Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bp-en a megállóknál mi az a...

Bp-en a megállóknál mi az a Astoria? Meg mi a Klinikák?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, már utaztam metróval Pesten, és voltak ilyen megállóhelyek, hogy: Astoria meg Klinikák.


Vajon az Astoria megálló mit jelent ott? Valami szállodáról hallottam, de akkor Astoria Szállodát jelent ez a megálló?

Ha igen, akkor miért nem, 'Astoria Szálloda" a megálló neve?


A másik meg a klinikák.Ez kórházakat jelent ott? Vagy a kórházakon belül több klinikát? Vagy csak egy kórházat jelent? Akkor miért nem a megadott kórház neve a metromegálló?


Egyszerűen nem értem.



2018. dec. 16. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az Astoria az egy

szálloda (egyben a megálló neve)

2018. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

let me Google that for you


[link]

2018. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az Astoria szálloda egy nagyon neves szálloda, ami annyira meghatározó volt, hogy később a csomópontot és így a metróállomást is Astoriának nevezték.

[link]


A Klinikák meg arról kapta a nevét, hogy több klinika volt/van mellette. (pl. szemészeti, szülészeti, sebészeti, stb.)

2018. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem Astoria Szálloda a megálló neve? Mert így egyszeri halandók, arra következtethetünk, hogy az Astoria egy globális gyűjtőnevet jent, ami lehet egy városrész. Amiben ott lehet az Astoria Szálloda is. Tehát arra lehet gondolni, hogy Astoria Tér is van ott...Astoria Szálloda, Astoria bevásárlóközpont...stb.


Most meg kiderül, hogy az Astoria kizárólag Astoria Szállodát jelent. Akkor miért nem "Astoria Szálloda" a megálló neve?


A kérdésem, második részére még nem érkezett válaz: Vajon a Klinikák mit jelent?

2018. dec. 16. 19:23
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Te tényleg hülye vagy, vagy csak megjátszod? Vagy csak szimplán kötekedni van kedved?
2018. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3-s válaszolónak. Kösz, akkor a klinikák megálló különböző klinikákat jelent egy helyen. De, akkor ezek szerint ezek a klinikák nem kórházakban vagy kórházon belül vannak, hanem külön nagy házban vagy házakban, ami nem kórház,hanem klinika. Jól értelmezem?


Pl. Amikor budán utaztam villamossal és a János kórháznál szálltam le,ott Kórház van.

Nem az volt a megálló neve,hogy pl: Belgyógyászati klinikák, vagy Sebészet rendelők.


Ott a megálló neve,János Kórház volt.


Akkor ezek szerint a Klinikák megállónál nincsenek kórházak, csak külön klinikák vannak.

2018. dec. 16. 19:37
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen bevett szokás a világ (és az ország) minden városában nevezetes épületekről elnevezni közlekedési csomópontokat és ilyenkor bizony a tulajdonnév + gyűjtőnév szerkezetekből az utóbbi gyakran kikopik. Persze ebben sokszor nincs következetesség, szóval az Astoriától nincs messze az Aréna Mall bevásárlóközpont elnevezésű megálló, ami meg a kijelzőre nem fér ki :) De ha vidéki példát akarok hozni, ott van pl a Szinvapark, az Aquaticum vagy a Múzeum nevű megállok (Miskolc, Debrecen, Szeged). Ezeknél is egyik vagy másik tag hiányzik.
2018. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A Wikiszótár szerint: "klinika (főnév)

1. Kutató kórház, amely az egyetemi orvosképzés szolgálatában áll, és egy orvosi egyetemhez tartozó egészségügyi intézmény."

Na most a budapesti Semmelweis Egyetem különböző klinikái vannak ott a megálló környékén, ezért hívják így a megállót. A többi budapesti kórházat nem az orvosi egyetem üzemelteti, ezért azokat nem hívják klinikának, így a megálló elnevezése egyértelmű.

2018. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Ú...
2018. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen igazad van, kérdező. Csupa félreérthető elnevezés.

Pl. van olyan megálló, hogy Népliget. Erről azt hihetné a tájékozatlan utas az elnevezés alapján, hogy egy ligetes részen fog megállni a metró. Aztán csodálkozik, hogy ugyanúgy a föld alatt van ez is, mint a többi. Miért nem "Népliget alatti megálló" a neve?

A Nagyvárad térről meg azt hinné minden normális ember, hogy Nagyváradon van. Pedig nem, hanem teljesen következetlen módon Budapesten. Ennek a megállónak azt a nevet kellett volna adni, hogy "Nagyváradról elnevezett tér alatti megálló". Mert ugye, itt se a téren áll meg a metró, hanem alatta.

2018. dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!