Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet kártérítést kérni a...

Lehet kártérítést kérni a bérletből volánnál?

Figyelt kérdés

Most már kicsit kezd tele lenni a hócipőm a kedves EMKK Zrt.-vel minden reggel sorozatosan kimaradnak járatok, vagy a 40 éves foscsomóik útközbe lerobbannak, vagy éppen most megszüntetnek egy csomó járatot. Én meg ezért fizetek több ezer forintos bérletet hogy soha nem lehet bejutni dolgozni vagy iskolába? Mert nincs is ezzel semmibaj, akkor én sem fizetem ki a teljes bérletet csak egy picit ahogy én jónak látom?

A MÁV-nál nem kis procedúrával de egy bizonyos késés vagy kimaradás miatt, nem kevés kitartással de vissza lehet szeretni egy kis pénzt.



2018. dec. 2. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérni lehet. Aztán majd kiderül, mi lesz a reakciójuk.
2018. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem elég olcsó ahhoz, hogy ezek bele férjenek. Ha nem tetszik, nem kötelező igénybe venni. Vegyél autót aztán kész.
2018. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
így van, vagy ne vegyél bérletet, csak menetjegyet...és akkor azt csak akkor kell venni, ha a busz jön...máris csak annyit fizetsz, amennyit ki is használsz :D
2018. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos jelenleg csak a nemzetközi autóbuszos személyszállításban tudsz viszonylag könnyen kártérítési igényt érvényesíteni, mert erre létezik uniós direktíva. De belföldi forgalomban nincs kifejezetten olyan pontja a te és az ÉMKK között létrejött szerződésnek (ami gyakorlatilag a honlapjukon elérhető üzletszabályzat), amire te hivatkozhatnál, míg a szolgáltató hivatkozhat arra egy esetleges perben, hogy ő bizony a tőle az állam által megrendelt szolgáltatást a műszaki lehetőségek függvényében ugyan, de alapvetően teljesítette.


Ha kártérítést szeretnél, jó eséllyel perre kell vinned a dolgot és nagyon alaposan körbe kell dokumentálni , hogy mikor milyen konkrét károd volt az említett késésekből, esetleg jàratok operatív törléséből. (A menetrend ritkítását ne vedd ide, hiszen ott előre közli a szolgáltató a szerződéses vállalás megváltoztatásàt.) És ha meg is nyernél egy ilyen kétes kimenetelű pert, a következő bérleted ára nem fog csökkeni.


Én inkább azt javaslom, nézd meg választások előtt alaposan, kire voksolsz, mert mást nemigen tudsz tenni...

2018. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ÉMKK-t akartál írni? Vagy EMKK is van?

Az ÉMKK-nál csak a bizonyított kárt térítik, és azt is csak korlátozott mértékig. Ha le.asz a főnököd, hogy miért nem indultál el akkor gyalog vagy lóval, azért nincs kártérítés, de ha kirúgnak a sorozatos késéseid miatt, és erről igazolást is adnak, hogy ezért rúgtak ki, akkor esetleg fizetnek 2000 Ft-ot...

51. oldal:

[link]

2018. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze a kocsi megfelelő és kényelmes alternatíva, de éppen ezért ma már mindenki autóba ül, mindenhol dugó nem lehet haladni rengeteg kocsitól sem parkolni, mert nekem is környezetembe mindenki így gondolkodik, alig várta hogy meglegyen a jogosítványa és legyen egy bármilyen szakadt autója és betudjon járni, mert reggel ha kiállt a megállóba akkor vagy beért valamikor vagy nem.

Én még mindig kitartottam a busz mellett, de ez már azért tűrhetetlen.

2018. dec. 3. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!