Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van diákbérletem, és...

Ha van diákbérletem, és ic-vel megyek, minden alkalommal pót-és hely jegyet kell váltanom?

Figyelt kérdés
Komárom melletti faluból járnék Győrbe és reggel, csak úgy tudom megoldani, hogy 7:18-as Borostyánkő IC-vel megyek.

2018. okt. 22. 10:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy csomó helyen ezt írják, hogy minden alkalommal, mikor IC-vel megyek pót-és hely jegyet kell váltanom, de az Elvirán nincs ott. [link]
2018. okt. 22. 10:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egy tanulóbérleted, az erre a viszonylatra 2850 Ft. Személyvonatra ugye nem kell semmi, ha jól emlékszem, gyorsra bérletnél nem kell pótjegy, de ez nem 100%, IC-re viszont kell a pót-/helyjegy. Ezt Elvirán úgy kell megoldani, hogy vagy teljes árú, vagy bármilyen egyéb (akár 50%-os diák) jegyet veszel, és a vásárlásnál azt kattintod be, hogy csak pót- és helyjegy. Ilyenkor csak azt az árat kell kifizetned, de ezt mindig meg kell csinálnod, nincs benne a bérletben az ára (mivel a bérletet viszonylatra veszed, nem adott vonatra, illetve a helyjegy mindig az aktuális vonatra szól, nem lehetne megcsinálni az Elvirán, hogy a bérlethez járjon helyjegy is).
2018. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az így nagyon nem éri meg, hogy minden alkalommal pót-és helyjegyet kell váltani
2018. okt. 22. 14:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran van ellenőr? És mennyire büntet, ha van bérletem, de nincs pót-és hely jegyem
2018. okt. 22. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Kalauz mindig van minden vonaton (sőt általában minimum 2 van), IC-n pedig mindig van annyi idő két állomás között, hogy végig tudja ellenőrizni, ez a 20 perc is elég.

Nem tudom, mennyi a büntetés, én nem szoktam bliccelni.

Előtte lévő vonat miért nem jó? Arra nem kell helyjegy.

2018. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kikerestem, itt vannak a pótdíjak:

[link]

2018. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A múltkot ic-vel mentem, (Komárom-Győr között) és nem találkoztam ellenőrrel. Az az előtti vonatra nincs jó csatlakozásom
2018. okt. 22. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Van icre bérlet, kérdezz rá a jegykiadónál
2018. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy lenne IC-re bérlet? Ingyen helyjegyet nem kap rá. Megveszi a havi tanulóbérletet 2850 forintért, és mindig venni kell a helyjegyet, más megoldás nincs. Vagy kevered az első osztályú bérlettel, de arra is kell a helyjegy.

[link]


Attól, hogy egyszer-kétszer nem ér végig a kalauz az IC-n, még nem biztos, hogy legközelebb sem fog. Én nem kockáztatnék, de te tudod, kérdező.

2018. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jegy árán felül (pót és helyjegy árán) felül 500 Ft a büntetés.a bérlet csak a gyorsvonati pótjegy vásárlás alol mentesít.
2018. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!