Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bp-en a megállóknál mi az a...

Bp-en a megállóknál mi az a Astoria? Meg mi a Klinikák?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, már utaztam metróval Pesten, és voltak ilyen megállóhelyek, hogy: Astoria meg Klinikák.


Vajon az Astoria megálló mit jelent ott? Valami szállodáról hallottam, de akkor Astoria Szállodát jelent ez a megálló?

Ha igen, akkor miért nem, 'Astoria Szálloda" a megálló neve?


A másik meg a klinikák.Ez kórházakat jelent ott? Vagy a kórházakon belül több klinikát? Vagy csak egy kórházat jelent? Akkor miért nem a megadott kórház neve a metromegálló?


Egyszerűen nem értem.



2018. dec. 16. 18:58
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A csomópont nem hivatalos neve Astoria, elenyésző azoknak a száma, akik a Hotelbe mennek. Pont ezért nem fizetne egy halom pénzt a BKV a szállodának, ezért nem Hotel Astoria a neve.

Egyszer Szombathelyen megcsinálták azt, hogy a cégek fizettek, és róluk nevezték el a megállókat. Eléggé vicces lett, hogy a jól ismert csomópontok helyett gyakran jelentéktelen cégek neveit viselték a megállók.

A jól ismert étterem elnevezése az okés volt, mert egy évtizedek óta működő, jól bejáratott hely, a kis fogászati Kft nevét szinte senki sem ismerte volna, ha nem az a megálló neve. Mostanra, emiatt csak a komolyabb cégek ad(hat)nak megállónevet.

2019. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%

Don't feed the troll


(közel egy éves a kérdés, tuti troll)

2019. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy troll, ennyire nem lehet értetlen valaki.


Kapaszkodj meg: angyalföldön se angyalok laknak. :(


Egyébként éppen az M3 kényelmét élvezem ebben a pillanatban, most nézem, hogy "Semmelweis klinikák" van kiírva.

Félig megnyugodhat a kérdező. :D

2019. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!