ha jól emlékszem, gumiabroncsot rakott a vonat alá valamelyik félnótás, meg csatornafedőt, nem tudom már, melyiktől siklott ki.

Mindenesetre ez a móka kettőtől nyolc évet ér a hűvösön, szóval ne nagyon próbálgasd...

2018. szept. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Azért az az 1 méter nekem kicsit soknak tűnik.

Én anno úgy tanultam, hogy 20 kV/cm a levegő átütési szilárdsága. A vasúti felsővezetékben pedig 25 kV (ez ugye max. 35 kV) van. Ez alapján durván 2 cm. Ha nedves a levegő, akkor valószínűleg ennél többet is átüt, de az 1 méter tényleg sok.

2018. szept. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Na jó, de azokban a vezetékekben brutál erős ipari áram van, nem konektori kettőhúsz. Abból indultam ki, hogy pl. az óriási távvezetékek alatt állva is tapasztalni némi "szökött" áramot.
2018. szept. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A 25kV-os felsővezeték védőtávolsága száraz időben két méter, ez nedves időben tovább nő. Ez az érték nyilván a biztonság irányába csal, de a lényegen nem változtat: vonat tetehére és tartóoszlopra nem mászunk fel és nem hugyozunk le a felüljáróról sem.


A sín alatti kődarab nem okoz semmit. Ha a sínre teszed a kődarabot, az bizonyos esetben a kerék kilépését és a vonat kisiklását okozhatja, de önmagában ennek kísérlete is több év börtönt ér.


Az ikes igék felszólító módjáról is érdemes lenne kiírnod egy kérdést a megfelelő rovatban.

2018. szept. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tothp ***** válasza:
50%
esős időben felső vezeték alatt állva az esernyő szárán enyhe bizsergést már éreztem. szóval valami már 4 méter távolságban is átjön.
2018. szept. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Meg kell nézni mekkora a szigetelő porcelán a vasúti felsővezetéknél:

[link]


Ekkora távolságon már akkor sem üt át, ha szakad az eső.

Kisebb mint két méter, de még egy méter sincs.

2018. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

A vonat felsővezetéke egyáltalán nem ráz meg. A "megráz" egy kellemetlen érzés, ütemes izomösszehúzódás, szóval egy nagyon kellemetlen állapot, aminek a tudatában vagy, érzed.


A vasúti felsővezetékben 25 kV van. Ha a bőr felhámrétege átütött, akkor a vér, mint sós víz (elektrolit) jól vezeti az áramot, párszáz ohmtól 1-2 kiloohm közötti az ellenállása. A legjobb esetben is (2 kohm) bő 10 amper folyna keresztül az emberen, ami 25 kilovolton legalább 250 kW teljesítmény. Mire az ingerület eljutna az idegpályákon az agyba, már nincs sem idegpálya, sem agy... egy füstölgő, égő húsdarab van csak, ami valaha ember volt.

2018. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
#9: Oké, de akkor azt mivel magyarázod, hogy volt már több ember is, aki kisebb égési sérülésekkel túlélte az íváthúzást?
2018. szept. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!