Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton hova tehetem hivatal...

A vonaton hova tehetem hivatalosan a kisállathordózót?

Figyelt kérdés
Cicámmal utaztam vissza pestre vidékröl mikor a kalauz azt mondta hogy ha a cicahordó rajta van az ulesen azert buntethető vagyok , én erre nem találtam semmilyen utalást a szabályzatokban , kivancsi lennek hogy hol szállíthatom hivatalosan a cicámat amikor a foldon nincs hely az ülésre és a folyosóra nem tehetem a felső poggyásztartóra pedig nem akarom.

2018. dec. 26. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig az ülésen viszem, sosem szóltak emiatt.
2018. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csomagtartón a helye. Ha akarod, ha nem. Más kérdés, hogy ha nincs tele a vonat és nem szennyezi be a macskád az ülést (zárt hordozóban ha elvileg lehetséges is, ez nem jellemző), akkor kár ezen kattogni.
2018. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisállathordozó is poggyásznak minősül. A hátizsákomat is az ülésen tartom magam mellett, amíg nincs annyi utas, hogy mellém is akarnának ülni, akkor, amikor látom, hogy sokan szállnak fel, természetesen leveszem, hogy le tudjanak ülni. Ezért sem szólt még senki.
2018. dec. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az utas a kézipoggyásszal a saját ülőhelyén kívül további ülőhelyet nem foglalhat el, az így elfoglalt ülőhelyet más utas vagy a menetjegy ellenőrzését végző személy kérésére haladéktalanul át kell adnia."

Ennyit írnak a SZÜSZ-ben.

[link]

Tehát az ülésen kívül bárhol szállíthatod. Ha nem fér el az ülés mellett vagy a poggyásztartón, akkor két lehetőséged van: a peronon szállítod, és ott maradsz mellette, vagy viszed gyalog, kerékpárral, lovaskocsival, stb.

Pl. 20 kg-nál nagyobb kutya is csak peronon szállítható.

Ez van, ezt kell szeretni. A MÁV ilyen feltételekkel vállalja a macska szállítását.

Büntetni nem lehet azért, hogy az ülésre teszed a macskahordozót, csak azért, ha a jegyvizsgáló felszólítására se veszed el.

Jellemzően nem .eciségből veteti le a kalauz (bár nyilván van kivétel), hanem mert álló utasok is vannak, akik szégyellnek szóllni, és akik a kifizetett jegyükkel nem tudnak leülni, miközben te 1 jeggyel 2 ülés foglalsz el.

2018. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!