Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyközi autóbuszokon természe...

Helyközi autóbuszokon természetes jelenség már a köszönés elhagyása?

Figyelt kérdés
nem vagyok egy nagy tömegközlekedős, évi pár alkalommal buszozok fel kisvárosból megyeszékhelyre, azt vettem észre hogy egyrészt az utazók sem indítanak köszönéssel, illetve a sofőr sem teszi ezt meg szinte egy alkalommal sem. ugye nem neveltek félre azzal hogyha felszállok illene köszönéssel indítani, illetve leszálláskor is valamiért késztetést érzek egy viszlátot mondani (?) az utolsó alkalmakkor azt figyeltem meg hogy köszönök, és a sofőr is figyelmen kívül hagyja, nem köszön vissza, várja hogy minél előbb mondjam már mit szeretnék, ez így mindennapos már? megértem hogy felgyorsult élet van vidéken is, de ezzel kéne hogy járjon? lehet a mindennapi tömegközlekedőknek nem olyan feltűnő jelenség ez, vagy ha nagyobb helyeken űzik, de én csak kapkodom a fejem néha pedig még 30 sem vagyok hogy kevésbé parasztos dolognak számít kérdezetlenül leülni valahova mint böfögni valamit ha felszállok
2018. dec. 7. 19:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Busszon nem szokás köszönni. Se Pesten se Debrecenben se vidéken.
2018. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Én szoktam köszönni felszálláskor, meg leszálláskor is. Az, hogy nem köszönnek vissza meg nem engem minősít.
2018. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%

62évem alatt soha nem éreztem szükségét a járművezetővel kommunikálni, s ők se velem.

Mi a fenének kellene köszöngetni?

2018. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

elöl felszállós buszon mindig köszönök, még akkor is, ha a sofőr az orrát túrja..leszálláskor szintén..


..hogy köszön, vagy nem, az már nem érdekes..én mindent megtettem.

amúgy a sofőrök is emberből vannak, változatos otthoni neveltségi háttérrel..mint mi valamennyien.

2018. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Helyközi buszokon az elsőajtózás miatt jóval jellemzőbb a köszönés mind az utasok, mind a sofőrök részéről, mint a helyi buszokon. Szerintem a jó modor része, hogy legalább egy biccentéssel üdvözlöm a sofôrt/utast felszálláskor - különösen, ha jegyet is veszek, azaz interakció van közöttünk.
2018. dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
A pestiek mindig is bunkók voltak (tisztelet a kivételnek), de már vidéken is egyre bunkóbbak az emberek, köztük a buszsofőrök is.
2018. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk szinte mindenki szokott köszönni a sofőrnek, és sofőrök is mindig visszaköszönnek.
2018. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
14%
Oké, fontos a köszönés, de szerinted mindenképp szükséges a sofőrnek az a napi többszáz jónapot meg viszontlátásra?
2018. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%

Lehet nyomogatni gyerekek a piros kezet, hiszen demokrácia van. Ettől függetlenül a tény az, hogy a járművezetőknek nem szokás köszönni. Soha nem volt az.

Egy bunkó pesti.


Persze, ha arról van szó, hogy a vezetőnél veszek jegyet, akkor az nem úgy történik, hogy hé b*szál ide két jegyet Kalácsfalváig, hanem Jó napot, két jegyet kérek.

De ha csak felszállok, akkor nem érzem szükségét.

Pesten meg kifejezetten zavaró. A járművezető a legtöbb típuson el is van zárva a fülkéjében, s elég stresszes is itt vezetni, nem fog köszöngetni senkinek.


A kis lélekszámú települések között közlekedő sofőrök gyakorta, Szia Pista, mi van Józsikám, meggyógyult már az asszony? stb.

Tehát jó ismerős. Nem az alkalmazottat üdvözlöd, hanem a Pistát és Józsit.

2018. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%

#9 Többek között épp azért nem szokás Pesten köszönni a buszsofőrnek, mert a pestiek bunkók. Egy ismerősöm mesélte, hogy Pesten járva köszönt a sofőrnek, az pedig külön megköszönte neki a figyelmességét. Utána pedig egy másik utas beszólt neki, mert köszönni mert.

Amíg vidéken laktam, egy sofőrt sem ismertem személyesen, de mindig köszöntem nekik. Nálunk ez így természetes. Pontosabban inkább csak volt, mert vidéken is egyre inkább teret hódít a bunkóság.

2018. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!