Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Intercityn mi értelme a...

Intercityn mi értelme a helyeknek?

Figyelt kérdés

Nem lenne jobb, ha egy sima, nem konkrét helyre szól helyjegyet kapna az utas?

Ugyanis a magyar társadalom vonattal közlekedő része egyszerűen nem alkalmas még egy ilyen egyszerű rendszer alkalmazására sem.

Nyilván ha egy ember ült máshova, egy csekély forgalmú IC-n, az nem nagy tragédia, de többször, különböző vonatokon tapasztaltam már, hogy egy-két bamba utas láncreakciót indít el és összekavarodik a rendszer teljesen.


2018. szept. 9. 15:34
 1/6 anonim válasza:
Nagyon jó meglátás. Én 2 havonta utazok a Békéscsaba- Budapest Keleti szakaszon, ahol úgy vannak az IC-k, hogy a gyorsvonati kocsikra vannak rátéve, de éppen ezért az utóbbi időben nem vettem IC jegyet, mivel a gyorsvonaton leülök ahol van hely, IC-n 10ből 7-8 alkalommal meg hiába volt helyjegyem ületek a helyen, amikor elakartam őket küldeni akkor meg mondták, hogy az ő helyükön is ülnek, ha én meg leülök egy másik helyre akkor jön majd annak a helynek a tulajdonosa és így tovább, ez csak felesleges kellemetlenség nekem és inkább utazok csak a sima gyorsvonati kocsikban.
2018. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szintén Békéscsaba és Budapest között szoktam utazni, és általános tapasztalat például péntek és vasárnap délután, hogy annyian szállnak fel, hogy levegőt sem lehet kapni. Nekem pedig nincs kedvem végigállni a több mint 2,5 órás utat, ezért megveszem az IC helyjegyet. Velem még nem fordult elő, hogy ültek volna a helyemen, pedig az a része is tömve szokott lenni a vonatnak.
2018. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos velem is előfordul, hogy ülnek a helyemen. Az a baj, hogy általában még megsértve is érzi magát, akit fel akarok állítani. Néha még ragaszkodik is hozzá, hogy az bizony az ő helye, aztán amikor előkerül a jegy, kiderül, hogy mégse. A többiek meg marha lazán át akarnak küldeni egy másik helyre, hogy mi a bajom, hát az még szabad, csak ezzel meg ugye elindul egy loop, aztán senki nem ott ül, ahol kéne, és mindenkinek kellemetlen. Ezt az egészet azzal lehet tetézni, amikor valami olyan vonatra veszek helyjegyet, amire nem kötelező, és akkor ott értetlenkednek, meg húzzák a szájukat, hogy nekik miért nem jut ülőhely.
2018. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából ez már csak ilyen berögződés, hogy a kezdetek óta helyjegyesek az IC-k, na meg ugye annyival is többet fizet az utas. Főleg az ütemes menetrendben már nincs sok szerepe, aminek pont a rugalmasság lenne a lényege, hogy ha úgy van akkor 1-2 órával későbbi vagy korábbi vonattal utazik az ember, ha máshogy alakul a napja stb.

Szerintem a hibrid lenne jó megoldás mindenhol, így akinek kell helyjegy, az tud helyjegyes kocsiba foglalni, vagy mondjuk egy család egy négyes kupét le tud foglalni, nem az van hogy mindegyikben egy ember ül. Aki meg rugalmasabban akar utazni, vagy csatlakozó vonalról jön, és fél hogy lekési a csatlakozását és csak a következőt éri el, vagy maga akar ülőhelyet választani, annak meg ott van a gyorsvonati rész.

2018. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-nek teljesen igaza van, ott ahol gyorsvonati rész nélkül közlekedik az IC simán arra jó csak, hogy több pénzt szedjenek be.
2018. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal van a probléma, hogy az utas nem válassza a helyet hanem kapja. Sokszor tapasztaltam, hogy egy barátommal együtt utaztam és nem egymás mellé kaptuk a jegyet (habár a számok egymást követték, de ugyanabba a sorba a két ablakhoz szóltak így elég messze egymástól). Ugyanígy pl. vannak akik nem szeretnek vagy nem tudnak menetiránynak háttal utazni, emiatt muszáj átülniük szembe. Vannak vonatok ahol nem mindenhol van konnektor, azoknál pl. lehet hogy emiatt ül át valaki. Elég 1-2 ilyen ember és borul az egész. Aztán azt már ne is említsük amikor a Máv 1 helyjegyet elad kétszer vagy olyan helyre ad el jegyet ami nem létezik.
2018. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!