Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért pont a budapesti tömegkö...

Miért pont a budapesti tömegközlekedéssel elégedett az örök pesszimista magyar? Más hasonló városokkal összehasonlítva!

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy még mindig nincs e-jegyrendszer. Máshol időalapú (vagy táv alapú) jegyek, bérletek akár zónák szerint, bankkártyás fizetés a járművön.

Ok, végre van normális utastájékoztatás, de elavult, máshol leselejtezett rendszert vettünk meg (Futár), ami nem túl megbízható és a járművezetők szidják is.


Az elővárosi vasút megbízhatatlan és nem eléggé integrált.

Metróhálózat terén el vagyunk maradva.

A HÉV-ekkel fogalmunk sincs, mit tegyünk, de lassúak, elavultak, a déli HÉV-eket be kellene fúrni a belvárosba.


A villamoshálózatunk nem fejlődik eléggé, rossz állapotban van és elavult szabályrendszer alapján működik.


A legnagyobb és legtávolabbi kerületből csak buszokkal lehet közlekedni. Ezeket hétvégén használtam és akkor is katasztrofális, 30-40 perc csak az Örs (agglomerációból vonattal még beljebb érni ennyi idő alatt), és sokszor hétvégén is zsúfoltak.

Nem is értem, hétköznap hogy nincs állandóan utasrosszullét, tökig zsúfolt busz, oxigén gondolom csak annyi, hogy épp, hogy nem halálosan kevés és 25 fok (télikabátban) a fűtéstől és az embereltől. Ebben jó lehet minden reggel és du végigállni a 40 percet, dugóban többet.


Szerintem Budapest tömegközlekedése egy katasztrófa.

Bécsben tömegközlekedtünk, sokkal jobb, tény, rosszabbnak tűnt a lefedettség, de pont nem érdekelt, hogy gyalogolni kell a metróig, ha még így is pikkpakk bent voltunk a belvárosban.


2018. okt. 14. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok más európai nagyvárossal összehasonlítva sokkal jobban használható a budapesti tömegközlekedés.

Ha csak egyedül bécset tudod kiemelni akkor előbb ne vonj le következtetést, mert ott még az egyik legjobb a tömegközlekedés. Két olyan városhoz mérted a közlekedést ami a legjobbakhoz tartozik.

2018. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát amit Prágáról, de főleg a nagyobb német városokról hallottam... Behozhatatlan.



Az a gond, gyanítom, azért tartják jónak a bp-i közlekedést, mert nem kell gyalogolni szinte semmit, mindenhol van busz.

Hát, ettől ugyan nem lesz jó!

2018. okt. 14. 22:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy csak hallottad de nem próbáltad. Budapest hasznalhatosagban könnyedén top5ben van. Max a minőség nem az, de az pénz kérdése. Ha itt is 100,000 HUF lenne egy bérlet mint Londonban akkor javulna a minőség.
2018. okt. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Máshol nem 3 percenként jár a metró és 5 percenként a busz csúcsidőben.
2018. okt. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

No igen, azokban az ajnározott német városokban igen gyakori, hogy ugyan van gyorsvasút meg jól kigondolt buszos ráhordás - de ami a térképen egy nagy kapacitású, metrószerű valaminek tűnik, az valójába egy 20-30 percenként előkerülő hévecske, így aztán a csatlakozó járatod is ezt a sűrűséget tudja. Ha lekésted, cseszheted az egész napi programodat.


Budapesten tény, hogy ezernyi javítanivaló van a jegyrendszertől kezdve a hálózati kapcsolódások hiányain keresztül a válsághelyzeti helyszíni kommunikációig, de törzsutasként egy igenis könnyen használható és rugalmas rendszernek tartom. Rákosmentét viszont nem tartom e tekintetben mintának, hiszen ez egyetlen, speciális módon kieső régiója a városnak,nem vetíthető le a 30-40 perces metróelérés a város egészére. Megjegyzem, ott is óriásit fejlődött a hálózat a 2000-es évek vége felé, én még a vasúti ráhordáson erősítenék sokat, de ennek előfeltétele a fejlesztésekből továbbra is érthetetlen módon kimaradó fejpályaudvarok és csatlakozó vonalaik rendbetétele, kapacitásnövelése (pl. vágánybújtatásokkal)

2018. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

már megint fáj valami?..neked semmi nem jó, bezzeg külföld...


Jártam olyan országban/fővárosban, ahol a tömegközlekedés elképesztően szervezett, luxus színvonalú. Mivel Budán lakom, nekem ez a tömegközlekedés pont jó. Felesleges hasonlítgatni a sokkal fejlettebb(sokkal gazdagabb)városokhoz.


De éltem olyan országban(is), ahol igazából nem is volt szervezett tömegközlekedés...a bennszülöttek azzal közlekedtek(és akkor) amikor valami felvette őket..


ennek a fényében Budapest maga a tökély..

2018. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan katasztrofális a helyzet, mint ahogy te leírod! Pest egyik külső kerületében lakom, tehát nem egy frekventált helyen, de tegnap (azaz vasárnap) este kb. 10 percet kellett mindössze várnom arra a buszra, amivel hazajutottam. Nyilván ez nem jellemző a város egészére, de attól függetlenül azért ezt egyáltalán nem mondanám rossznak.
2018. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szinte igyen járhatsz az egész városban. nagyon sűrű követéssel mennek a buszok is, villamosok metrók is.

és az éjszakai közlekedés a bevárós átszállásokkal meg tényleg nagyon pazar! általában gyorsabb mint a nappali :)

2018. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Amíg vannak falvak az országban, ahol napi három pár busz megy a közeli tízezres városba, és hétvégén a megyeszékhelyeken is használhatatlan a tömegközlekedés, addig nem nagyon érdekel, hogy Budapesten nincs e-jegyrendszer meg jakuzzi a metrón.
2018. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se rossz a budapesti tömegközlekedés, országos szinten a top 3-ban benne van, európai szinten az átlagost eléri, márpedig ami Európában jó, az világszinten általában inkább a felső kategória.

#9 arról nem a pestiek meg úgy általában a városiak tehetnek, hogy ti fenntartotok ilyen 500-1000 fős falvakat kinn a halál f'szán, aztán az állam pénzén menjen ki oda a busz, a vonat meg a posta...

2019. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!