Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Tömegközlekedés

A kérdés

Az M2 metróról át lehet szállni ugyanazzal a jeggyel az M3-as pótlóbuszra, pl a Deák téren?

Ugye, ha normálisan működik a metró, akkor fel sem kell jönni, hanem csak átszállni ugyanazzal a jeggyel. De ez az M3 pótlóbuszra is érvényes ugye? Vagy esetleg kétszer kell lyukasztani ugyanazt a jegyet?

Keress kérdéseket hasonló témákban: metró, Budapest, m3, vonaljegy, Budapesti Közlekedési Központ

jan. 12. 23:31  Privát üzenet  

A válaszok

Át lehet szállni vele, mert a pótlás idején az az M3.

A 2x-i lyukasztás érdekes, jogos kérdés, ezt passzolom. Szerintem rosszat nem teszel vele, ha kilyukasztod a masik végét is...

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 13. 07:20 Privát üzenet

Közben megtaláltam:

Jegykezelési szabályok pótló járatokra átszálláskor

A pótlás miatti kényszerű átszállás nem minősül útmegszakításnak. Az Üzletszabályzat V.1.1. fejezetének „Jegykezeléssel kapcsolatos kiegészítő szabályok” pontjának értelmében a pótló járatról a metróra vagy a metróról a pótló járatra történő átszállásnál az egyszeri utazásra szolgáló jegyek – a vonal- és gyűjtőjegyek, valamint az átszállójegy – használata esetén nem kell új jegyet kezelni, hanem a már kezelt jeggyel lehet tovább utazni.

A metrón vagy a pótló járatokon már kezelt vonal- és gyűjtőjegyeket átszállás után a jegy számháló nélküli végén ismét kezelni kell (a nyomdai kivitelű, tömbbe fűzött gyűjtőjegyeket ehhez természetesen ki kell tépni a tömbből).

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 13. 07:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor mégiscsak kell lyukasztani a másik végét. Köszönöm szépen! :)

# 3/5Időpont jan. 13. 10:47 Privát üzenet
Mondjuk ezt azért jelezhetnék a jegyen is valahogy, esetleg a pótlóbuszon, mert az egyszeri utazó nem hiszem, hogy rájön, hogy neki valamit csinálnia kéne a jegy másik felével.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 14. 21:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyet értek!

# 5/5Időpont jan. 16. 20:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
BKK - Ha forgalmai akadály/sínfelújítás/bármi miatt át kell szállnom pótlóbuszra, kell a jegyet újra érvényesíteni?
Metróval ha utazom, ugyanazzal a jeggyel mehetek átszállásnál is?
Ha vettem egy menettérti jegyet hétfőre 200 km-es szakaszra, és a kalauz nem kezelte le, akkor csütörtökön mehetek ugyanazzal a jeggyel?
Hogy lehet, hogy mindig ugyanazon a napon ugyanazzal az IC-vel utazom, és mégsem ugyanannyiba kerül a jegy?
Veszek egy vonatjegyet x-ig. Y-n leszállok, majd egy két óra múlva továbbmehetek ugyanazzal a jeggyel x-ig, ha előtte y-n leszálltam?
Mávval kapcsolatban kérdeznék: vettem A-ból B-be jegyet, de a kaller nem kezelte le. Visszafele, tehát B-ből A-ba mehetek ugyanazzal a jeggyel?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Tömegközlekedés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!