Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A szóló vagy a csuklós autóbus...

A szóló vagy a csuklós autóbuszokat szeretitek jobban, és miért? 21/N

Figyelt kérdés
Most nem a kapacitás a lényeg, hanem a hangulat, a kinézet, a mozgás meg ilyenek. Nekem a csuklósok a kedvenceim, olyan szépen fordulnak, "méltóságteljesen" kanyarodnak, viszont nehezebb vezetni őket, főleg tolatáskor. A szólóba viszont nem jön be a hideg a csukló résein, ez mindenképp előnye neki. Ti hogy vagytok ezzel?

2018. dec. 18. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

se sima se csuklós buszom nincs.


tudom, szokatlan...

2018. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem gyakorlatilag teljesen mindegy.


Legjobban a régi Ikarus 200-as sorozatot szerettem. Egyrészt nosztalgia faktor. Másrészt jól kialakított tágas terei vannak és apró "személyes és közösségi terek" összessége.


Beülhetsz a sofőr mögötti egyes ülésbe egyedül. Vagy az egyes sorba. Lehetsz családdal, barátokkal a 4-esben vagy 2-esben. Állhatsz a busz hátuljában a csőbe kapaszkodva haverokkal. Állhatsz a csuklóban is ami szintén tágas, kényelmes, mellette jó ülőhelyekkel.


Az új buszoknál sokkal szűkösebb kényelmetlenebb, kényszer szülte helyek vannak.

2018. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A csuklóst, mert az olyan cukin riszálja :D
2018. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Csuklótlant, azon kevesebben szoktak lenni és fürgébb :) Szimulátorban vezetni neg a csuklóst, mivel nagyobb kihívás vele a kanyarodás és a tolatás :)
2018. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább a szóló buszokat szeretem, mert gyorsabbak, főleg amikor sokat kell manőverezni velük pl sűrű forgalomban vagy bonyolultabb útvonalakon.
2018. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

"A szólóba viszont nem jön be a hideg a csukló résein": Ma utaztam csuklós Conectoval, igencsak meleg volt rajta. Korábban nekem az Ikarus szóló azért tetszett, mert a hűtőventilátor mágneskapcsolójának a nyekkenése jobban hallatszódott, mint a csuklósoknál. Az IK. csuklósa azért volt jó, mert a C tengely is forgott bizonyos szögben.

Ma már nagyon ízgi nincs se a szólókban, se a tolócsuklósoknál, mert szinte mindnél hátul van a "kemence". Talán még a VanHool a kivétel, ami majdnem olyan, mint a régi IK. csuklósa.

2018. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

A szólót, mert azt könnyebb megelőzni.


Ha visszagondolok a buszozós időszakomra, akkor a csuklóst jobban szerettem. Gyerekként nagyon érdekes volt a "csuklóban" állni.

2018. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Csuklós és ha minden jól megy és BÜ is úgy akarja jövőre már Volánmál vezetek csuklóst :)


20/F.

2018. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Egyértelműen a csuklóst. Sokkal hosszabb, mint a szóló, ez már önmagában nagyobb méltóságot ad neki. Aztán a kedvencem, mikor szűk kereszteződésekben manővereznek, nem elég, hogy ott van a második tengely, hanem még a harmadik tengely is, ami nagyon levágja a kanyart, ezt mindig szeretem figyelni, hogy mennyire sikerül kicentiznie a sofőrnek. Modern csuklósokon amúgy semmi hideg nem jön be a csukló részen sem.

Tolatni a legritkább esetben szoktak a csuklóssal, tényleg csak végszükség esetén, valóban nagyon hátrafelé manőverezni őket.

2018. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
9-es, erről jut eszembe, hogy még azt is bírom a szóló buszokban, hogy azokat szokták bezavarni falukerülő járatokra és nekem, városi gyereknek mindig nagy mutatvány, amikor Y-ban fordulnak meg valamilyen sártengerben a kocsmabolt előtt.
2018. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!