Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért pont a budapesti tömegkö...

Miért pont a budapesti tömegközlekedéssel elégedett az örök pesszimista magyar? Más hasonló városokkal összehasonlítva!

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy még mindig nincs e-jegyrendszer. Máshol időalapú (vagy táv alapú) jegyek, bérletek akár zónák szerint, bankkártyás fizetés a járművön.

Ok, végre van normális utastájékoztatás, de elavult, máshol leselejtezett rendszert vettünk meg (Futár), ami nem túl megbízható és a járművezetők szidják is.


Az elővárosi vasút megbízhatatlan és nem eléggé integrált.

Metróhálózat terén el vagyunk maradva.

A HÉV-ekkel fogalmunk sincs, mit tegyünk, de lassúak, elavultak, a déli HÉV-eket be kellene fúrni a belvárosba.


A villamoshálózatunk nem fejlődik eléggé, rossz állapotban van és elavult szabályrendszer alapján működik.


A legnagyobb és legtávolabbi kerületből csak buszokkal lehet közlekedni. Ezeket hétvégén használtam és akkor is katasztrofális, 30-40 perc csak az Örs (agglomerációból vonattal még beljebb érni ennyi idő alatt), és sokszor hétvégén is zsúfoltak.

Nem is értem, hétköznap hogy nincs állandóan utasrosszullét, tökig zsúfolt busz, oxigén gondolom csak annyi, hogy épp, hogy nem halálosan kevés és 25 fok (télikabátban) a fűtéstől és az embereltől. Ebben jó lehet minden reggel és du végigállni a 40 percet, dugóban többet.


Szerintem Budapest tömegközlekedése egy katasztrófa.

Bécsben tömegközlekedtünk, sokkal jobb, tény, rosszabbnak tűnt a lefedettség, de pont nem érdekelt, hogy gyalogolni kell a metróig, ha még így is pikkpakk bent voltunk a belvárosban.


2018. okt. 14. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Majd ha egyszer eltűnnek az 500-1000 fős falvak és nem lesz milyen kaját levenned a Kaufland polcáról, beszélhetünk a kérdésről.

A hozzászólásod jelentettem (provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar).

2019. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%

#11 Ahhoz, hogy a föld meg legyen művelve, miért kell több millió embernek kinn lakni az isten háta mögött? Kétszáz éve, amikor nem volt autó, amivel kimész a földedre, meg nem volt traktor, amivel húsz ember munkáját elvégzed, még volt értelme. Ha a falusiak nagy része ma is mezőgazdaságból élne, akkor nem a falvakban lenne a legnagyobb a munkanélküliség. Tetszik vagy nem tetszik, a gépesítés óta nincs ennyi falura szükség, nyugodtan beköltözhetne jó részük a városba. Nem a semmiből vettem mindezt, apám falun nőtt fel, ő is lelépett városba.

Érvelni persze nem tudsz, csak puffogtatod a "paraszt nem szarik, pesti nem eszik" sztereotípiát, meg rohansz a moderátorhoz.

2019. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kapaszkodj meg, én a legszívesebben egy kis erdei házikóban laknék 1-2 km-re egy településtől.
2019. ápr. 9. 19:16
 14/16 anonim ***** válasza:
A "településtől 1-2 km-re" az még a település része. Én is laktam hasonlóban egy nagyváros mellett.
2019. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12 Az érvelés neked sem erősséged. Nem csupán a falvak, de a megyeszékhelyek Budapesthez képest harmatgyenge színvonalú tömegközlekedéséről is szóltam.

Te ehhez képest csak az elsőre reflektáltál. Hogy miért? Hogy előadhasd a pökhendi, lenéző szöveged, ami húsz éve még menő volt, ma már inkább bunkó.

2019. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Mindamellett, hogy tisztelem a nagyobb városainkat és a vidéket, szerintem Budapest tömegközlekedését nem lehet 200 ezres és az alatti lakosságú településekhez hasonlítani.

Meg 10 millióshoz sem.


Bécshez, Varsóhoz lehet, Bukaresthez is, Prágához.

Meg merem kockáztatni, hogy már Londonhoz, New Yorkhoz sem, mert más kategória.

2019. ápr. 9. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!