Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elítélendő az, ha valaki...

Elítélendő az, ha valaki Intercityn nem oda ül le ahova a helyjegye szól?

Figyelt kérdés
Hanem egy másik, szabad helyre, ami szimpatikusabb számára
2018. febr. 26. 22:35
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
67%
De el ám.
2018. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Elítélendő, a másik hely ugyanis jó eséllyel másé.
2018. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne elítélendő?

Kb 4 éve járok IC-vel minden héten szerintem egyetlen kezemen megtudnám számolni mikor ültem ténylegesen arra helyre ahová a jegyem szól. Az évek alatt kitapasztaltam a vonatos szokásokat, a helyjegy kiadó rendszer sajátossága, hogy sorba tölti fel a kocsikat, így sokszor előfordul hogy az utolsó kocsik már sokkal szélőssebek. Van ugy hogy első két kocsiba mint a heringek nyomorognak én pedig az utolsó kocsi légvégeben szinte egyedül vagyok.

Ha nagy a tömeg persze nem működik ez a dolog. Ha nem csinálsz belőle galibát, hanem mondjuk megpróbálod elcserélni az utassal a helyedet nincs belőle semmi gond, 10/9 emberrel meglehet beszélni, általában az idősebbek nehéz lemeccselni a dolgot.

Ha semmiképp nem sikerül dűlőre jutni, mondjuk egyedül vagyok és egy pár jön akik egymás mellet szeretnének ülni nyilván nem fogok leállni hisztizni hogy de lécci, akkor vissza ballagok a saját helyemre.

2018. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A gubanc ott kezdődik, amikor valaki olyan ül a helyedre, akinek a helyén már ülnek, és ezt lehet folytatni, és még nagyobb lesz a gubanc, ha valaki olyan is ül a kocsiban, akinek nincs helyjegye.

Úgy gondolom, hogy egy szellős kocsiban nem olyan nagy probléma, egy tömöttebbnél már inkább, de még mindig meg lehet beszélni a normális emberekkel a cserét (vagy a vissza cserét), ha meg mégsem, a kalauznak szólni kell, hogy intézkedjen.

2018. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Többnyire nem. Én is azt tapasztalom, hogy egyes kocsik zsúfoltak, miközben másokban sokkal kevesebb ember van. Én is sokszor inkább oda megyek, de legalábbis a saját kocsimon belül olyan másik helyet választok, ahonnan jobban kilátok, ahol nem ülnek velem szemben, vagy egyébként kényelmesebbnek tűnik. Ha látom, hogy oda akar valaki ülni, mert oda szól a jegye, akkor természetesen elmegyek onnan, de ez ritkán fordul elő. És ez az egész függ a helyzettől. Ha Szolnokon szállok fel például, akkor már tökmindegy, hogy hova ülök, mert utána már nem várható több utas felszállása. Ha viszont a végállomáson szállok fel, és láthatóan tele van a vonat, akkor célszerűbb a saját helyemre ülni, mert ha nem oda ülök, jó eséllyel útban leszek valakinek.
2018. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is az 5-ös hozzáállását tartom a legcélravezetőbbnek:

- ha kevés az utas és kis forgalmú időszakban utazok, akkor inkább egy szellősebb kocsiba ülök

- ha sokan vannak, a kijelölt helyre ülök

- ha egy szakaszon kevesen vannak, de tudom, hogy lesz egy állomás, ahonnan jó eséllyel már tele lesz a vonat, akkor még azelőtt átülök a kijelölt helyre, mielőtt odaérnénk erre az állomásra.


Az egyezkedést viszont nem szeretem: ha én a kijelölt helyre akarok ülni, azt szó nélkül adja át nekem az, aki addig elfoglalta azt.

2018. febr. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

az az elítélendő, ha ragaszkodsz is a másik helyéhez.

ha jön a saját oda szóló helyjegyével, akkor szépen tovább kell állni.

2018. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem speciel zavar. Nem elég, hogy többet kell fizetni a helyjegy miatt, még értetlenkedjek is. Ennek köszönhetően az IC az utolsó eszköz, amivel közlekedek.
2018. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lex01 válasza:
47%
Nem ítélkezem de olyat vágok a nyakára ha nem áll fel, hogy attól cseng majd a füle az út végéig.
2018. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
47%
Én nem értem az embereket miért kell más helyére ülni!
dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!