Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti odébb lökitek az ajtóban...

Ti odébb lökitek az ajtóban megállókat, akik miatt nem lehet beljebb menni?

Figyelt kérdés
Én most már igen, mert a 90%-a zenét hallgat, így meg se hall, ha megkérem, hogy menjen beljebb,egy része meg tini vagy kamasz, azokat meg egyáltalán nem sajnálom. A minap egy full bamba, telefonját nyomkodó 11-2 éves kiscsaj szállt fel hátizsákkal a hátán és állt meg az ajtóban. Szóltam, nem reagált, a tömeg meg gyűlt mögöttem, úgyhogy úgy mentem beljebb, hogy beledőlt a az ülő barátnője ölébe. Csúnyán nézett, nem tudott érdekelni hogy őszinte legyek, miközben a busz/villamos közepén meg táncolni lehetne. Nektek mik a tapasztalatok?
2018. nov. 8. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az jobb, mikor nem tudsz leszállni, mert a felszálló nem áll oldalra, hanem megáll az ajtóban... Mivel egy 155 centis 50 kilós nő vagyok, nem nagyon tudok odébb lökni senkit, de amennyire telik tőlem, átgázolok rajtuk, nem könyörgök én se nekik.
2018. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kreténpali ***** válasza:
58%

Szeresd a fiatalabbat, tiszteld az idősebbet.


HA valaki utamat állja és látom, hogy nem hall finoman hozzáérek (általában vállához karjához kézfejjel vagy ujjpárnákkal hogy világos legyen, hogy nem felé vagyok agresszív, hanem figyelnie kellene.) és elengedek egy elnézést, tekintetem arra irányítom, amerre menni Szándékozom és szükség esetén a vállaim is olyan irányba állítom, hogy világos legyen, hogy nem férek tőle, szóval, ha megnyerem a figyelmét azt is érteni fogja, hogy mit szeretnék :)

Persze van, hogy lassan esik le a dolog és egy kamu mozdulattal jelzem, hogy merre fogok indulni. Olyan is van, hogy egyszerűen taszajtok egyet az utastársakon.


Azért durva, hogy mi minden zajlik az ember fejében egy egyszerű szociális interakció alatt.

2018. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az is csodás. Meg amikor tolakszik fölfelé, mikor még szállnak le az emberek. Én évekig figyeltem másokra, de nem érdemlik meg, bunkó az összes, most már érdekel se a neme, se az ha gyerekkel van, ha egyszer semmi közlekedési kultúrája nincs. A minap egy anyuka lelépett a villamosról és ott az ajtóban kezdte el öltöztetni.
2018. nov. 8. 16:38
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 nekem ehhez már nincs türelmem.
2018. nov. 8. 16:39
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Az semmi, én még le is köpöm.
2018. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lol
2018. nov. 8. 17:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ha csak áll egyhelyben, az még jobb, mintha a hozzánőtt hátizsákkal forgolódik is..úgy, hogy mindkét füles az agyában, és full hangerőn..na akkor kell odébblökni..
2018. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt kiegészíteném azzal, hogy még kapucni is van rajta, így csak előre lát.
2018. nov. 8. 18:34
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A hátizsákosok a legszebbek, viszont őket a hátizsákjuknál fogva érdemes odébb rakni, ritka kellemetlen érzés, legközelebb leveszi.
2018. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Ilyenkor a legtöbb buszsofőr ezt nem hagyja ám szó nélkül. :P

"A 3-as ajtónál levő kapucnis fiatalembertől kérdezném, hogy beleszerelmesedett az ajtóba, vagy miért nem tud onnan elmozdulni, hogy mások leszállhassanak?"

Ilyenkor mindig felderülök és azt kívánom, bárcsak az összes buszvezető ilyen bátor lenne.

2018. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!