Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kérhetek kártérítést a taxi...

Kérhetek kártérítést a taxi társaságtól, ha a taxi késése miatt lekéstem a repülőgépet?

Figyelt kérdés
Tegnap taxit hívtam, hogy vigyen ki a reptérre. Mondtam a diszpécsernek, hogy nagyon sietek, és szükségem lenne egy gyors taxira, erre azt ígérték, hogy 5-6perc, és megérkezik az autó. Közel 10percig vártam rá, és a sofőr is 40el tötymörgött a városban. Így persze lekéstem a gépet, és a sofőrnek is volt pofája ezekután elkérni a fuvardíjat.

2018. máj. 19. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Mert csak miattad hetvennel fog menni a városban.
2018. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha 4percet késik, és azon múlik, hogy lekésem a gépet akkor igenis mehetett volna hetvennel
2018. máj. 19. 16:24
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha időre kell mennem valahova nm az utolsó percben kezdek taxit intézni, meg elindulni. Ez csak a te hibád.
2018. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Ráadásul mindig elmondják hogy indulás előtt fél-egy órával már legyél a reptéren, hogy véletlenül se késhesd le gépet.
2018. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Beviz Elek ***** válasza:
90%
Magad miatt késted le, nem a taxi miatt.
2018. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem mehet hetvennel. Még akkor sem ha te sietsz.

Érdekes lenne, ha kártérítés kapnál azért, mert a taxi nem szegte meg a KRESZ szabályait.

2018. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem indíts kártérítési pert és ezt mond el a bíróságon is.
2018. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Legközelebb indulj időben vagy kérd Samy Naceri-t.


Ne másra kend a hibádat. Tudtad, hogy mikorra kell ott lenned. Miért nem úgy intézted a dolgaidat, hogy időben odaérj. Ráadásul most a reptéren is nagyobb az utasforgalom, azaz nagyobb a sor az ellenőrzésnél. (Nálunk legalábbis)

A reptér is felhivja a figyelmet, hogy indulás előtt 2 órával legyen kint a reptéren. Akkor nem lett volna probléma az 5 perc miatt.



" és a sofőrnek is volt pofája ezekután elkérni a fuvardíjat."

Elvitt A-ból B pontba biztonságosan, a szabályokat betartva. Még szép, hogy elkéri a fuvardijat.

2018. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ugyan már... ti mind mintapolgárok vagytok, és soha nem mentetek lakott területen 70el? Külömben nem is kellett volna kreszt szegjen, ha idejében megérkezik, mint ahogy a diszpécser ígérte.
2018. máj. 19. 18:36
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Külömben nem is kellett volna kreszt szegjen, ha idejében megérkezik, mint ahogy a diszpécser ígérte."


Hihető, hogy pont az a 4-5 perc kellett, hogy lekésd a gépet.


A beszállókártyán van ugye egy időpont, hogy abban az időben legyél a kapunál. Akkor még elszórakoznak kapunál pár percet, mig összeszedik az utasokat és indulnak a buszhoz/hidhoz. Szal itt még az az 5 perc belefér.


Ha te a repülőgép inulását nézted és az szerint késtél 5 percet, az már régen rosz. Az azt jelenti, hogy legalább fél órával később értél a reptérre.

2018. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!