Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyközi autóbuszokon természe...

Helyközi autóbuszokon természetes jelenség már a köszönés elhagyása?

Figyelt kérdés
nem vagyok egy nagy tömegközlekedős, évi pár alkalommal buszozok fel kisvárosból megyeszékhelyre, azt vettem észre hogy egyrészt az utazók sem indítanak köszönéssel, illetve a sofőr sem teszi ezt meg szinte egy alkalommal sem. ugye nem neveltek félre azzal hogyha felszállok illene köszönéssel indítani, illetve leszálláskor is valamiért késztetést érzek egy viszlátot mondani (?) az utolsó alkalmakkor azt figyeltem meg hogy köszönök, és a sofőr is figyelmen kívül hagyja, nem köszön vissza, várja hogy minél előbb mondjam már mit szeretnék, ez így mindennapos már? megértem hogy felgyorsult élet van vidéken is, de ezzel kéne hogy járjon? lehet a mindennapi tömegközlekedőknek nem olyan feltűnő jelenség ez, vagy ha nagyobb helyeken űzik, de én csak kapkodom a fejem néha pedig még 30 sem vagyok hogy kevésbé parasztos dolognak számít kérdezetlenül leülni valahova mint böfögni valamit ha felszállok
2018. dec. 7. 19:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
19%
Annyira jó látni, hogy egy ártatlan kérdés alatt egymás torkának esik a sok proletárkukac. Hozom a napszemüveget és a kukoricát. qB-D=
2018. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Úgy imádom, mikor a kérdésben szó sem esik Budapestről meg az ott lakókról, de a válaszadók egy része ennek ellenére nekiáll szidni a pestieket (és ez nem az első ilyen kérdés, aminél ez a jelenség előfordul)! A másik, amit bírok, hogy milyen apróságokból képesek egyesek Bp. -vidék "ellentét"-et kreálni ezen az oldalon! Megmosolyogtató egyes emberek korlátoltsága, komolyan :) De nem baj, legalább jókat lehet röhögni :)
2018. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Az apróságot nem a köszönésre értettem természetesen! Amúgy ha már a témánál vagyunk, én tősgyökeres, ősbunkó budapestiként mindig köszönök, ha elsőajtós BKV járatra vagy távolsági buszra szállok fel! Meglepő módon a legtöbbször vissza is köszön a sofőr, amelyik meg nem, az őt minősíti, bár, tegyük hozzá, lehet, nekem se lenne kedvem mondjuk a nap vége felé a ki tudja hányadik utasnak is visszaköszönni! Persze, amelyik csak szimplán bunkó és azért nem köszön vissza, az nem az én dolgom, nem fogok gyászba borulni emiatt és nem fogok sztereotípiákat gyártani rögtön, hogy "na, ő biztos pesti, mert nem köszönt"!
2018. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
természetesen úgy értettem mikor első ajtós rendszernél sofőrnél veszel jegyet, létrejön kontakt. talán ezért tűnt furcsábbnak hogy többen is úgy álltak bele a sofőrbe hogy kapásból úgy indították hogy kérek egy jegyet xy helyre. közelebb 1-2 településsel már a település sem dívott megjegyezni csak "kórházig kérem" vagy "kérek a bíróságig egy egészet" mondjuk kizárásos alapon megérthető ha csak a végállomás városában van kórház, de ilyen szinten képesek leegyszerűsíteni az emberek
2018. dec. 11. 09:56
 25/26 anonim válasza:
Én mindig köszönök fel- és leszálláskor is, leszálláskor kiegészítem egy "köszönömmel". Ritkán buszozom Magyarországon, de az biztos, hogy mindig is úgy néztek rám a sofőrök, mint egy ritka madárra - de mindig visszaköszöntek és mosolyogtak is hozzá. Írországban viszont ez az alap, nem is beszédtéma, mint az, hogy az ég kék, a fű pedig zöld.
2020. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Aki mellé esetleg leülök annak köszönök.
2020. szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!