Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor meghosszabbítják a...

Amikor meghosszabbítják a hármas metrót Káposztásmegyerig, új metrókocsikat vesznek vagy a félretett nem felújított régi orosz kocsikkal pótolják a járműhiányt?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán nem sikerül új metrókocsit venni és a régi orosz kocsikból kiderül hogy nem őriztek meg eleget, elképzelhető hogy kényszerből a Ganz Hunslet G2 metrót felújítják és forgalomba küldik?
2019. jan. 13. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kizárt. Az elektronikai rendszert is átèpítik a Pandáknak megfelelően, így azok maradnak.
2019. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Álljunk meg egy szóra... az M3 északi meghosszabbítása nem eldöntött tény. Folyik a tervezése, hogy engedélyes tervek legyenek màr, ha egyszer a kivitelezésre forrást találnának. Ennek megfelelően semmilyen konkrét járműgazdálkodási lépés nem történt ebben az irányban. A régi kocsik félreállítása persze valóban egyfajta óvatosság, ami esélyt ad a Pandàkhoz hasonló konstrukciójú felújításra, de ez csak egy lehetőség a sok közül. A G2 vonat viszont nem véletlenül lett leallitva, egyedi darab, nincs már meg a gyàrtója sem, nyilván marhaság lenne felújítani közforgalmú közlekedés céljából.
2019. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem hosszabítják meg húsz éven belül. Először Budaörsig építenek új szakaszt.


Érdemes megnézni, hány autó ömlik befelé Budaörsnél.Minden parkoló televan, a most épülő gigaparkolóház is meg fog telni pillanatok alatt.

2019. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Álljunk csak meg, tehát kérdező kitaláltál egy lehetetlen szituációt (metróépítés új járművek beszerzése nélkül), és abban is kitaláltál egy fiktív eshetőséget, hogy a régi kocsikból sem maradna meg elég, mindezt csak azért, hogy elfantáziáljon arról, hogy egy megbízhatatlan proto járművet, amit egyébként már rég muzeális járműként őrzik -legalábbis egy részét- azt vajon forgalomba küldenék-e?

Hamarabb fog bengáli járni a Nagykörúton 4-es 6-oson. ugyanis a nosztalgia bengálik legalább egyben vannak, nem kibelezve és szétszedve több részben, mint a G2-es metró.

Persze értem miről szól ez, közlekedésmániás kis srác fantáziált egyet, de ez kb. az a szint mintha megkérdeznénk, hogy "Fogják újra gyártani az MDmotot?" vagy lesz megint sok Iakrus 266 beszerzés a Borsod Volánnál.

Nyilván a kérdés egy ilyen fantáziavilág része.

2019. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a kérdésemre a választ:

[link]


Az utolsó válaszoló személyeskedésére pedig nem kívánok reagálni.

2019. jan. 13. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem is kell, aki már régebb óta kommentel, fórumozik a közlekedési témákban az simán felismeri, hogy igazam van...

Annyi ilyen vlágmegváltó butaságot olvastam már tizenévesektől pl. "építsük alacsonypadlóssá a 280-okat és akkor nem kell szir-szar Mercedeseket meg MAN-okat venni a helyükre, "gyártsuk sorozatban Csufit és akkor nem kell szir-szar CAF-okat venni" a tiéd csak egy ezek közül az alaptalan fantáziálások közül. Bár én továbbra is inkább az MDmotokat és a 266-osokat preferálnám, ha már fantáziálunk...

2019. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a Ganz Hunslet G2 nem lett egy sikerdarab...
2019. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Ráadásul nyomkodod itt a piros gombot ész nélkül. Nem leszállásjelző az, ember! Mégis mi volt a bajod az én valaszommal? Nem fejtetted ki, csak lepontoztál. Gerinces tett!


Aztán belinkeltèl egy cikket, ami szintén igazából merő találgatás, az M2 metróra szánt hazai motorvonatokról szól. Aham. Melyek is ezek pontosan? Azok, amiket valószínűleg a helyzetbe került nagyvasútpárti MÁV valamely jövőbeni járműbeszerzése során kerülnek majd a HÉV vonalakra és a metrónak a közelébe sem tudnak menni?

2019. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bírom amikor olyan dolgokkal vádolnak amit el sem követtem. Elég régóta vagyok ezen az oldalon és sajnos jól tudom hogy sokan szórakozásból pontozzák le a másikat. De eszembe se jutott az, hogy elkezdjek másokat gyanúsítani ezzel. Én nem azért járok az internetre hogy a felgyülemlett dühömet másokon vezessem le.

Tessék lenyugodni, és a kérdés témakörével foglalkozni. Ha nem tetszik a témakör, akkor másik kérdést keresni.

2019. jan. 13. 17:49
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom milyen anyagot tolsz, de ha ilyeneket hallucinálsz tőle, hogy visszajön a G2es akkor tedd le nagyon gyorsan.
2019. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!